Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
21. mája 2022, 14:30
Čas čítania 5:36
Jakub Paulík

14-ročný chlapec zabil 7-ročné dieťa a kusy jeho kože i tuku uvaril, aby vytvoril diabolský „elixír“

14-ročný chlapec zabil 7-ročné dieťa a kusy jeho kože i tuku uvaril, aby vytvoril diabolský „elixír“
Zdroj: Rapi Films and CJ
ZAUJÍMAVOSTI SANDY CHARLES SATANIZMUS VRAŽDY SPÁCHANÉ DEŤMI
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov
a chcem zobraziť obsah
späť na hlavnú stránkuSpäť

Polícia u 14-ročného vraha v pivnici našla zakrvavený nôž a kúsky z tela 7-ročnej obete.

Chcel vytvoriť diabolský elixír, ktorý by mu umožňoval lietať, a tak neváhal zabiť 7-ročného chlapca. Spoločne s jeho 8-ročným bratrancom ho zlákali na miesto, kde mali skrytý nôž. Po zabití dieťaťa sa 14-ročný Sandy Charles pokúsil vykonať okultistický rituál, na ktorý sa inšpiroval filmom. Tvrdil, že ho k tomu donútili hlasy v hlave.

V našej kriminálnej sekcii nájdeš články o lokálnych aj zahraničných prípadoch, ku ktorým spovedáme aj odborníkov. V poslednom období sme ti priniesli rozhovor s exvyšetrovateľom o detskej pornografii na Slovensku či článok o záhadnej smrti 16-ročnej Jeannette. Aj tvorbu tejto sekcie môžeš podporiť pripojením sa ku klubu Refresher+.

Jonathan Thompsen, obeť brutálnej vraždy Sandyho Charlesa a jeho 8-ročného komplica.
Jonathan Thompsen, obeť brutálnej vraždy Sandyho Charlesa a jeho 8-ročného komplica. Zdroj: CBC

Nepokrstený panic ako rituálna obeť

Mladý Jonathan Thompsen bol pre neho ideálnym cieľom. Predpokladal, že 7-ročný chlapec nie je pokrstený a dozaista bude v takom nízkom veku panic. Spĺňal teda všetky predpoklady na to, aby bol vhodnou obeťou na rituálnu vraždu. „Začal som premýšľať nad vraždením. Niečo ma do toho nútilo,“ cituje slová 14-ročného Sandyho Charlesa kanadský magazín Maclean’s.

Odporúčané
Nahovorila priateľa, aby vyvraždil jej rodinu vrátane malých bratov. Otec dcére odpustil a navštevuje ju vo väzení Nahovorila priateľa, aby vyvraždil jej rodinu vrátane malých bratov. Otec dcére odpustil a navštevuje ju vo väzení 10. októbra 2023, 9:30

Mladý Charles, ktorý si myslel, že pozná návod na pravý satanistický rituál, o svojom nápade povedal 8-ročnému Williamovi Martinovi, bratrancovi svojej plánovanej obete. Ten sa nechal starším chlapcom ľahko nahovoriť. Vraždu začali plánovať 10 dní pred samotným činom.

Kúsok za domom Sandyho Charlesa v kanadskej obci La Ronge pripravili miesto činu. V neďalekej zalesnenej oblasti vopred uložili kuchynský nôž a 8. júla 1995 Jonathana Thompsena zavolali, aby si s nimi išiel zahrať bejzbal. Športová zábava dvojice menších detí a dlhovlasého tínedžera Sandyho Charlesa však netrvala dlho.

Malému chlapcovi s chýbajúcimi prednými zubami, ktorého veľkým hrdinom bola postava Zorra pomstiteľa, zostávali posledné minúty života. Bejzbalová lopta po krátkej chvíli odletela smerom do ústrania a 7-ročnému Jonathanovi nakázali, aby išiel po ňu. Potom sa na neho obaja vrhli.

„Elixír“ z ľudskej kože a tuku

Jonathana zložili na zem, na čo sa mu Sandy Charles podľa Weekly World News neúspešne pokúsil zlomiť krk. Keďže na to nemal dostatok síl, zobral do rúk kuchynský nôž, s ktorým Jonathana podrezal a agresívne ho bodal až do momentu, keď sa nôž zasekol v jeho oku. Na záver mu kameňom a fľašou od piva rozbil lebku, uvádza Global News.

S telom zmrzačeného chlapca však ani zďaleka neskončil. Keďže sa nachádzal len neďaleko od svojho domu, netrvalo mu dlho, kým rýchlo zbehol ešte po kuchynské kliešte a polievkovú konzervu. Pomocou noža mu odrezal približne 10 až 15 dlhých kúskov kože s časťami podkožného tuku a vložil ich do nádoby.

Odporúčané
Najmladší sériový vrah mal iba 8 rokov. Umlátil aj svoju malú sestru, od vyšetrovateľa si pýtal sušienky Najmladší sériový vrah mal iba 8 rokov. Umlátil aj svoju malú sestru, od vyšetrovateľa si pýtal sušienky 7. augusta 2023, 12:30

V nej kúsky tela 7-ročného Jonathana Thompsena rozvaril doma na sporáku, aby ich mohol neskôr vypiť. Myslel si totiž, že po vypití nápoja z podkožného tuku malého chlapca získa diabolský „elixír“, ktorý mu dá superschopnosť lietať a stane sa synom samotného diabla. Týmto tajným okultistickým receptom ho inšpiroval horor Warlock z roku 1989, ktorý si zamiloval a krátko pred vraždou ho pozeral minimálne 10-krát za sebou.

Vo filme Warlock si anglický herec Julian Sands zahral temného čarodejníka, ktorého koncom 17. storočia odsúdili na smrť. Satan však jeho dušu preniesol do 20. storočia v Los Angeles, kde čarodejník naďalej vykonával okultistické rituály a hľadal tri časti satanskej biblie.

Poctivý žiak, na ktorého sa vôbec nikto nesťažoval

Telo chlapca mladá dvojica spolupáchateľov ledabolo odložila do kríkov, kde sa nachádzalo ďalšie tri dni. Zakrvavený nôž a konzervu s časťami kože a podkožného tuku obete si neskôr Sandy Charles skryl v pivnici.

Vystrašená matka Jonathana Thompsena 9. júla 1995, na druhý deň po vražde, nahlásila synovo zmiznutie. Do hľadania 7-ročného chlapca sa zapojilo množstvo dobrovoľníkov z okolia vrátane Sandyho Charlesa, ktorý sa s nezvestným videl ako posledný pri hraní bejzbalu.

Ľudia z malej obce s pár tisíc obyvateľmi vtedy ešte netušili, že Sandy Charles Jonathana Thompsena chladnokrvne zavraždil. Ako by len mohli. Malá komunita ľudí nič také brutálne doposiaľ nezažila a na podozrenia voči Sandymu nemala ani najmenší dôvod.

Odporúčané
Vodca Cirkvi satanovej pri obradoch s nahými ženami využil aj 3-ročnú dcéru Vodca Cirkvi satanovej pri obradoch s nahými ženami využil aj 3-ročnú dcéru 22. júna 2023, 12:30

Prokurátor Robin Ritter v dokumentárnej sérii Northern Mysteries povedal, že jeho správanie bolo podľa okolia až do momentu vraždy v norme. Sťažnosti na chlapca nemali ani v škole a v žiadnom smere sa nevyznačoval násilnými sklonmi.

Los Angeles Times ho opisuje ako dobrého žiaka a dochvíľneho roznášača novín, ktorý sa často staral o svojich mladších súrodencov. The New York Times zistil, že Sandy Charles sa pred vraždou zúčastnil na vedeckom veľtrhu, za ktorým stála jeho škola. V každom ohľade teda pôsobil ako vyrovnaný a slušný mladík.

V období pred vraždou sa však podľa slov svojej matky Jean Charlesovej, ktorá vychovávala chlapca sama, utiahol do seba a začal sa vyžívať v sledovaní hororových a fantasy filmov, pričom mal množstvo podivných otázok týkajúcich sa Biblie a rituálov. Tie podľa všetkého pramenili z filmu Warlock. „Viem, že je môj syn. Ale už ho nespoznávam tak ako kedysi,“ cituje slová matky vraha Weekly World News.

Sandy Charles pred budovou súdu.
Sandy Charles pred budovou súdu. Zdroj: Global Television Network

K vražde ho vraj prinútili hlasy

Telo nebohej obete našli za domom Sandyho Charlesa 11. júla približne o 19. hodine. Prípad malou komunitou kanadskej obce otriasol o to viac, keď zistili, kto bol vrahom mladého chlapca a čo s ním plánoval spraviť. Vzhľadom na to, že Sandyho Charlesa videli s obeťou ako posledného, okamžite sa stal podozrivým číslo jeden. Ešte v ten istý deň skončil na výsluchu, ihneď sa priznal a povedal aj o svojom 8-ročnom spolupáchateľovi.

Odporúčané
Oliver je satanista: Satanská Biblia nás neodmeňuje za zlé skutky. Jeffrey Dahmer bol tiež nakoniec kresťan Oliver je satanista: Satanská Biblia nás neodmeňuje za zlé skutky. Jeffrey Dahmer bol tiež nakoniec kresťan 19. marca 2023, 12:30

Dalo by sa čakať, že mladý vrah bude brutalitou svojho skutku otrasený a pred vyšetrovateľom sa emocionálne zlomí. Opak však bol pravdou. O vražde hovoril v jasných detailoch, bol priamočiary a zdalo sa, ako keby nič neľutoval. Podľa kanadského magazínu Maclean’s vyhlásil, že bol v čase vraždy „pod vplyvom duchov“. Počul vraj podivné hlasy a niekto alebo niečo mu do hlavy vkladalo myšlienky, aby spáchal samovraždu, tie sa však neskôr pretransformovali do plánovania vraždy inej osoby.

Podobne vyrovnane ako na výsluchu pôsobil aj v súdnej sieni, kde dokonca často zíval a tváril sa, že spí. Ako keby si neuvedomoval, že za to, čo spravil, mu hrozí vysoký trest. Ak by ho odsúdili za vraždu prvého stupňa, mohol by dostať doživotný trest s možnosťou podmienečného prepustenia po piatich až siedmich rokoch.

Scéna z filmu Warlock (1989), ktorý Sandyho Charlesa inšpiroval k rituálnej vražde.
Scéna z filmu Warlock (1989), ktorý Sandyho Charlesa inšpiroval k rituálnej vražde. Zdroj: Trimark Pictures, New World Pictures

Utiekol zo psychiatrie a zbil zdravotnú sestru

Osemročný komplic William Martin nemohol byť pre nízky vek postavený pred súd. Krátko po vražde tak skončil v detskom domove. Sandyho Charlesa však vzhľadom na jeho vyšší vek a brutálnosť činu súdili ako dospelého. Advokát mladého vraha Barry Singer tvrdil, že jeho klient konal pod vplyvom bludu, ktorý si vyprodukoval neustálym sledovaním filmu Warlock.

Chlapec si tak údajne skutočne myslel, že pokiaľ vypije uvarený tuk obete, bude môcť lietať. Tento záverečný akt však mladý vrah podľa vlastných slov nakoniec nezrealizoval. Pred súdom podľa denníka Los Angeles Times vyhlásil, že nakoniec „chcel jednoducho zostať takým, aký je“. Pôvodne sa síce objavili správy o tom, že časti obete zjedol, no tie sa neskôr ukázali ako nepravdivé. Obhajoba teda nijako nepopierala, že Sandy Charles svoju obeť zabil, no bránila sa chlapcovým zlým psychickým stavom. Ten potvrdili aj psychiatri, ktorí mu diagnostikovali schizofréniu. 

Odporúčané
Rodičov chladnokrvne ubil kladivom a potom doma spravil párty. Toto je desivý príbeh 17-ročného Tylera, ktorý sa vraždou chválil Rodičov chladnokrvne ubil kladivom a potom doma spravil párty. Toto je desivý príbeh 17-ročného Tylera, ktorý sa vraždou chválil 30. decembra 2022, 12:30

Dobové noviny ako Weekly World News veľkými titulkami označovali Sandyho Charlesa za uctievača diabla, no odborníci uvádzali, že vinu možno zhadzovať skôr na jeho labilnú duševnú stránku, nie na nadprirodzeno. Prokurátor Robin Ritter však tvrdil, že obžalovaný si veľmi dobre uvedomuje, čo spravil, a údajne povedal, že dúfa, že ho pošlú na psychiatriu, aby sa o dva roky neskôr mohol dostať na slobodu.

Sudca Gerry Albright v roku 1996 vyhlásil verdiktom chlapca za nevinného z dôvodu jeho nepríčetnosti. Nariadil mu však pobyt v psychiatrickom zariadení v North Battleford. V roku 1998 sa mu podarilo počas jednej z vychádzok utiecť, no o 15 hodín nato ho chytili. Neskôr ho previezli do zariadenia Regional Psychiatric Centre v kanadskom meste Saskatoon, ktoré slúži ako psychiatria aj väzenie. Sudca totiž uznal za vhodné, aby bol Sandy Charles so svojím rizikovým správaním pod prísnejším dozorom. Za extrémne nebezpečného ho označila aj polícia, píše CBC.

Istý čas musel byť dokonca zavretý na samotke a nedovolili mu ani prechádzať sa slobodne po areáli. To sa však zmenilo ešte v roku 1998, keď mu na telo pripevnili sledovacie zariadenie, aby si boli istí, kde sa pohybuje.

U Sandyho Charlesa sa nepredvídateľné správanie prejavovalo aj naďalej. V roku 2000 napadol jednu zo zdravotných sestier. Tá po jeho útoku upadla do bezvedomia. V roku 2013 ho dočasne previezli do psychiatrického ústavu North Battleford s nižším stupňom stráženia, no onedlho nato sa vrátil do zariadenia Regional Psychiatric Centre. Z posledných správ z roku 2014 vieme, že prejavil záujem o prepustenie na slobodu. Vraj sa snaží pracovať na svojom správaní a agresívnych sklonoch. Či sa slobody niekedy dočká, budú však musieť rozhodnúť kompetentné osoby.

Domov
Zdieľať
Diskusia