Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 28. 1. 2020 meniny má Alfonz

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Fotoreporty
29
Viktor Kniš
7. júl 2016, 20:38
Čas čítania: 3:55

Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)

Posledný víkend sme mali možnosť zažiť slovenský hip-hopový sviatok. Ako to na Hip Hop Žije vyzeralo?

Viktor Kniš
7. júl 2016, 20:38
Čas čítania: 3:55
Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
29
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

V priebehu posledných pár mesiacov sme vás pomerne často zásobovali článkami o najväčšej hip-hopovej udalosti leta, ktorá v aktuálnom roku oslavovala už svoje štvrté výročnie. To však, ako už určite viete, nedopadlo úplne podľa predstáv, ale k tomu sa ešte dostaneme. Festival Hip Hop Žije je záležitosťou takých rozmerov, že si vyžaduje veľmi dlhé prípavy, čo pre organizátorov znamená, že už čoskoro budú musieť začať pracovať na prípravach budúceho ročníka. Aj preto si ich prácu určite ceníme a obzvlášť v tomto prípade, kedy sa snažia robiť to kvalitne a na úrovni. Jasným dôkazom toho boli aj oznámení headlineri - DJ Premier a Pusha T, ktorých nie je vôbec jednoduché do krajinky, akou je tá naša, dostať. Poďme ale pekne po poriadku. 

 

Festival otvoril svoje brány v piatok poobede, kedy ešte všetko najsvedčovalo tomu, že to bude pre mnohých jeden z najlepších víkendov leta. Veľmi príjemné počasie sa nieslo celým prvým dňom festivalu, a tak sme sa rovnako aj my rozhodli navštíviť areál včas, aby sme toho stihli čo najviac. Po príchode k pokladniam, ktoré boli umiestnené hneď vedľa akreditácii sme boli mierne sklamaní, keďže v pomyselných radoch vládol chaos a fanúšikovia čakali na lístky spolu s vystupujúcimi interpretmi. Tento problém sa však po pár desiatkách minút vyriešil a my sme aspoň mali možnosť skrátiť si čas občerstvením. Lebo to je na festivaloch veľmi dôležité. 

 

Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)

 

Po vstupe do areálu bolo ihneď cítiť tú príjemnú atmosféru, ktorá na podobných udalostiach pod holým nebom nemôže chýbať. Kvôli menšiemu zdržaniu sme nestihli začiatok Otisovho koncertu, zvyšok sme si však užili a Branči dokázal, že mu momentálne ide karta. Na pódiu sa počas skladby Ja vs. Celý svet objavil aj Pil C, takže si fanúšikovia mali možnosť užiť konečne opäť raz tento banger plnohodnotne aj naživo, keďže túto príležitosť často nemajú. Nasledovali dobrí chlapci z Mojej reči spoločne s Komplotom, ktorí nám predstavili svoj najnovší počin Offline aj zopár starších skladieb, pričom zo všetkýh fungovala snáď najlepšie vec Kale Jakha, kale bala. Hneď po nich sme videli Ty Nikdy s pomerne dlhou šou, nakoľko je až na Wondera každý z členov pomerne aktívny a vydáva nové veci. Okrem tých sme počuli aj zopár starších a celé vystúpenie na nás zanechalo veľmi príjemný dojem.

 

Svoju šou predviedol aj český reprezentant Marpo a po ňom aj Ektor. Obaja dokázali, že aj u nás majú veľmi silnú fanúšikovskú základňu, ktorá išla všetky skladby s nimi. No a po nich už bol na rade zlatý klinec večera, teda konkrétne dva. Ten prvý v podobe chalanov z Piešťan, ktorí však predviedli zaujímavé gesto a časť svojho exkluzívneho času venovali intrepretom P.A.T. a Mega M. Čo sa týka koncertov Kontrafaktu, tak tie už štandardne radíme medzi najlepšie živé vystúpenia na Slovensku a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Každá jedna skladba fungovala vynikajúco, a tak si headliner DJ Premier snáď ani nemohol priať pred svojim vystúpením inú kapelu. Po ňom sme ešte stihli zazrieť koncerty MPP a Nerieš, po ktorých sme odchádzali hudobne naplnení oddychovať pred druhým festivalovým dňom.

 

Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)

 

Rovnako ako každý zodpovedný návštevník festivalu, aj my sme hneď v sobotu po zobudení sledovali predpoveď počasia, ktorá už okolo obeda naznačovala, že nemusí všetko dopadnúť podľa predstáv. V tejto situácii je však jedinou možnosťou dúfať, že sa umúdri. A tak sme v poobedňajších hodinách plní nadšenia opäť vyrazili na Zlaté Piesky, kde nás privítalo Adissove vystúpenie. Hneď po ňom obsadili pódium Majself a Plexo so svojou šou, ktorá obsahuje ako sólové, tak aj spoločné skladby, no v prvom rade nás zaujímalo, ako znie naživo nový počin Neptun. Spestrením rapového festivalu bol nepochybne Igor Kmeťo a na podobnej udalosti pochopiteľne nemohol chýbať ani Zverky

 

Niekedy pred ôsmou hodinou večer, teda počas koncertu chalanov z GR Teamu sa začali napĺňať predpovede SHMÚ, avšak ako organizátori, tak aj my sme dúfali, že budeme mať štastie a búrka nás minie. Nasledoval koncert Strapa s jeho tradičnou podarenou šou, ktorej dojem však mierne kazili blížiace sa tmavé mraky veštiace veľký problém. Tesne pred tým, ako sa mal na pódiu objaviť Kali sme tak dostali od kompetentných jasné inštrukcie o opustení areálu festivalu, keďže bolo v tej chvíli už jasné, že sa pohrome nevyhneme. Aktuality sme mali očakávať na sociálnych sieťach. Návštevníci sa rozutekali do áut a do pár desiatok minút sme zažili síce krátku ale o to intenzívnejšiu búrku spojenú so silným vetrom. 

 

Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)

 

Tá spôsobila značné škody na technike hlavného stage-u, ktorý bol behom veľmi krátkej chvíle zatopený a kabeláž doslovne plávala vo vode. No a ako hovorí jeden z organizátorov Mário: "Prebiehali okamžité konzultácie s dodávateľom a po niekoľkých minútach sme boli konfrontovaní s realitou. Prekáblovanie v takom daždi a následné obnovenie dodávky elektrickej energie by bol obrovským riskom, nehovoriac o tom, že sme dostali opäť správu zo SHMÚ, že sa máme pripraviť v noci na silný vietor. V zápätí nás kontaktoval management Pusha T-ho so správou, že za daných poveternostných podmienkok rušia vystúpenie, čo plne chápeme a akceptujeme."

 

Návalový dážď s nárazovým vetrom zničili areál natoľko, že vlastne už nebolo možné pokračovať. Pod príspevkom o zrušení festivalu sa okamžite objavili desiatky až stovky veľmi primitnívnych komentárov o neschopnosti organizátorov. No v skutočnosti je opak pravdou. Je treba si uvedomiť, že už raz opačné rozhodnutie na inom slovenskom festivale smrť spôsobilo a nebezpečenstvo bolo v tomto prípade natoľko veľké, že by bolo nezodpovedné pustiť do areálu jediného človeka. Nehovoriac o dave niekoľkých tisícok ľudí. Na Hip Hop Žije teda nemala možnosť vystúpiť značná časť atraktívnych interpretov vrátane headlinera Pusha T, ktorý však sľúbil, že sa na Slovensko vrát a všetko nám vynahradí. 

 

Takto to vyzeralo na koncertoch Kontrafaktu či Ektora objektívom Mikiho Bada.

Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)

 

 

A ešte nádielka od fotografa menom Lousy Auber

Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)Hip Hop Žije 2016 sa aj napriek predčasnému koncu tešil veľkej návštevnosti a nechýbali kvalitné rapové vystúpenia (Fotoreport)

  

Veríme, že ste sa na Hip Hop Žije 2016 zabavili aspoň tak, ako my a rovnako veríme, že aj napriek tak nepredvídateľnej skutočnosti akou je počasie naň nezanevriete a vidíme sa už o pár týždňov na pokračovaní na východe. Vidíme sa!

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
5
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.