Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Tento článok je vytvorený v rámci mediálnej spolupráce so spoločnosťou Bontonfilm.
15. januára 2024, 13:00
Čas čítania 1:31

Film o Vémolovi tvorcovia začali natáčať ešte pred 15 rokmi, keď robil vyhadzovača v Londýne. Premiéru má už tento mesiac

Film o Vémolovi tvorcovia začali natáčať ešte pred 15 rokmi, keď robil vyhadzovača v Londýne. Premiéru má už tento mesiac
Zdroj: Bontonfilm
ŠPORT DOKUMENTÁRNE FILMY A SERIÁLY KARLOS VÉMOLA MMA
Uložiť Uložené

Karlos Vémola je jedným zo zápasníkov, ktorí pomohli dostať novodobé gladiátorské súboje do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku. Teraz si jeho strhujúci životný príbeh môžeš pozrieť na veľkom plátne.

Film s názvom Karlos vznikal 15 rokov a je plný unikátnych archívnych záberov. Ukazuje, kto Karlos Vémola v skutočnosti je, ako sa správa mimo svetla reflektorov a ako sa z neho stal fenomén. Dokument Karlos nie je len športovým medailónom, ale filmovým portrétom osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Českej republike.

Film Karlos uvidíš v kinách už 25. januára. Tvorcovia krátko pred premiérou zverejnili finálny trailer plný nových a exkluzívnych záberov z filmu či oficiálny plagát.

lístky na film

Režisér Michal Samir začal Karlosa nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne. Vémola bol vtedy ešte obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý pracoval ako vyhadzovač v bare a pretĺkal sa životom. Jednou z najatraktívnejších súčastí filmu sú preto unikátne zábery spred 15 rokov, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie zo zápasníkovho súkromného archívu.

Nechýbajú ani zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou Lelou Ceterovou. „Poznáme sa už dlho, intuitívne som Karlosa začal nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne. Takže ho nemáme natočeného ako celebritu, ale ako skutočného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom,“ komentuje Michal Samir.

Život Karlosa Vémolu bol vždy plný priepastných protikladov – od detstva žil na hrane dobrého aj zlého. Ako malý sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, preslávil sa ako zápasník, išiel do väzenia, opäť sa preslávil, vypredal O2 Arénu a stal sa celebritou.

Členovia klubu Refresher+ si exkluzívnu premiéru dokumentu môžu vychutnať skôr než ostatní – už 17. januára v CinemaCity Eurovea. Na toto premietanie si lístok nekúpiš, je iba na pozvanie a zúčastní sa na ňom aj Karlos s manželkou.

Karlos je v podstate film o extrémnej osobnosti v extrémnych časoch. Predstavuje Vémolu nielen ako bojovníka, ale aj ako otca, partnera, milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu.

„Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek aj ako zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára režisér Michal Samir.

karlos vémolakarlos vémolakarloskarlos vémola
Zobraziť galériu
(11)
Dokument Karlos uvidíš v slovenských kinách už od 25. januára 2024. Producentmi filmu sú spoločnosti Bontonfilm Studios, Silk Films a Barletta. Hlavným partnerom
filmu je Oktagon, partnerom spoločnosť Progresus Invest Holding.
Domov
Zdieľať
Diskusia