Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. júna 2024 o 11:28
Čas čítania 0:31
Anna Vondráková

FOTO: Toto je najškaredší pes na svete, majiteľ dostal odmenu 4 000 eur

ZAHRANIČIE
Uložiť Uložené

Hoci tento titul nemusí znieť lichotivo pre každého z nás, osemročný Wild Thang a jeho majiteľ sú naňho hrdí. Tento rok sa ho pokúšajú získať už piatykrát.

Organizátori pripravujú toto podujatie už takmer 50 rokov a podľa webovej stránky súťaže je ich cieľom ukázať obdiv ku všetkým zvieratám a upozorniť na dôležitosť adopcie. Väčšina účinkujúcich pochádza zo psích útulkov, informuje The Guardian.

nejošklivější pes
Zdroj: Sonama/propagačný materiál

Tohtoročný víťaz, pekinský palácový pes menom Wild Thang, trpí nebezpečnou psou chorobou nazývanou psinka, ktorá bráni rastu zubov a spôsobila mu aj svalovú poruchu jednej z končatín.

To všetko prispieva k veľmi nezvyčajnému vzhľadu a jeho majiteľ sa teraz môže tešiť na odmenu 5 000 dolárov (vyše 110 000 korún).

Druhé miesto v súťaži získal 14-ročný mopslík menom Rím. Tretie miesto získala 14-ročná bielosrstá sučka miešanca menom Daisy Mae, ktorú zachránili z ulice vo veku dvoch rokov, ale počas svojho života prišla o zuby, srsť a zrak. Medzi ďalšími účastníkmi potom bola zmes čiváv, čínskych chocholatých psov a mopsov.

Domov
Zdieľať
Diskusia