Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. novembra 2022, 13:58
Čas čítania 0:55
Tereza Patočková

Katy Perry vo voľbách podporila kandidáta, ktorý vystupuje proti potratom. Si pokrytec, ozývajú sa jej fanúšikovia

NEWS KATY PERRY SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Iba niekoľko hodín po tom, čo speváčka zdieľala video, v ktorom vyjadrila svoju podporu reprodukčnej slobode, zrejme urobila obrat a na Instagrame zverejnila príspevok, v ktorom hlasuje pre Ricka Carusa, známeho svojím antipotratovým postojom.

Fanoušci Katy Perry se na Twitteru bouří poté, co se zpěvačka podělila o své rozhodnutí hlasovat ve volbách starosty Los Angeles pro kandidáta, který veřejně vystupuje proti potratům, bývalého republikána Ricka Carusa. Informoval o tom server Pride.com.

Jen několik hodin poté, co zpěvačka sdílela video, ve kterém vyjádřila svou podporu reprodukční svobodě, zřejmě udělala obrat a na Instagramu zveřejnila příspěvek, v němž hlasuje pro Ricka Carusa, známého svým antipotratovým postojem.

„Volím z nesčetných důvodů, ale zejména proto, že Los Angeles je v současnosti velký nepořádek,“ napsala v popisku k fotce s volebním lístkem.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený KATY PERRY (@katyperry)

Rick Caruso je miliardář a zbožný katolík, který byl před kandidaturou na starostu Los Angeles registrovaným republikánem. V období před svou kandidaturou změnil stranickou příslušnost na nezávislou a poté na demokratickou. Rozruch souvisí ale s Carusovou minulostí v oblasti reprodukčních práv a také s načasováním, s nímž tento krok učinil.

Odporúčané
Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom 9. apríla 2024, 19:30

V rozhovoru pro LA Magazine v roce 2007 Caruso vysvětlil, že je proti potratům ve většině případů, ale podpořil by některé výzkumy kmenových buněk, přestože jeho zástupci tvrdili, že byl vždy pro volbu a vždy podporoval rozsudek Roe versus Wade.

Navíc se zdá, že Carusovy záznamy o darech potvrzují, že se jeho pocity z roku 2007 nevyvinuly, protože nadále pomáhal financovat kandidáty, kteří se vyjadřovali proti potratům. To je jedním z hlavních důvodů, proč fanoušci Katy Perry odsuzují zpěvačku za pokrytectví.

Domov
Zdieľať
Diskusia