Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. mája 2022, 11:56
Čas čítania 1:38
Dominik Vetrák

Netflix a Amazon Prime robia na seriáloch God of War a Horizon: Zero Dawn. Playstation chystá aj seriál Gran Turismo

Netflix a Amazon Prime robia na seriáloch God of War a Horizon: Zero Dawn. Playstation chystá aj seriál Gran Turismo
Zdroj: Playstation
FILMY A SERIÁLY AMAZON PRIME VIDEO GOD OF WAR SERIÁL HORIZON ZERO DAWN SERIÁL NETFLIX
Uložiť Uložené

Playstation rozširuje svoje obľúbené herné série cez seriály a filmy.

Spoločnosť Sony dnes v noci predstavila brífing svojej obchodnej činnosti. Veľká časť brífingu sa venovala konzole a hrám Playstation, no neskôr došlo aj na hollywoodske štúdio Sony Pictures Entertainment a Playstation Productions, produkčnú spoločnosť, ktorá s rôznymi hollywoodskymi štúdiami pracuje na natočení filmov a seriálov na motívy hier od spoločnosti Playstation. Počas tohto brífingu sme sa dozvedeli, že sa dočkáme seriálov pre God of War a Horizon.

Odporúčané
Najlepšie filmy a seriály podľa videohier Najlepšie filmy a seriály podľa videohier 15. marca 2022, 13:30

Seriál God of War vznikne na streamovacej platforme Amazon Prime Video. Ak sa tvorcovia budú držať herného príbehu, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou aj stane, hlavnou postavou bude Kratos. Kratos začínal ako nebezpečný vojnový generál, ktorý si na sklonku života vypýtal moc od bohov, čím im zapredal svoju dušu.

Následne im dlhé roky slúžil, no jedného dňa sa rozhodol oslobodiť. To ho naviedlo na cestu, počas ktorej zabil desiatky gréckych bohov, a neskôr sa dostal aj do severských krajín, kde začal bojovať s bohmi ako Thor či Odin. 

O seriál Horizon sa postará streamovacia služba Netflix. Horizon je sci-fi odohrávajúce sa ďaleko v budúcnosti, keď ľudia žijú celkom primitívnym spôsobom bez moderných vymožeností. Všade okolo sú ruiny ľudstva a hráč ovládajúci postavu Alloy postupne zisťuje, ako ľudia takmer vyhynuli a čo sa stalo s planétou, po ktorej sa pohybujú roboti v tvare všelijakých možných dinosaurov.

Horizon má skvelý sci-fi príbeh s nečakanými dejovými zvratmi a seriál môže buď spracovať hry, alebo detailne ukázať koniec sveta tak, ako sa udial aj v hrách. V oboch hrách sú veľkolepé súboje s bohmi, príšerami, obrovskými robotmi, pričom sú zasadené do fantasy, respektíve postapokalyptického sveta.

S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o blockbusterové produkcie. Dobrým príkladom je seriál The Last of Us na motívy slávnej hry od spoločnosti Playstation. Ten natáča HBO, ktoré za každú časť prvej série platí viac ako 10 miliónov dolárov (toľko stáli jednotlivé epizódy predposlednej série Game of Thrones).

Odporúčané
Čo pozerať cez víkend? Dokument o Navaľnom, westernová klasika aj súboj Jareda Leta s Jodie Foster Čo pozerať cez víkend? Dokument o Navaľnom, westernová klasika aj súboj Jareda Leta s Jodie Foster 17. februára 2024, 11:00

Spoločnosť Playstation potvrdila aj prípravy seriálu podľa pretekárskej hry Gran Turismo. Nevieme, či pôjde o pretekársku drámu alebo skôr dokumentárne ladený seriál o pretekaní. 

To však zďaleka nie je všetko, čo Playstation chystá na poli filmov a seriálov. Okrem God of War, Horizon a The Last of Us chystajú aj sci-fi seriál Twisted Metal či film Ghost of Tsushima od režiséra Johna Wicka.

Nedávno sme videli aj snímku Uncharted s hercami Tomom Hollandom a Markom Wahlbergom. Spoločnosť Playstation Productions oznámila, že v súčasnosti pripravuje až 10 filmových a televíznych projektov založených na hrách Playstation. 

Domov
Zdieľať
Diskusia