Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. júna 2022, 10:25
Čas čítania 0:50
Martin Adam Pavlík

Jazdec pre Red Bull Racing Juri Vips povedal slovíčko n***r počas živého streamu Call of Duty. Organizácia ho už suspendovala

Jazdec pre Red Bull Racing Juri Vips povedal slovíčko n***r počas živého streamu Call of Duty. Organizácia ho už suspendovala
Zdroj: TASR/AP Darco Bandic
ZAUJÍMAVOSTI FORMULA 2 RED BULL RED BULL RACING
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Red Bull jasne vyhlásil, že organizácia uplatňuje politiku nulovej tolerancie voči rasistickým výrokom alebo rasistickému správaniu.

Ako píše portál Racing News, 21-ročný jazdec formuly 2 z Estónska Juri Vips, podpísaný pod Red Bull Racing, sa postaral o škandál, keď počas živého vysielania, na ktorom hral Call of Duty: Warzone s jeho kamarátom, povedal slovo n***r. 


Na Twitteri sa objavil úryvok zo streamu, v ktorom Vipsa nevidno, počuť však cez mikrofón jeho hlas a hanlivé vyjadrenie o ľuďoch inej farby pleti. Vips vo formule 2 štartoval 43-krát, pričom dvakrát skončil na prvej priečke. Red Bull sa po zverejnení videa jasne vyjadril, že ho s okamžitou platnosťou suspendoval, až kým sa incident nevyšetrí.

„Ako organizácia odsudzujeme urážanie akejkoľvek rasy a v rámci našej organizácie uplatňujeme politiku nulovej tolerancie voči rasistickým výrokom alebo rasistickému správaniu,“ dodal Red Bull. 

Vyjadril sa už aj samotný Vips: „Rád by som sa bezvýhradne ospravedlnil za urážlivý jazyk použitý počas živého herného streamu,“ kajal sa jazdec vo vyhlásení zverejnenom na sociálnej sieti. Na Twitter uniklo aj ďalšie video, v ktorom už Vipsa vidno. Nechce si na ňom vziať od kamaráta šiltovku ružovej farby, lebo je to podľa neho „gay farba“. 

Domov
Zdieľať
Diskusia