Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. novembra 2022, 14:30
Čas čítania 3:35
Martin Adam Pavlík

Toto je 10 najbrutálnejších knokautov zo slovenskej a českej MMA scény. Tuhne pri nich krv v žilách a padajú sánky

Toto je 10 najbrutálnejších knokautov zo slovenskej a českej MMA scény. Tuhne pri nich krv v žilách a padajú sánky
Zdroj: Oktagon MMA
ŠPORT BOJOVÉ ŠPORTY BOJOVÉ UMENIA MMA OKTAGON MMA
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov
a chcem zobraziť obsah
späť na hlavnú stránkuSpäť

Zaspomínaj si s nami na legendárne ukončenia, ktoré zdvihli divákov zo sedačiek.

Tuhne pri nich krv v žilách či padajú sánky. Dostávajú divákov do vytrženia aj nepokoja a ostávajú v pamäti. Knokauty boli vždy neodmysliteľnou súčasťou bojových športov. Zatiaľ čo jeden zo zápasníkov sa pri nich raduje, druhý ostáva ležať v bezvedomí na zemi a často končí v nemocnici. Následne podľa lekárov nemôže, respektíve by nemal zápasiť aspoň tri až šesť mesiacov.  

Knokauty v MMA bývajú často tvrdé a desivé, keďže zápasníci majú oveľa menšie rukavice než napríklad v boxe (hmotnosť MMA rukavíc sa pohybuje v rozmedzí 113 až 170 gramov), no práve preto sú pre najskalnejších fanúšikov najvzrušujúcejšie.

Ak nie si milovníkom menej záživných grapplingových výmen na zemi a preferuješ boje v stoji, dnes si prídeš na svoje. Pripravili sme totiž pre teba zoznam tých najbrutálnejších a najpamätnejších knokautov, aké sme mohli na česko-slovenskej MMA scéne vidieť za posledné roky.  

V Refresheri ti pravidelne prinášame zaujímavé články či rozhovory zo sveta bojových športov. Ak chceš podporiť rozvoj podobného obsahu, pridaj sa do klubu Refresher+. Okrem množstva benefitov, ktoré na teba čakajú, získaš neobmedzený prístup k prémiovým článkom.

1. Ľudovít Klein vs. Joao Rodrigues 

Bývalý bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu sa 14. septembra 2019 počas turnaja Oktagon 14 otriasol v základoch. Ovácie fanúšikov zmiešaných bojových umení po ukážkovom high-kicku Lajoša Kleina boli skutočne nevídané.

Slovák „vypol“ skúseného a nebezpečného Brazílčana a následne adresoval odkaz až do zámoria priamo prezidentovi UFC, aby mu dal šancu. O rok neskôr už Klein debutoval v najlepšej MMA lige sveta a dnes tam má päť zápasov (tri výhry, dve porážky). 


2. Denis Tripšanský vs. Tomáš Linh Le Sy

Dalo sa čakať, že to bude napínavá vojna v stoji, keďže obaja majú bohaté skúsenosti v kickboxe. Takýto koniec zápasu však napriek tomu nepredpovedal asi nikto. Tomáš Linh Le Sy síce najskôr ťahal v zápase jednoznačne za kratší koniec, nakoniec však porazil nemilosrdným kopom Denisa Tripšanského na jeho domácej pôde počas turnaja Oktagon Prime 2 v Košiciach. 

3. Kateřina Klinderová vs. Ivy Hašková

Projekt Y, do ktorého vybrali dve Češky a dve Slovenky, aby si v klietke siahli na dno a zmerali sily, priniesol na už vyššie spomínanom turnaji Oktagon 14 zápas Kateřiny Klinderovej a Ivy Haškovej. Nič si v ňom nedarovali. V druhom kole všetko ukončil nemilosrdný pravý hák Haškovej, ktorý poslal k zemi Klinderovú, dnes už známu najmä ako moderátorku Oktagonu s prezývkou Kundosaki. 


4. Peter Benko vs. Jakub Štáfek

Oktagon MMA je známy pre svoje netradičné projekty, v ktorých do pästných súbojov zavedie ľudí z iného než zápasníckeho prostredia. Inak to nebolo ani v pokračovaní Projektu X, v ktorom sa proti sebe postavili slovenský developer Peter Benko a český futbalista a herec Jakub Štáfek. Na turnaji domácej organizácie s poradovým číslom 15 si však fanúšikovia ich zápas príliš dlho neužili, keďže sa skončil už po 69 sekundách. Štáfkov tvrdý pravý hák na bradu a následne ľavý na spánok Benka nadobro odzbrojil. 

5. Denis Farkaš vs. Pawel Korowczyk 

Na turnaji Fusion Fight Night Series 24 v novembri 2019 Slovák Denis Farkaš zažiaril desivým spodným hákom, ktorý totálne „vybil poistky“ Poliakovi Pawlovi Korowczykovi. Predchádzali tomu ostré výmeny v stoji aj na zemi, ktoré okamžite postavili divákov zo sedačiek v brnianskej Zoner Bobyhall. Farkašov knokaut už bol teda po adrenalínovej prestrelke len čerešničkou na torte. 

6. Jan Malach vs. Jaroslav Jartim

Brniansky turnaj bol skutočne legendárny. Diváci v hale sa totiž ešte ani nestihli spamätať zo zápasu Farkaša s Korowczykom a už sledovali ďalší súboj, ktorý ich dostal do vytrženia, keďže sa skončil opäť brutálnym knokautom hneď v prvom kole. Tentoraz sa oň postaral Malach bleskurýchlou bombou na spánok súpera. 

7. Lucia Szabová vs. Christina Netzaová

Neporazená slovenská MMA zápasníčka a šampiónka 4. série reality šou Oktagon Výzva Lucia Szabová je známa pre epické ukončenia. Po tom, ako prinútila kapitulovať Anželiku Petkevičiūtėovú a neskôr aj Rizlen Zouakovú, na turnaji Oktagon 22 v zápase s Christinou Netzaovou priniesla špičkový high-kick, po ktorom šla grécka bojovníčka bezmocne tvárou k zemi. 

8. Ronald Paradeiser vs. Jaroslav Poborský 

Ronyho Paradeisera dnes poznáme ako skúseného bojovníka, ktorý sa dvakrát bil o titul Oktagonu a ukončil Karola Ryšavého, Lea Brichtu či Jana Širokého. Zatiaľ čo v Oktagone na veľkolepý knokaut ešte len čaká, na podujatí Fight Night West 2 v roku 2017 mu vyšiel priam dokonale. V prvom kole už po pol minúte vytiahol z rukáva nekompromisný spodný hák na bradu a následne protivníkovi uštedril ešte „poisťujúce“ dva rýchle údery na zemi, aj keď bolo jasné, že Poborský už nebude schopný pokračovať.

9. Filip Macek vs. Miroslav Kubáň

Rovnako ako Rony Paradeiser, aj Filip Macek je nesmierne skúsený a komplexný zápasník nebezpečný v stoji aj na zemi. Takisto sa dvakrát bil o opasok Oktagonu a dokázal poraziť náročných domácich (napríklad Davida Dvořáka, ktorý momentálne zápasí v UFC) aj zahraničných borcov. Medzi jeho najpamätnejšie ukončenia patrí rozhodne naskočené koleno proti Slovákovi Miroslavovi Kubáňovi na podujatí GCF 27 – Road to the Cage, ktoré sa uskutočnilo v roku 2014, keď bol Oktagon ešte „vo hviezdach“. 

10. Attila Végh vs. Karlos Vémola

Nemohli sme vynechať legendárny zápas storočia z novembra 2019, keď bývalý šampión amerického Bellatoru Attila Végh už v prvom kole uspal českého Terminátora. UFC veteránovi tak prerušil 11-zápasovú výhernú šnúru trvajúcu tri roky a dostal ho zároveň do nepríjemnej depresie. Vémola sa doteraz nedokázal úplne vyrovnať s touto porážkou a stále si pýta odvetu, o ktorej sa už roky rokuje. Vraj k nej však nikdy nebolo bližšie a vidieť by sme ju možno mohli už budúci rok.

Domov
Zdieľať
Diskusia