Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Gastronovinky na Refresheri ti prináša Wolt Objednávaj si z množstva reštaurácií so skvelými zľavami na Wolte. S doručením. Objednaj si jedlo
29. februára 2024 o 15:30
Čas čítania 0:18
Adriana Královičová

KVÍZ: Vieš, koľko v priemere stoja na Slovensku vajcia či mlieko? Otestuj sa v našom kvíze

KVÍZ: Vieš, koľko v priemere stoja na Slovensku vajcia či mlieko? Otestuj sa v našom kvíze
Zdroj: Refresher/Pavol Chochula
GASTRO KVÍZ POTRAVINY
Uložiť Uložené
Gastronovinky na Refresheri ti prináša Wolt Objednaj si jedlo

Pripravili sme si pre teba kvíz s jedenástimi otázkami, ktoré overia, či si dostatočne pozorný a sleduješ, koľko dnes stoja potraviny.

Nosíš so sebou do supermarketu zoznam potravín, ktoré máš kúpiť? Zaskočí ťa pri pokladni finálna suma alebo sa v cenovkách dôkladne orientuješ? Ak áno, určite ťa neprekvapí, koľko v priemere stoja najbežnejšie potraviny, ako napríklad chlieb, vajcia, mlieko či maslo.  

Pripravili sme si pre teba kvíz s jedenástimi otázkami, ktoré overia, či si dostatočne pozorný. Pozor, všetky ceny sú uvedené bez zľavy a v jednotlivých obchodoch sa môžu mierne líšiť. Ak však si zorientovaný, nemal by si mať problém.  
 

Kvíz
KVÍZ: Vieš, koľko stoja v priemere najbežnejšie potraviny na Slovensku?
Máš prehľad o tom, koľko v priemere stojí 1l mlieka?
Zdroj: Unsplash/Elizabeth Dunne
1 11
Máš prehľad o tom, koľko v priemere stojí 1l mlieka?
1,70 € 
1,32 € 
2,30 € 
3,20 € 
Koľko v priemere zaplatíš za 10 ks vajíčok?
Zdroj: Obchody musia o regulovaných cenách zákazníkov infomovať vládou určenou formou. Za nedodržani
2 11
Koľko v priemere zaplatíš za 10 ks vajíčok?
2,80 € 
3,70 € 
3,13 € 
1,40 € 
Vieš, koľko stojí 125 g masla?
Zdroj: Unsplash.com
3 11
Vieš, koľko stojí 125 g masla?
2,30 € 
1,79 € 
2,70 € 
3,20 € 
Koľko stojí v priemere 1 kg múky?
Zdroj: TASR/Dano Veselský
4 11
Koľko stojí v priemere 1 kg múky?
0,76 € 
1,30 € 
3,20 € 
1,60 € 
Medzi najbežnejšie potraviny patrí aj olej. Vieš, koľko stojí 1l rastlinného oleja?
Zdroj: Flickr/Alex Juel
5 11
Medzi najbežnejšie potraviny patrí aj olej. Vieš, koľko stojí 1l rastlinného oleja?
2,73 € 
1,70 € 
2,30 € 
2,50 € 
A čo kilo zemiakov?
Zdroj: Unsplash/Lars Blankers
6 11
A čo kilo zemiakov?
2,50 € 
1,16€ 
2,80 € 
3,20 € 
Uhádneš, koľko stojí 500 g balík bezvaječných cestovín?
Zdroj: Pexels/Klaus Nielsen
7 11
Uhádneš, koľko stojí 500 g balík bezvaječných cestovín?
1,89 € 
2,03 € 
1,30 € 
1,40 € 
Aká je bežná cena za kura? (1 kg)
Zdroj: Claudio Schwarz, Unsplash
8 11
Aká je bežná cena za kura? (1 kg)
3,67 €
6,60 € 
5,20 € 
2,70 € 
Uhádneš priemernú cenu ryže? (1 kg)
Zdroj: Refresher/Paulína Ščepková
9 11
Uhádneš priemernú cenu ryže? (1 kg)
3,20 € 
2,16 € 
1,80 € 
2,30 € 
Vieš, koľko stojí v priemere 1 kg balíka cukru?
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
10 11
Vieš, koľko stojí v priemere 1 kg balíka cukru?
1,38 € 
2,30 € 
1,25 € 
3,20 € 
Si si istý, koľko stojí 1 kg soli?
Zdroj: Pexels
11 11
Si si istý, koľko stojí 1 kg soli?
1,30 € 
0,49 € 
1,20 € 
1,07 € 
Vyhodnotiť kvíz
Domov
Zdieľať
Diskusia
Pridaj sa do klubu REFRESHER+
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Menej reklám
150 kreditov každé 4 týždne na nákup benefitov
Ročné - 17 %
60 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Úplne bez reklám
2000 kreditov ihneď na nákup benefitov
Zdieľanie článkov kamošom
Všetky možnosti predplatného Mám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.