Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. decembra 2021, 11:30
Čas čítania 1:03
Martin Mičuda

Predstavenie elektrického vanu od Volkswagenu je na spadnutie, takto bude vyzerať

Predstavenie elektrického vanu od Volkswagenu je na spadnutie, takto bude vyzerať
Zdroj: Volkswagen
TECH AUTOMOBILOVÉ NOVINKY ELEKTROMOBILY VOLKSWAGEN
Uložiť Uložené

ID.Buzz sa zaradí k novému Multivanu T7 a jeho starej generácii, ktorá sa súčasne ponúka v inovovanej podobe s dodatkom T6.1.

Volkswagen už v roku 2017 predstavil elektrický prototyp ID.Buzz, ktorým jasne naznačil, akou cestou sa chce pri rodinných dodávkach uberať. Prešlo niekoľko rokov a zdá sa, že nemecký výrobca neklamal a už v úvode budúceho roka uvedie na trh sériové vyhotovenie. Potvrdzuje to práve uverejnená upútavka, kde má síce finálna verzia na sebe tradičnú maskovaciu fóliu, ale je viac než jasné, že ID.Buzz bude vyzerať takmer rovnako ako spomínaný koncept spred niekoľkých rokov.

Nie je teda žiadnym prekvapením, že van sa po vizuálnej stránke ponesie v štýle, aký nastolili elektromobily ID.3, ID.4 či ID.5 – oblé tvary, krátke previsy či navzájom prepojené špičkové svetlomety iQ.Light Matrix-LED, pripomínajúce akési oči. Už teraz vieme, že okrem osobného vyhotovenia Volkswagen pripravuje aj úžitkový derivát. ID.Buzz sa teda zaradí k novému Multivanu T7 a jeho starej generácii, ktorá sa súčasne ponúka v inovovanej podobe s dodatkom T6.1.

Odporúčané
Nový Golf GTI Clubsport je ako stvorený na slovenské cesty. Ohúril nás živelnosťou aj dynamikou Nový Golf GTI Clubsport je ako stvorený na slovenské cesty. Ohúril nás živelnosťou aj dynamikou 26. októbra 2021, 9:30

ID.Buzz zastúpi, pochopiteľne, čisto elektrickú alternatívu, ktorá po technickej stránke vychádza z ID.4. Základom je teda elektrická modulárna platforma MEB. Na výber bude pravdepodobne z niekoľkých veľkostí akumulátorov (najväčší s kapacitou 82 kWh), zatiaľ čo o pohon sa postará jeden alebo dva elektromotory (pohon oboch náprav). Na presné technické parametre si musíme ešte počkať, očakáva sa však výkonnostné spektrum 150 kW/204 koní a 310 Nm až 220 kW/299 koní a 459 Nm. 

Volkswagen, ID.BUZZ,Volkswagen, ID.BUZZ,Volkswagen, ID.BUZZ,Volkswagen, ID.BUZZ,
Zobraziť galériu
(8)
Domov
Zdieľať
Diskusia