Sobota 18. 8. 2018 meniny má Elena, Helena

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

Nový rok máme tu a sním sa vám budeme snažiť prinášať minimálne rovnaký počet rozhovorov so zaujímavými ľuďmi, ako v tom minulom, aj preto som sa hneď na úvod roka 2015, rozhodol vyspovedať blogerku, ktorej outfity sú podobne bláznivé , ako je ona sama.

5. január 2015, 10:35

Nový rok máme tu a sním sa vám budeme snažiť prinášať minimálne rovnaký počet rozhovorov so zaujímavými ľuďmi, ako v tom minulom, aj preto som sa hneď na úvod roka 2015, rozhodol vyspovedať blogerku, ktorej outfity sú podobne bláznivé , ako je ona sama.

Blogovanie je v dnešnej dobe podobným trendom ako bolo niekedy Fishbone a skutočne zaujímavých blogerov je len veľmi málo a do tejto úzkej skupiny určite patrí aj bláznivá Natália Homolová (natinstablog), ktorá si počas svojej dovolenky doma na Slovensku našla chvíľku času a poskytla nám rozhovor

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

Ahoj, môžeš sa prosím ťa na úvod nám a naším čitateľom trochu bližšie predstaviť?

Ahojte, takže čoskoro 25-ročná rodáčka z Martina žijúca v Londýne, ktorej snom je cesta okolo sveta a sedenie v prvej rade na prehliadke Chanel. 

 

Ako sa ti momentálne darí a čo máš v pláne v najbližších dňoch, resp. týždňoch?

Pred koncom minulého roka som skončila pracovať v známom obchode MatchesFashion, pretože ma to už nemalo posunúť kam ďalej a nemohla som tam byť kreatívna do takej mierky, ako by som chcela. Takže aktuálne si budem hľadať novú, nenájde sa pre mňa niečo v Refresheri? :)

 

Ako by si čo najvýstižnejšie charakterizovala samú seba? Na mňa pôsobíš dojmom životného štýlu: sex, drogy & rock n roll. Odhadol som ťa dobre alebo práve naopak si jemná romantická duša?

Skôr sex, drogy & house :) Ale inak som veľký romantik, takže sviečky, kvety alebo prekvapenia, to všetko ma dokáže veľmi potešiť a aj slza mi vypadne. No mám aj svoje dni, kedy do mňa ako keby vstúpil diabol.

 

Kedy približne si začala s blogovaním a čo bolo hlavným podnetom toho, aby si s tým vôbec začala?

V blogovaní som viac menej stále ešte len nováčik, keďže som sním začala v marci minulého roka a dokopalo ma k nemu moje okolie, ktorému ďakujem, pretože ja som niekedy taká lazy ass, že potrebujem prefackať. 

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

Už na prvý pohľad si úplne iná, ako väčšina žien v našich končinách, je to do značnej miery spôsobené aj tým, že žiješ v Londýne? 

Tak ja som bola ''iná'' už na strednej škole doma v Martine, no určite sa to príchodom do Londýna vystupňovalo. V minulosti som mala dosť šialené obdobie, kedy som bežne nosila veľké mašle, klobúky a rôzne bláznivé kombinácie farieb naraz. Musím uznať, že môj štýl sa za posledné roky dosť výrazne zmenil, asi som sa už trochu skrotila a určite má na to vplyv aj práca alebo okolie v ktorom sa pohybujem. No a aj starnem, takže si už nemôžem dovoliť úplne všetko :) 

 

Ako dlho už žiješ v zahraničí a s akým cieľom si sa tam vydala? Resp. plánuješ sa ešte niekedy vrátiť domov alebo si spokojná so životom mimo našej malebnej krajiny? 

Môj pôvodný plán bolo odísť študovať do Londýna, čo som ale začala až po približne 2 rokoch bývania tam a teraz ešte musím odovzdať bakalársku prácu. Domov sa neplánujem vrátiť, ale nikdy nehovor nikdy. Uvažovala som aj nad Prahou, ale všetko je to otázne... Uvidíme, kde ma to ešte dostane, ale aklimatizovať sa viem veľmi rýchlo a ľahko. 

 

Dokázala by si aktuálne vyžiť len z blogovania alebo to zatiaľ nedokáže pokryť všetky náklady na život vo veľkomeste? 

Keďže blogujem ešte len krátko, tak určite z toho nevyžijem, ale beriem to tak, že blogovanie mi zapĺňa šatník, čo je tiež celkom fajn. Beriem to skôr ako svoje hobby a niečo s čím sa môžem prezentovať, možno niečo ako portfólio. Inak doteraz som pracovala ako predajná poradkyňa pre vyššie spomenutý obchod a ako osobná stylistka pre VieStyling. Chcela by som sa však venovať len social media marketingu, uvidíme čo sa mi podarí nájsť... 

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

Ako vníma tvoj osobitý štýl tvoje najbližšie okolie, teda rodina a priatelia? Zvykli si už za ten čas alebo ešte stále majú výhrady?

Na moje výstrelky a na to, že sa za nami často otáčajú ostatní ľudia si už zvykli, ale stále im vadí, že mám skoro vždy odkryté kríže, nohy alebo iné časti tela. Ale chápem, že mi chcú len dobre. 

 

Čo pre teba znamená slovíčko móda? Je to forma, ktorou najlepšie dokážeš vyjadriť svoju osobnosť alebo sú tvoje často bláznivé outfity, len čistým výstrelom? 

Ja to nejak veľmi neriešim, obliekam si to, v čom sa cítim dobre alebo sexy. Záleží hlavne na tom, kam idem a čo mi stav účtu dovolí. Sem-tam idem do extrému, ale hlavne v posledných mesiacoch si všímam, že som taká pokojnejšia, pričom som začala mať rada čiernu, sivú a celkovo zemité farby, čo ale asi odráža aj moje terajšie pocity a nálady. Mala som zložitejšie obdobie po všetkých stránkach... 

 

Nájdu sa aj u nás doma, teda na Slovensku a v Českej republike, ľudia, ktorí vedia ako na to, čo sa týka obliekania? Resp. sleduješ aj blogerky/blogerov z našich končín alebo len tie / tých zahraničných?

Priznám sa, že ja osobne blogy nesledujem skoro vôbec, iba ak sa mi niekde objaví daný link, tak na neho kliknem, ale inak na to bohužiaľ nemám čas. Ja si skôr idem Instagram, na ktorom mám strašne veľa báb z celého sveta, ani neviem koho by som menovala, keďže si ich mená ani nepamätám. A v našich končinách máme strašne veľa talentovaných ľudí, či už sú to blogerky, ako je Eva Klimeková (2indahouse) a Melisa (melisaminca) alebo fotografi Tomáš Thurzo, Trisha, Phil La Noiraude... je veľa, veľa ľudí, ktorých si idem :)

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

Náklady na život v jednej z najväčších svetových metropol musia byť náročne, hlavne, čo sa týka bývania, začiatky pre to boli určite ťažké. Bývaš momentálne už vo vlastnom?

Ach, ako strašne ja túžim bývať vo vlastnom, ale je to také nereálne ako slobodná mladá žena. Momentálne zdieľam dom so 4 mladými mužmi zo Slovenska a býva sa mi s nimi naozaj super, ale mať vlastný byt zariadený podľa môjho vlastného vkusu, tak to je môj sen. Čo sa týka financií, tak je to tam naozaj ťažké, nie je síce problém prežiť mesiac a aj si ho učiť v rámci možnosti, ale človek tam neušetrí nič. Takže sa musím posunúť niekam ďalej, niekde vyššie, aby bolo moje konto o niečo plnšie. 

 

Bez koho alebo čoho si nevieš predstaviť ani jediný deň?

Bez ľudí, keďže som dosť spoločenský typ človeka a keď mám byť sama, tak ma to úplne zabíja. Takisto sú pre mňa veľmi dôležité objatia, ktoré ma dobíjajú a dávajú mi pocit, že nikdy nie som sama. Tie potrebujem naozaj každý deň. Samozrejme, aj môj mobil je v mojom rebríčku veľmi vysoko, ako by som inak mohla sledovať novinky na Instagrame alebo na Móde zo slovenských a českých ulíc

 

Poznáš, resp. sleduješ aj našu stránku? Ak áno, tak ktoré články sa ti páčia najviac a ktoré najmenej?

Jasné, že áno. Viete si vôbec predstaviť, že by som povedala, že vás nesledujem? :) Aj keby ste čakali, že poviem móda, tak práve naopak, tej mám dosť v práci a na mojom blogu a riešim ju fakt každý deň, takže vo voľnom čase sa snažím riešiť iné veci. Moje obľúbené články sa najčastejšie nachádzajú v sekcii zaujímavosti alebo umenie. 

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

Podarilo sa ti zúčastniť aj na tamojšom týždni módy, aké v tebe zanechal dojmy? 

Prehliadky boli super, aj keď som nebola na tých najznámejších, ale samotný týždeň módy je strašne fake. Ľudia tam chodia oblečení, ako by inokedy možno neboli a tvária sa na niečo, čo v skutočnosti nie sú. Väčšinou sú to len pretvárky trvajú pár dní, ale tak také to je viacmenej v celom módnom priemysle.

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

Kde vidíš samú seba napr. o 5-10 rokov?

Veľký dom, záhrada, bazén, muž, minimálne 2 deti, pes, mačka a známa úspešná žena? Môže byť? :)

 

Natália, na záver ti chcem poďakovať za rozhovor a zároveň ti dávam priestor, aby si odkázala niečo naším, resp. svojím fanúšikom. 

Určite buďte sami sebou, nepretvarujte sa a nehrajte sa na niečo, čo nie ste, len aby ste urobili na niekoho dojem. Tam vonku, vždy budú ľudia, ktorí nám budú dôverovať a podporovať a tí, ktorí budú proti nám, ale netreba sa toho báť. To negatívne nás predsa posúva ďalej, lebo chceme byť ešte lepšími a dokázať im, že na to všetko máme! Ďakujem.

 

Bláznivá blogerka Natália Homolová: Samotný týždeň módy je strašne fake (Rozhovor)

 

natinstablog.com 

Instagram

Zdroj: natinstablog.com Tagy: Natália Homolová (natinstablog.com)
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia38 komentárov
alebo poslať ako anonym
38 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Melisandre5. január 2015, 14:49

Už dlhšie mám pocit, že niektoré módne blogerky si vytvorili vlastnú bublinu, úplne izolovanú od okolitého sveta, kde sa navzájom presviedčajú že ich čudesné módne kreácie vyzerajú dobre. V snahe o kreativitu a odlišnosť sa úplne vzdialili akejkoľvek estetike či štýlu. Poznám mnoho žien, ktoré sa vážne veľmi pekne a štýlovo obliekajú a dovolím si tvrdiť že tragickú kombináciu so zeleným tričkom, ktorú vidíme hore by si na seba žiadna z nich nenatiahla. Z väčšiny kombinácii, ktoré som na uvedenom blogu videla nehovorí nič iné, než urputná snaha byť za každú cenu iná a "zaujímavá". Nepáči sa mi to....

58 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pelo5. január 2015, 14:15

kokotiny myslia ze su iny obkukane nazory a picoviny.. treba mi srat uz len ked vidim instagramove modelky fejkove co im bohaty tatko dava na oblecenie a robia blog aby nezhnili od toho ze nic nevedia

41 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nat6. január 2015, 17:47

tak naco tie instagramove modelky sledujes? aby sa ti lepsie sralo?

-7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pielo7. január 2015, 0:54

honilo predsa

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Charlotte5. január 2015, 11:54

Na žurnalistike nás učili, že ak chceme z respondenta urobiť idiota, stačí ak všetky jeho odpovede necháme needitované, v pôvodnom znení. Tu sa to podarilo - viď "skončila pracovať" atď.

36 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nat5. január 2015, 12:47

Ja ako respondent mozem povedat, ze odpovede su mierne pomenene a editovane...vety uvedene hore nie su doslova moje slova ;)

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jojo5. január 2015, 16:14

"...vety uvedene hore nie su doslova moje slova ;) "

Ja si myslim ze vety uvedene hore su dost blizko toho co si skutocne "respondovala"...
To ze necitas ine blogy je chyba.. ked chces byt v niecom dobra musis to robit lepsie ako tvoj sused..odmena uz pride sama. A kedze nevies ako to robi tvoj sused...

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Charlotte5. január 2015, 13:34

Haha, no tak to je ešte horšie potom, prepáč :D

7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nat5. január 2015, 13:10

tym som chcela povedat ze to je chyba redakcie ups :P

-6 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Richard5. január 2015, 17:30

Sorry, nabudúce dám originál odpovede: Tak ja som bola „ina“ uz na strednej tu v Martine, no urcite sa to upgrade-lo ked som sa prestahovala do Londyna, mala som dost sialene obdobie, velke masle, klobuky, vsetky farby pokope..musim uznat, ze moj styl sa dost zmenil posledne roky, som sa tak troska skudnila asi, ale je to urcite aj vplyv prace, okolia kde sa pohybujem no a aj starnem tak uz si nemozem vsetko dovolit :D

10 Odpovedať · Nahlásiť
Michal Krajčír5. január 2015, 14:18

Ano ano, gramatika nie je ich silnou strankou vacsinou :)

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
asapa_hater6. január 2015, 19:38

a maju ony vobec nejaku silnu stranku?

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
co ja vieeem5. január 2015, 23:17

Martincanka ktoru som na strednej dal HaHa

25 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nat6. január 2015, 17:46

haha tak prezrad svoje meno ked sa chvalis ;)

-11 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
HATERKO5. január 2015, 13:52

škaredá namyslená piča keby som jej dal navariť obed abo virutiť hnoj ta si doláme nechty za 100€ zbytočný človek a ovce čo ju sledujú a nemajú svoj názor

17 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tvoj Tatko14. január 2015, 17:39

Skareda pica bola ta po ktorej tvoj tatko skakal ked ta robil, ked zrovna nekydal hnoj. ;)

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
labutka5. január 2015, 17:01

len sedíš za compom a hejtuješ? mamka ti varí obed a máš v pi*i na lehátku a ty budeš hovoriť o jej nechtoch za 100 evri? keby si dobre vedel, tak libry ty gadžo.

-7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kamoon5. január 2015, 12:10

Tieto rozhovory su na amaterskej urovni, otazky su nepremyslene, neoriginalne a hlavne nezaujimave. Richarda, ( autor ) treba preucit, alebo s nim ukoncit akukolvek spolupracu.

16 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
asapa_hater6. január 2015, 19:35

Len taká otázka, dá sa tým normálne zarobiť na rožky, auto, byt, motorku.. ? Pretože mnoho "blogerov" si to píše na profiloch ako zamestnanie..

13 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fakin laus8. január 2015, 15:45

co myslis? :DDDDD

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
juro5. január 2015, 15:14

Existuju aj taketo blogy o spodnom pradle? Osobne by som bol radsej keby sa slecna venovala takemuto odvetviu mody :)

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
JjrM5. január 2015, 15:21

:D :D :D top !

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kondom6. január 2015, 23:35

si fake ako cely refresher....

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
freeIce-Cream6. január 2015, 22:47

"čiernu, sivú a celkovo zemité farby". Ako modny bloger treba vediet ,ze ani cierna ani siva nie su zemite farby....

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Luss5. január 2015, 13:03

Blog Nat sledujem len sporadicky, napriek tomu sa mi zial v tomto clanku nepodarilo dozvediet nic nove..myslim si, ze je to urcite zaujimava buchta a ze sa z nej dalo vytiahnut viac, resp. urobit rozhovor zaujimavejsi, pripajam sa zial k tejto reakcii...

7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
luc17. február 2015, 18:22

Naozaj neuveriteľné, akí ľudia na Slovensku sú. Ja Natáliu osobne nepoznám, ale už dlhšiu dobu sledujem jej blog a instagram. Je skvelé, čo dokazála za pomerne krátky čas. Navyše študuje fashion marketing a blog ktorý robí je predsa súčasťou takéhoto zamerania. Robí to vytrvalo, pravidelne a dobre. O tom svedčia aj samotné čísla jej followerov. Tak sa už spamätajte. Modný bloger vôbec nie je iba o tom aby vymýšľal svoje módne kreácie, ktoré ešte nikde nikdy neboli videné, súčasťou jeho práce je aj ukázať, čo sa práve nosí a inšpirovať ľudí, ktorí sa možno v móde nevedia orientovať až tak dobre. To je noazaj typicky slovenské písať tieto zavistlivé komentáre pod každý článok, ktorý je o niekom, kto je úspešný a darí sa mu v tom, čo má rád.

Natália len tak ďalej. Robíš to dobre a držím ti palce. Som rada, že ľudia z našho Martina robia dobrú vizitku aj za hranicami.

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
to Nat, da real true lady10. január 2015, 1:23

,,Určite buďte sami sebou, nepretvarujte sa a nehrajte sa na niečo, čo nie ste, len aby ste urobili na niekoho dojem.,,
s touto vetou si robis asi picu :DD tento rozhovor ma strasne zabavil, a touto vetou si zaklincovala cele...konec...brutal, videl som uz vela veci, ale tak toto je uz fakt aj na mna moc vela :D :D :D si stelestnenie slova fake, cudujem sa ze ta vobec pretiahol ten typek co tu pisal ze ta dal ...asi musel byt riadne zufaly

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nat28. január 2015, 21:36

Amen

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
wrtik6. január 2015, 1:03

,,Momentálne zdieľam dom so 4 mladými mužmi zo Slovenska a býva sa mi s nimi naozaj super,,
aha...rozumiem...viac vediet o nej asi ani nepotrebujem

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Slizky_Hejter8. január 2015, 23:11

http://instagram.com/p/qeu1tIxkHx/

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Fisker5. január 2015, 18:47

Mačacie zlato to čo je za styl do fice ?!

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pickarybicka5. január 2015, 14:26

vyzeraj jak ujo

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kayla6. január 2015, 13:42

Oblieka sa ako vacsina dievcat v anglicku alebo irsku, nic co by ma prekvapilo, puburilo alebo zaskocilo, povedala by som ze je to taky TOPSHOP styl, mne sa to paci.. well done Natalia ! KEEP UP THE GOOD WORK HUN :)

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
king of crap9. január 2015, 16:00

milujem jak sa tieto poblaznene bloggerky fotia stymi casopismi, si potom asi myslia ze prave vysli z kancliku sefredaktorky VOGUE s brusu novym vytlackom, ktory este svetlo sveta neuzrelo....ps. predajny poradca, necudo ze nenasla kreativne uplatnenie vtomto obore... predavaca:D

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Cosijak5. január 2015, 23:20

Natinstablog, chceš mi povedať, že vo väčšine tvojich outfitov z IG chodíš normálne von? (lebo inak by si bola strašne fake..) Ak hej, tak to ti gratulujem...:D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Nat6. január 2015, 17:45

no neprezliekam sa na ulici kvoli fotke ;)

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
F5. január 2015, 13:00

f

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
L5. január 2015, 23:15

.

-5 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Prečital si 1/40 voľných článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Prečital si 1/40 voľne dostupných článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.