Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. apríla 2024, 17:21
Čas čítania 0:31
Aneta Gospičová

Žena dostala po užití známeho lieku vážnu kožnú reakciu. Z očí jej vytekala tekutina a pery sa sfarbili na žlto

ZAHRANIČIE SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov (zobraziť obsah)
späť na hlavnú stránkuSpäť

Ženu hospitalizovali a nasadili jej potrebnú liečbu.

Žena z Iraku utrpela vážnu reakciu po užití dávky ibuprofénu. Na pohotovosť prišla s opuchnutou tvárou a červenými očami, z ktorých jej vytekala žltá tekutina. Po končatinách mala vyrážky a pery sa jej zafarbili dožlta, informuje The Sun.

Žene diagnostikovali Stevensov-Johnsonov syndróm. Ide o vážne kožné ochorenie, ktoré vzniká nadmernou reakciou imunitného systému na určité spúšťače. Tými môže byť napríklad mierna infekcia alebo lieky. Ochorenie sa nazýva aj toxická epidermálna nekrolýza. Pri liečení je potrebná hospitalizácia v nemocnici.

Žena bola aj napriek vážnemu stavu pri vedomí. Pacientku hospitalizovali a nasadili jej potrebnú liečbu. „Po siedmich dňoch od prijatia sa stav pacientky výrazne zlepšil, bola prepustená a odporúčaná na pravidelné kontroly u dermatológa, oftalmológa a internistu,“ uviedli odborníci.

Liek ibuprofén sa využíva pri liečbe zápalov a utlmení bolesti. Lekári ho nepovažujú za nebezpečný.

ochorenie
Zdroj: onlinelibrary.wiley.com
ochorenie
Zdroj: onlinelibrary.wiley.com
Domov
Zdieľať
Diskusia