Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 17. 10. 2019 meniny má Hedviga

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Gastro - Testy
41
Čoje
5. február 2019, 13:42

Kde si dáš v Bratislave najlepší burger? Zostavili sme pre teba top 10!

Prinášame ti úplne nový rebríček, v ktorom foodbloger Čoje zoradil najlepšie bratislavské burgre pre rok 2019.

Čoje
5. február 2019, 13:42
Kde si dáš v Bratislave najlepší burger? Zostavili sme pre teba top 10!
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
41
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Volám sa Čoje, som foodbloger a hamburgery milujem tak, že mám jeden vytetovaný na tele. Takto pred dvomi rokmi som tie najlepšie bratislavské prvýkrát zoradil do rebríčka desiatich najlepších a zaujal ním až dvestotisíc čitateľov. Odvtedy prešli bratislavské burgre dlhú cestu.

 

Predtým som do rebríčka zaradil napríklad aj zopár zástupcov „drahších reštaurácii“ pre väčšiu pestrosť a prehľad. Začiatkom roku 2019 už špička takéto podniky neobsahuje. Jednoducho sa medzi ňu nezmestili a zaraďovať ich tam iba pre väčšiu pestrosť nedávalo zmysel.

 

Nedávno si na tomto odkaze mohol nájsť článok z roku 2016. Ten sme však už aktualizovali a práve čítaš TOP 10 najlepších hamburgerov v Bratislave v roku 2019.

 

Poradie burgrov vzniklo takto: Vyselektoval som si potenciálne najlepšie podniky s hamburgermi na základe vlastných dlhodobých skúseností. Bolo ich pôvodne viac než desať. Potom som ich postupne navštívil a ochutnal na nich hamburger, ktorý sa najviac približoval môjmu ideálnemu zloženiu.

 

Nakoniec som oproti pôvodnému plánu zašiel do ešte jedného podniku, aby som si aj pri desiatom mieste mohol povedať, že tento burger je lepší než priemer. Dovtedajšie desiate miesto bolo žiaľ tesne pod ním.

 

 

Aktuálna desiatka tým pádom konečne predstavuje to, o čom hovorí nadpis článku. 10 najlepších bratislavských burgrov (podľa subjektívneho hodnotenia jedného foodblogera). Pridal som vám aj orientačné bodové hodnotenia na stupnici od nula do desať vo vzťahu k víťazovi testovania.

 

A koho to zaujíma a pre ešte lepší kontext, Whopper by dostal 5.5 z 10. Big Mac 4.5 z 10.

 


 

10. Ponk Pub

Nám. sv. Františka 16   |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 18. január 2019 o 16:00

 

Jednou z príjemných vecí, ktoré som zistil počas testovania bola, že v roku 2019 sa celá polovica najlepších burgrov nachádza mimo centra mesta. Ponk Pub si v Karlovej Vsi otvorili ľudia okolo foodtrucku Ponk Ulice. 

 

Tunajšia ponuka je čosi medzi americkým „grilom“ a slovenským „pubom“ staršieho typu. Hranolky k burgru sú na polceste k pečeným zemiakom a dostal som k nim skvelú majonézu s chuťou údenej papriky. V coleslawe trochu zbytočne prerážala chuť horčice, ale inak bol obstojný tiež.

 

A čo samotný burger? Mal vzdušnú žemľu v sladších tónoch a hrubé a výrazné mäso, takže pôsobil veľmi hutne a masívne a bol extrémne sýty. Medzi jeho výrazné chute patrila okrem paprikovej majonézy najmä čerstvá cibuľa.

 

Slovo, ktoré mi ho vystihlo najviac, bolo „chuligánsky“. Jeho slabinou bola tuhá slanina a suchšie mäso, ktorému by sa zišlo viac tukov.

 

Burger – 6/10
Hranolky – 6/10
Omáčka – 8/10

 

Cena:

Ponk Burger Kombo: 8,90 €

(žemľa, hovädzie mäso, Ponk dresing, čedar, slanina, šalát, paradajka, čerstvá červená cibuľa, uhorka, hranolky, coleslaw, majonéza s paprikou)

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

9. Freaks Burger

Gessayova 18   |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 21. január 2019 o 17:00

 

Ešte stále zostávame mimo centra a v slovenskom „pub“ žánri: Nenápadnú burgráreň Freaks Burger nájdete na Gessayovej kúsok od Námestia hraničiarov, cenami a prostredím je zameraná ľudovejšie.

 

Na tomto burgri bolo zaujímavé, že z neho bol poriadne cítiť syr, čo na počudovanie bývalo medzi hodnotenými burgrami skôr výnimkou. Nad priemer ho vyšvihlo najmä podarené mäso v dobre vykysnutej, vzdušnej žemli.

 

Esenciu mal teda tento burger zvládnutú dobre. Jeho slabinou boli veci navyše: tuhšia slanina, polníček sparený do zbytočne otravných tmavozelených vlásnic, mľandravé hranolky a omáčka, z ktorej príliš prerážal cesnak. Burger som si objednal bez vajíčka, ktoré v burgri nezvládam.

 

Burger – 6.5/10
Hranolky – 6/10
Omáčka – 6.5/10

 

Cena:

Classic (bez vajíčka): 6,50 €

(žemľa, hovädzie mäso, ochutená majonéza, čerstvá rukola, opečená červená cibuľka, červený čedar, opečená slanina, bez vajíčka)

Klasické hranolky: 2 €

Omáčka cesnakový provensal: 0,5 €

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

8. St. Germain

Rajská 7   |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 12. decembra 2018 o 11:30

 

Prvý, a myslím, že aj jediný bratislavský burger v tomto rebríčku, ktorý robí čosi esenciálne inak. Používa špaldovú žemľu, takže ju čakajte ťažšiu a hustejšiu. Mäso tu dostanete automaticky viac prepečené, vnútri je udusené do šeda a v burgri aj vďaka tomu až tak nevyčnieva.

 

Zároveň zažijete chute, ktoré pôsobia zjemňujúco – vrátane obstojného guacamole – z čoho som mal pocit, ako keby chcel tento burger zmierniť barbarskú podstatu tohto jedla a pôsobiť jemnejšie a delikátnejšie.

 

Čo bolo paradoxné, úplne najlepšie zvládnutou zložkou burgra bola slanina. Originálnym dotykom tohto podniku sú tradičné sanžermánovský okrúhle zemiačky s perfektnou smotanovou omáčkou.

 

Burger – 6.5/10
„Hranolky“ – 7.5/10
Smotanová omáčka – 8/10

 

Cena:

Hovädzí burger: 8,19 €

(špaldovo-pšeničná žemľa, hovädzie mäso, grilovaná slanina, rukola, paradajka, guacamole)

Zemiakové lupienky: 2,19 €

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

7. Regal Burger

Palackého 4   |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 13. decembra 2018 o 12:15

čas návštevy: 6.12.2016 o 13:00

 

Úprimne som nečakal, že sa Regal Burger dostane v roku 2019 do tohto rebríčka. Odvykol som si naň chodiť, pretože niekoľko návštev v pobočkách vo Fresh Markete a Eurovei ma sklamalo: Z burgrov bolo cítiť, že sa pripravujú ako na bežiacom páse a s menšou prísadou lásky.

 

V rámci tohto testovania som navštívil úplne pôvodný Regal na Palackého a spomenul som si na všetko, čo som na tomto kedysi revolučnom a najlepšom bratislavskom burgri miloval. Mäso tu dosť púšťa šťavu, takže odporúčam si burger v rukách pravidelne obracať dolu hlavou, nech sa vám žemle rozmočia pravidelne a menej.

 

Zaujíma ťa gastro v Bratislave?

Sleduj tému a dozvieš sa o všetkom ako prvý.

 

Ale to mäso je fajn hrubé a pružné, stále ešte príjemným spôsobom, čo vytvára veľmi prijemný pocit z hryzenia a žuvania. Žemľa je sympaticky tenká, uvedomuje si svoje miesto a prirodzene necháva dominovať mäsovú časť.

 

Slanina kandizovaná s cukrom a škoricou bol zaujímavý, no nie nevyhnutný, doplnok chute. Zelenina sa na burgri podieľala hlavne štruktúrovo, chuťovo už menej. Čo je opäť príspevok do diskusie, nakoľko ju v burgroch treba a či by aspoň niektoré vizionárske burgrárne neskúsili radšej nezelený štýl, ktorý teraz v zahraničí dosť ide.

 

V čom žiaľ Regal fatálne dlhodobo zaostáva za bratislavskou špičkou sú hranolky. Sú masívnejšie a chuťovo úplne fádne. Trochu ich zachraňuje omáčka a košík s čiliomáčkami, ktorý tu nájdete zadarmo na stole. Ale budete v poriadku, aj keď si tu hranolky nedáte vôbec.

 

Burger – 7.5/10
Hranolky – 5/10
Omáčka – 6.5/10

 

Cena:

Mäsový špeciál (kombo s čedarom navyše, hranolkami a Fritz kolou): 11,40 €

(Žemľa, hovädzie mäso, slanina kandizovaná v škorici a čili omáčke, šalát, rajčina, červená cibuľa, plus som si do toho vypýtal aj syr)

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

6. Krasty Tasty 

Mlynské nivy 1  |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 17. decembra 2018 o 12:30

 

Krasty Tasty za križovatkou Mlynské Nivy vznikol personálnym oddelením od Burger Baru, ktorý naposledy tento rebríček vyhral. A aj kebyže chcem, nedokážem tieto dve miesta neporovnávať, keďže aj na ich burgroch vidno, že ich formovali podobní ľudia.

 

Burger v Krasty Tasty je menší a za dobrú cenu, takže sa ideálne hodí na obed, čo je vzhľadom na jeho polohu viac než skvelá vlastnosť. Pri testovacej návšteve mal smolu, že jeho mäso bolo trochu prepečenejšie, suchšie a slanšie. No chodím sem pravidelne, takže viem, že väčšinou býva oveľa šťavnatejší.

 

Jeho silnou odlišovacou chuťou je kyslosť omáčky. Silnú majonézovú hru potvrdzuje aj tá, ktorú tu dostanete k hranolkom.

 

Burger – 7.5/10
Hranolky – 7/10
Omáčka – 9/10

 

Cena:

Classic: 5,90 €

(žemľa, hovädzie mäso, slanina, čedar, paradajka, červená cibuľa, kyslá uhorka, šalát)

Malé hranolky + majonéza: 2 €

 Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

5. Burger Bar

Továrenská 9  |   facebook

Čas návštevy: 21. decembra 2018 o 14:00

 

Ako som spomenul, Burger Bar a Krasty Tasty vnímam ako dvojičky, raz je viac vpredu jeden, inokedy druhý, takže piate a šieste miesto vnímajte pokojne ako dve piate. Po rokoch platí, že Burger Bar sa sústreďuje na esenciu tohto jedla.

 

Najsilnejšou stránkou tunajších burgrov je chuť syra, najvýraznejšia v celej Bratislave . Žemľa tu je podobne ako v niektorých predošlých burgrárňach vykysnutá do väčšieho a mohutnejšieho vzhľadu, ktorý potom s prvým zahryznutím trochu „vyfučí“.

 

Keďže som fanúšik subtílnejších žemlí, ktoré sa v súste v ústach nepresadzujú na úkor mäsa, úplne mi to vyhovuje. Podobne ako Krasty, aj burger v Burger Bare som v čase testovania nezastihol v najlepšej forme, akú si odtiaľto pamätám: jeho mäso sa trochu drobilo. Čakajte ho tu každopádne pomleté viac „ľudovo“ nahrubo.

 

Medzi najlepšie v Bratislave naďalej patria tunajšie hranolky. Keď budete mať šťastie, ujde sa vám veľa parádne chrumkavých „zemiakových škvarkov“ zo spodku várky. Majonézu k nim si tu musíte objednať zvlášť. Ak sa nemýlim, obsahuje aj syr, a pokojne si ju objednajte rovno dvojitú. Miniete.

 

Burger – 7.5/10
Hranolky – 9/10
Omacka – 8/10

 

Cena:

Slaninkový špeciál: 6,50 €

(žemľa, hovädzie mäso, dvojitá opečená slanina, čedar, červená cibuľa, paradajka, rukola, americký dresing, bbq, hranolky)

Majonéza: 0,50 €

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

4. Estévečka

Staré Grunty 23  |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 7. decembra 2018 o 11:30

 

Estévečka je dlhodobá istota, jeden z mála bratislavských burgrov, ktorý si svoju kvalitu tesne pod špičkou drží spoľahlivo už roky. Očakávajte ho tu opäť veľký a masívny. Objednal som si Cheeseburger s tromi druhmi syra, pretože mal k môjmu ideálnemu zloženiu najbližšie, hoci neobsahuje slaninu

 

Ešte pred zahryznutím mi manipuláciu s burgrom pokazila príliš pregrilovaná a tým pádom vysušená spodná časť žemle, ktorá sa drobila.  Našťastie sa to ale až tak nepodpísalo na výslednej chuti.

 

Dominovalo fantastické hovädzie mäso, ktoré okamžite zaplavilo chuťové poháriky šťavnatou plnou chuťou s náznakom acidity. Chutilo grilom, takmer priúdene, vnútri bolo krásne ružovkasté a pôsobilo veľmi poctivo, takže sa naplno presadilo aj popri štedro zastúpených cherry paradajkách a šaláte.

 

Neporozumel som akurát syrovej zložke. Vizuálne vytvorila nádhernú napoly roztečenú hmotu, no pocit z textúry v nej vysoko predčil chuť. Obyčajný výrazný čedar vo väčšom množstve by podľa mňa vytvoril oveľa lepší dojem než mĺkva a ťažkopádna gouda či ementál.

 

Estévečka nezaostáva ani v prílohovej hre. Hranolky boli akurát veľké, radostne zemiakové a ideálne chrumkavé, omáčka Estévečka na báze majonézy zase uspokojujúco hustá a silná.

 

Burger – 8.5/10
Hranolky – 8.5/10
Omáčka – 8.5/10

 

Cena:

Cheeseburger (veľkosť M): 9 €

(žemľa, hovädzie mäso, bešamelová omáčka, gouda, čedar, ementál, paradajky, kyslé uhorky, šalát)

Hranolky: 1 €

Estévečka omáčka: 1 €

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

3. Hambáč.sk 

Bajkalská 19  |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 15. januára 2019 o 13:00

 

 „Slovenský burger“ nie je žiaden pojem. Väčšina slovenských ľudových burgrov – teda takých, aké poznáme z rôznych kolotočov, jarmokov, jazier a kúpalísk - vzniká ako kvalitatívny kompromis, s prioritou ponúknuť svojej cieľovke najmä priaznivú cenu.

 

Presne z tohto dôvodu ani neuvažujeme o tom, či by sa niektorý takýto „slovenský burger“ mohol vôbec vyrovnať dobrému „junk“ americkému či bratislavskému hipsterskému. A pritom mohol a aj sa vyrovnáva.

 

Hambáč.sk z prívesu pred Billou na Bajkalskej, ktorý vám každý deň v dvoch turnusoch pripravuje osobne pán majiteľ, je tak trochu vagabund. Nie je to burger vyladený do súhry jednotlivých chutí. Sústreďuje sa na dobrú kvalitu jednotlivých ingrediencií a spolieha sa na to, že tie potom spolu budú ladiť, hoci by aj tak nadivoko a „drevorubačsky“.

 

Výsledok je fascinujúci. Žemľa je chrumkavejšia, no prekvapivo funguje lepšie než mnohé učebnicové briošky z tohto testu. Mäso je tenšie, prepečenejší „junk“ štýl, no opäť je šťavnaté a bez „gumovosti“ väčšiny podobných mias.

 

Aj ďalšie prísady sú vymyslené slovensky intuitívne, s cieľom byť, cítiť a sprevádzať mäso: čerstvá cibuľa prispieva prenikavou arómou, dusená cibuľa sladkosťou, rajčina umami a šťavnatosťou, nakladaná uhorka kyslosťou a omáčky to všetko prepájajú sladkosťou, kyslosťou, šťavnatosťou a potrebnými tukmi.

 

Výsledkom je jedinečná fantastická chuť. Burger pôsobí veľmi kvalitne a remeselne. Nehanbí sa za svoju slovenskosť a zároveň oslovuje čímsi „pankáčskym“. Osoba sympatického majiteľa, malebnosť stánočku a „komunitný“ pocit sú potom už len také čerešničky.

 

Hranolky si tu nedáte, ale burger je taký obrovský a sýty, že vám až tak chýbať nebudú. Toto je najlepší bratislavský burger východne od Trnavského mýta.

 

Burger – 9/10

 

Cena:

So syrom a slaninkou: 6,30 €

(žemľa, hovädzie mäso, čedar, gouda, opečená slanina, šalát, čerstvá červená cibuľa, opečená červená cibuľa, rajčina, kyslá uhorka, BBQ omáčka, burger omáčka)

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

2. Karlsburger

Kresánkova 3  |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 11. decembra 2018 o 12:45

 

Keď som ochutnal Karls burger prvýkrát, prišiel mi veľmi nádejný, no vravel som si: „Aká škoda, že z neho tak hrozne cítiť obdiv k víťazovi tohto rebríčku“. Aká bola moja radosť, keď som sa sem po čase vrátil a zistil, že burger v Karls sa rozvinul vo veľmi sebavedomý a originálny kúsok.

 

Burger z Dlhých dielov je tradične zo žánru veľkých a masívnych. Jediné, čo ma v čase testovania trochu rušilo, bol o čosi tvrdší žĺtkový film na brioške. Tá však zároveň dala na frak takmer všetkým ostatným v Bratislave tým, aká bola nádherne mastná.

 

Mäso tu melú na hrubšie, no zachováva si extrémnu šťavnatosť a sympaticky z neho cítiť aj miernu zadymenosť. V Karls dobre rozumejú, čo s chuťou urobí dostatok tuku. V každom súste sa tu okamžite presadzujú pichľavo intenzívne kyselkavé tóny hovädzieho s podporou podarenej slaniny.

 

Veľký posun som zaznamenal pri hranolkách a majonéze, ktoré v čase návštevy boli najlepšie, aké som v Bratislave kedy jedol, a prekonal ich nakoniec až víťaz. Každú sekundu prežúvania majstrovského kúsku od Karls som myslel iba na jedno: Ako neuveriteľne bude musieť chutiť burger, ktorý toto prekoná.

 

Burger – 9/10
Hranolky – 9.5/10
Omáčka – 9/10

 

Cena:

Bacon&Egg (bez vajca): 7,90 €

(žemľa, hovädzie mäso, čedar, slanina, karamelizovaná cibuľka, paradajka, šalát, Karls omáčka)

Kombo s hranolkami, omáčkou a coleslawom: 3 €

 

Kde si dáš v Bratislavě nejlepší burger? Sestavili jsme pro tebe top 10!


 

1.  Roxor

Šancová 19  |   web    facebook   instagram

Čas návštevy: 23. januára 2019 o 13:45

 

Roxor by mohol kraľovať tomuto rebríčku aj za zásluhy. Počas rokov pôsobenia sa stal etalónom bratislavských hamburgerov a za najlepší by ho s najväčšou pravdepodobnosťou zvolilo ľudové hlasovanie aj hlasovanie expertov.

 

Navyše sa mu podaril husársky kúsok, prežil presťahovanie do väčších priestorov a kompletné prekopanie výrobného procesu. Čo nie je nič iné než absolútne fenomenálny výkon. A do tretice, po všetkých tých rokoch medzi špičkou sa neprestáva zlepšovať: Až z toho môže človek získať mylný dojem, že sa zhoršili tie ostatné skvelé bratislavské burgre, čo nie je pravda ani náhodou.

 

Roxor našťastie žiadnu zásluhovú blahosklonnosť nepotrebuje. Tunajší burger je remeselne dokonalé dielo. Kedysi býval vyhranenejší vďaka typickým kyslastým tónom omáčok v ňom. Dnes už pôsobí oveľa esenciálnejšie a o hlavný dojem sa v ňom stará dychberúca chuť dokonalého mäsa uzemnená lahodným pečivom.

 

Syr aj slanina vedia, kam patria a spoločné dielo šperkujú v rozpätí presne na to určenom. A keď ako som tak počas testovacej návštevy jedol tunajšie hranolky s majonézou, ani za Boha som si nedokázal v hlave sformulovať, čo viac by som od nich chcel, aby boli dokonalejšie.

 

Zhruba od leta 2018 si všímam, že mám počas svojich ciest do zahraničia čoraz väčší problém nájsť lepší burger, než je ten z Roxoru. Čo je príšerné, keď si uvedomím, koľko peňazí vynakladám na cestovanie za tými ostatnými burgermi... a zároveň fantastické, keď môžem vzápätí pokrčiť pleciami a ísť si natlačiť hlavu dokonalým roxorovským burgrom, kedykoľvek si zmyslím.

 

Burger – 10/10
Hranolky – 10/10
Omáčka – 10/10

 

Cena:

Premium Burger: 8,90 €

(žemľa, hovädzie mäso, roxor omáčka, chrumkavá slanina, 9-mesiacov vyzretý čedar, karamelizovaná cibuľa, paradajka, domáce nakladané uhorky)

Rozmarínové hranolky + Basic omáčka: 2,20 €

 

Kde si dáš v Bratislave najlepší burger? Zostavili sme pre teba top 10!

  

Zaujíma ťa gastro v Bratislave?

Sleduj tému a dozvieš sa o všetkom ako prvý.

 

Ktorý z burgrov je tvojím favoritom? Napíš do komentárov!

Foto: Čoje Tagy: bratislava, burger, Gastro Bratislava
Ohodnoť článok
544
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.