Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. novembra 2022, 20:30
Čas čítania 3:32
Denisa Šútorová

9 zaujímavostí o Miley Cyrus: Koľko má na tele tetovaní, kde brigádovala a aké je jej skutočné meno?

9 zaujímavostí o Miley Cyrus: Koľko má na tele tetovaní, kde brigádovala a aké je jej skutočné meno?
Zdroj: Getty Images/James Devaney
ZAUJÍMAVOSTI MILEY CYRUS SPEVÁCI A SPEVÁČKY
Uložiť Uložené

„Pamätám si, ako som svojej mame povedala, že obdivujem ženy iným spôsobom. A ona sa ma spýtala, čo to znamená. A ja som povedala, milujem ich. Milujem ich rovnako ako chlapcov,“ priznáva Miley Cyrus.

Americká speváčka, herečka a rebelka Miley Cyrus oslávila 23 novembra 30. narodeniny. Akoby to bolo včera, keď sme na Disney Channel fičali na piesňach od Hannah Montany.

Počas dvoch desaťročí v centre pozornosti si okrem prestížnych hudobných cien vrátane MTV Music Awards a prvých priečok v hudobnom rebríčku Billboard stihla Miley prejsť aj zmenou identity či rozvodom s Liamom Hemsworthom, ktorého vymenila za ženu. V článku ti prinášame 9 zaujímavých faktov, ktoré si možno o neskrotnej americkej hviezde nevedel.

V Refresheri ti radi prinášame zaujímavé príbehy zo sveta šoubiznisu. Ak ťa bavia články o inšpiratívnych ľuďoch, ktorí vynikajú v umeleckom priemysle či v kultúre, staň sa členom klubu Refresher+ a všetky články si prečítaj bez obmedzení.

1. Miley nemala byť Hannah Montana

Napriek tomu, že svoju kariéru naštartovala seriálom Hannah Montana, pôvodne ňou vôbec nemala byť. Ako uvádza Rolling Stone, Miley Cyrus sa uchádzala o vedľajšiu úlohu kamarátky Hannah Montany Lilly, ktorú napokon stvárňovala herečka Emily Osment.

Producentov však zaujala natoľko, že si ju okamžite vedeli predstaviť v hlavnej úlohe. Zároveň nad jej obsadením váhali pre mladistvý vek (v tom čase mala len 11). Vyššie sily napokon rozhodli a po niekoľkých kastingoch a kamerových skúškach získala Miley svoju životnú rolu.

Miley Cyrus
Zdroj: Presley Ann/WireImage

2. Miley nie je jej skutočné meno

Svet ju pozná ako Miley, americká hviezda sa však narodila pod menom Destiny Hope. Treba uznať, že sa s tým rodičia naozaj vyhrali. Speváčka však pod týmto menom nikdy nepôsobila a už vôbec sa tak nepredstavovala.

Prezývka Miley jej prischla vďaka otcovi Billymu a je skrátenou verziou „Smiley“ (usmievavá), keďže sa ako dieťa veľa usmievala. V roku 2008 si speváčka legálne zmenila svoje meno na Miley a s Destiny Hope sa navždy rozlúčila. Jediným členom rodiny, ktorý ju stále oslovuje Destiny, je jej babička Loretta.

3. Manželstvo s Liamom ukončila speváčkina orientácia

Miley a Liam Hemsworth mali dlhoročný a miestami búrlivý vzťah, no keď sa v roku 2018 zosobášili počas intímneho obradu vo svojom dome v Tennessee, fanúšikovia po celom svete šaleli.

V stave manželskom však dlho nevydržali a o dva roky nato sa v médiách objavila správa o ich rozvode. Ako Miley prezradila v interview pre E! News, dôvodom mali byť neprekonateľné rozdiely, príliš veľa hádok a spoločná trauma, ktorú dvojica zažila pri tom, ako im zhorel dom v Malibu. V piesni Midnight Sky Cyrus spieva, že nepatrí nikomu a naráža na to, že Liamovu lásku nepotrebuje. 

Manželstvo s Liamom Hemsworthom vymenila Cyrus za vzťah so ženou.
Manželstvo s Liamom Hemsworthom vymenila Cyrus za vzťah so ženou. Zdroj: Getty Images/Chris Wolf

Chvíľu na to, ako sa objavila správa o ukončení vzťahu hollywoodskej dvojice, sa však objavili aj zábery Miley, ktorá si vášnivé bozky vymieňa s Kaitlynn Carter, bývalou partnerkou Brodyho Jennera z klanu Kardashianovcov. Všetkým bolo jasné, že skutočným dôvodom rozvodu bola speváčkina sexuálna orientácia. 

4. Jej prvá sexuálna skúsenosť bola s dievčaťom

Napriek tomu, že panenstvo stratila v 16 rokoch s Liamom Hemsworthom, prvú sexuálnu skúsenosť mala už skôr, a to práve s dievčatami. 

To, že je bisexuálka, odhalila v 14 rokoch svojej mame, pre ktorú to bolo ťažké pochopiť, ale napriek tomu svoju dcéru prijala takú, aká je, a po celý život ju podporovala. „Pamätám si, ako som mojej mame povedala, že obdivujem ženy iným spôsobom. A ona sa ma spýtala, čo to znamená. A ja som povedala, milujem ich. Milujem ich rovnako ako chlapcov,“ povedala Cyrus, ako uvádza magazín People.

5. Vylúčili ju zo školy... za francuzák

Miley sa rebelkou nestala zo dňa na deň. Napriek tomu, že sa jej hviezdny profil spája so škandálmi a kontroverziou, čo-to na rováši mala už predtým. Povráva sa, že spolužiakom na súkromnej strednej evanjelickej škole vysvetľovala, čo je to pravý francuzák. Štipľavé detaily (a nie je isté, či aj názorná ukážka) viedli k jej vylúčeniu.

miley cyrus
Zdroj: Miley Cyrus/Wrecking Ball

6. Začínala s netradičnou brigádou

Veľmi netradičná práca pre tínedžerov, no v rodine Cyrusových nič zvláštne. Okrem herectva si Miley privyrábala aj brigádou u svojho otca, známeho country speváka. Ten jej mal platiť 10 dolárov na hodinu za to, aby zbierala spodnú bielizeň, ktorú po ňom na pódiu hádzali šialené fanúšičky. Ak si s tvojou aktuálnou brigádou nespokojný, vždy si spomeň, že aj Miley nejako začínala...

7. Má vyše 70 tetovaní, jedným z nich podporuje LGBT komunitu

Hviezda sa netají tým, že miluje tetovania a v talkšou Jimmy Kimmel Live! prezradila, že ich má viac ako 70. Jeden z jej prstenníkov krášli aj znamienko rovná sa, ktoré symbolizuje jej podporu LGBT komunite. „Veľa ľudí sa mi posmievalo a pýtalo sa ma – Čo sa ti stalo? Bývala si kresťankou! A ja som povedala – Ak by si bol skutočným kresťanom, bol by ti jasný fakt, že kresťanstvo je o láske,“ vysvetlila Miley. Okrem toho sa na jej tele nachádzajú nápisy ako I'm proud of u či freedom. Nechýba ani tetovanie motorky, srdiečka či ženské postavy.

Miley Cyrus má na tele viac ako 70 tetovaní.
Miley Cyrus má na tele viac ako 70 tetovaní. Zdroj: Getty Images/James Devaney

8. Založila nadáciu Happy Hippie Foundation

Miley nemá na svojom zozname iba kariérne úspechy, ale aj dobré skutky. Okrem toho, že sa venuje boju za práva zvierat, založila aj vlastnú neziskovú nadáciu Happy Hippie Foundation. Jej cieľom je zjednotiť mladých ľudí, aby bojovali proti nespravodlivosti, ktorej čelia najmä mladí bezdomovci, LGBTI+ mládež a všetci zraniteľní členovia menšín.

9. Jej najväčším idolom je Elvis Presley

Okrem Pharella Williamsa Miley zbožňuje aj kráľa rokenrolu Elvisa Presleyho. Práve on má byť jej najväčším speváckym idolom a módnym vzorom. Zrejme si netušil, že práve on inšpiroval jej album Younger Now a jeho titulnú pieseň s rovnomenným názvom. Miley v klipe pózuje s účesom, ale aj kostýmami v štýle Elvisa Presleyho.

Anketa:
Si fanúšikom Miley?
Skladby sú v pohode, ju veľmi nemusím.
Verný fanúšik!
Skladby sú v pohode, ju veľmi nemusím.
64 %
Verný fanúšik!
36 %
Domov
Zdieľať
Diskusia