Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
27. mája 2022, 8:34
Čas čítania 0:45
Daniel Mikolášik TASR

Za slušné Slovensko vyzvalo Šeligu na odchod z parlamentu. Nevidím dôvod, odpovedá iniciatíve, ktorá mu odštartovala kariéru

POLITIKA JURAJ ŠELIGA NÁRODNÁ RADA SR SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Podľa aktivistov sa Juraj Šeliga spreneveril všetkému, kvôli čomu stáli v minulosti na námestiach.

Členovia iniciatívy Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici a členovia občianskej platformy Nie v našom meste vyzvali podpredsedu strany Za ľudí Juraja Šeligu, aby sa vzdal mandátu poslanca Národnej rady SR. Odôvodňujú to tým, že podporil prorodinný balíček spoločne s poslancami z opozičnej strany ĽSNS.

Hlasovaním sa Šeliga podľa aktivistov spreneveril všetkému, kvôli čomu stáli v minulosti na námestiach. „Hlasoval si spolu s Marekom Kotlebom, Stanislavom Mizíkom, Petrom Krupom a ďalšími fašistami za nezmyselný zákon, pri ktorom minister financií protizákonne obišiel všetky pravidlá štandardného legislatívneho procesu,“ odkázali mu v otvorenom liste. Skritizovali aj samotné opatrenia.

 
Šeliga dôvod na odchod z funkcie nevidí a iniciatíve, ktorá mu odštartovala kariéru, odpovedal videom. V ňom odmieta, že by rokoval s fašistami, inflačný balík by prešiel aj tak, pretože koalícia mala dostatok hlasov. Pripomína, že na Mariana Kotlebu v minulosti podal trestné oznámenie a rôzne podnety.


Šeliga nevidí dôvod na vzdanie sa mandátu. Zákon by podľa neho prešiel aj bez podpory opozície. „Keby som hlasoval proti, tak aj Mazurek hlasoval proti a asi by som sa tiež podľa logiky kolegov mal vzdávať mandátu,“ reagoval na Facebooku. Zavedenie pomoci pre rodiny je podľa neho potrebné.

Anketa:
Myslíš, že by mal Juraj Šeliga skončiť ako poslanec v NR SR?
Áno
Nie
Áno
67 %
391 Hlasov
Nie
33 %
193 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia