Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 18. 10. 2021 meniny má Lukáš

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa
Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a bili, zasahovali aj zdravotníci Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a…
Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na mrakodrapoch v Kanade: Tvrdú drinu si tu vážia oveľa viac (Rozhovor) Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na…
Priviesť domov prvého frajera je ťažké. Ešte ťažšie, ak si chalan. Zisťovali sme, ako randia mladí queer Slováci Priviesť domov prvého frajera je ťažké. Ešte ťažšie, ak si…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil…
Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná. Pornokariéru vraj ľutuje a chce pomôcť chrániť ženy Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná.…
News

ZÁZNAM: Proti demonštrantom zasahovali ťažkoodenci, pripravené bolo aj vodné delo

O 16.00 h organizujú strany Smer a Republika protesty pri budove Ústavného súdu SR v Košiciach. Robert Fico vyzýva na pokojnú demonštráciu.

Viktor Kniš
1. september 2021, 14:59 Čas čítania: 4:54
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
News
2
Viktor Kniš
1. september 2021, 14:59
Čas čítania: 4:54

ZÁZNAM: Proti demonštrantom zasahovali ťažkoodenci, pripravené bolo aj vodné delo

O 16.00 h organizujú strany Smer a Republika protesty pri budove Ústavného súdu SR v Košiciach. Robert Fico vyzýva na pokojnú demonštráciu.

Viktor Kniš
1. september 2021, 14:59
Čas čítania: 4:54
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
– Demonštrácie proti súčasnej vláde prebiehali v Bratislave aj v Košiciach.

V Bratislave protestovali priaznivci ĽSNS, blokujú cesty.

– Pred budovou parlamentu musel zasahovať antikonfliktný tím.

– Zasahovali aj ťažkoodenci.

 

Sledovanie protestov naživo sme ukončili. 

 

19:54 Policajní ťažkoodenci postupne po 19.00 h vytlačili protestujúci dav ľudí, ktorý takmer tri hodiny blokoval cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Na mieste bolo pripravené aj policajné vodné delo. Použiť ho však nemuseli. Krátko pred 19.30 h sa podarilo opäť obnoviť dopravu v okolí Prezidentského paláca. Pri večernom zásahu zadržala polícia tri osoby.

 

19:00  Policajní ťažkoodenci začali krátko pred 19.00 h postupne vytláčať protestujúci dav ľudí, ktorý už takmer tri hodiny blokuje cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Na mieste je aj policajné vodné delo.

 

Polícia pred zásahom niekoľkokrát ľudí vyzvala, aby cestu prestali blokovať a upustili od protiprávneho konania. Protestujúci odmietajú z cesty odísť.

 

18:50  Časť demonštrantov začala blokovať okrem Hodžovho námestia v Bratislave aj Šancovú ulicu, ktorá je jednou z hlavných dopravných tepien v meste, a okolie železničnej hlavnej stanice. Trvalo to však len pár minút, polícii sa podarilo križovatku spojazdniť. 

 

18:41 Smer tvrdí, že ich na demonštrácii prišlo podporiť 12-tisíc ľudí.

 

Zdroj: Facebook/Smer-SD

 

18:28  Na stredajších protestoch v Bratislave zadržala polícia doteraz štyroch ľudí z davu protestujúcich. Dôvodom bolo ich protiprávne konanie. 

 

 

18:11  Premávka liniek mestskej hromadnej dopravy v Bratislave v oblasti Hodžovho námestia je prerušená z dôvodu blokovania komunikácií účastníkmi protestného zhromaždenia. Všetky linky premávajú odklonom.

 

17:45  Polícia musela použiť slzotvorný plyn voči časti demonštrantov, ktorí blokujú cesty na Hodžovom námestí v Bratislave. Niektorí demonštranti sa totiž k policajtom správajú agresívne a nadávajú im. Došlo aj k potýčkam medzi demonštrujúcimi a políciou. Pri jednej z nich musela polícia v sebaobrane zakročiť a použiť pelendreky či slzotvorný plyn. 

 

17:20  Antikonfliktnému policajnému tímu sa podarilo dohodnúť s demonštrantmi, aby neblokovali Staromestskú ulicu v Bratislave a presunuli sa späť smerom na Hodžovo námestie.


Demonštrantov postupne vytláčajú zo Staromestskej ulice ťažkoodenci. Zasahovať zatiaľ nemuseli. Eskalácii napätia sa snaží zabrániť antikonfliktný tím a členovia zásahovej jednotky bratislavskej mestskej polície.

 

16:50  Demonštranti, ktorí zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave, sa presúvajú ďalej po centre mesta smerom k Mostu SNP a začínajú blokovať aj ďalšie komunikácie. Zablokovali už aj podchod pod Hodžovým námestím, Staromestskú ulicu a mieria ďalej. Polícia zatiaľ nezasiahla a nedarí sa jej dostať dav pod kontrolu.

 

Na Staromestskej ulici pri mestských hradbách, neďaleko Dómu sv. Martina, demonštrantov zastavil zásahový tím bratislavskej mestskej polície. K mestskej polícii sa neskôr pridala štátna polícia so svojimi policajnými ťažkoodencami. Protestujúci dav sa snažia dostať mimo cesty a zabrániť mu v tom, aby pokračoval v blokácii ďalších ciest.

 

16:40 Po Ficovi sa na pódiu v Košiciach striedajú podpredsedovia Smeru Ladislav Kamenický, Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha. 

 

16:37 Na protestoch v Košiciach sú aj desiatky aktivistov z platformy Otvorené Košice, ktorí prišli vyjadriť nesúhlasný názor s Ficom a extrémistami. Postávajú ďalej od pódia s transparentmi. Keď okolo nich prechádzajú priaznivci Smeru, dochádza k slovným potýčkam.

 

16:30  Polícia zatiaľ výraznejšie nezasiahla. Demonštrujúci skandujú heslo „blokácia“.

 

16:24  Skupina demonštrantov zablokovala cestu pri Hodžovom námestí v Bratislave. Prítomným policajtom sa im v tom zatiaľ nepodarilo zabrániť. Na komunikáciu pritom mieria ďalšie desiatky ľudí. Doprava v okolí je obmedzená.

 

Väčšina demonštrantov, ktorí sa presunuli z Hodžovho námestia v Bratislave pred budovu Národnej rady SR, sa vrátila do centra mesta, kde pokračuje protest pred Prezidentským palácom, a začalo sa ďalšie verejné zhromaždenie na Námestí slobody. Pred parlamentom protestuje už len niekoľko desiatok ľudí.

 

16:22 Predseda Smeru kritizoval aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, pretože posunula jeho referendum za predčasné voľby na Ústavný súd, ktorý rozhodol, že sa nemôže konať. Fico viní práve hlavu štátu. 

 

16:21 Robert Fico na proteste vyzýva na dobrovoľnosť očkovania. Hovorí, že ak bude vo vláde, bude pracovať na tom, aby niesli zodpovednosť tí, ktorí môžu za 13-tisíc obetí koronavírusu. Po jeho boku stojí bývalý prezident Ivan Gašparovič.

 

16:10 Slováci hlásia aj nepríjemné zážitky z protestov, aj keď sa na nich priamo nezúčastnili. Používateľka Instagramu zverejnila fotky zo zničeného auta, ktoré jej podľa vlastných slov zdemolovali účastníci protestu. Údajne jej nadávali, kopali do dverí auta a vytrhli jej stierače. 

 

Zdroj: Instagram/Podolienkaa

 

15:55 Na pódiu reční Milan Uhrík, predseda strany Republika. Kritizuje, že na Slovensku majú možnosť dať sa dobrovoľne zaočkovať deti, a opakuje svoje slogany týkajúce sa očkovania. Kritizuje aj prezidentku Zuzanu Čaputovú a rozhodnutia Ústavného súdu. Dav kričí „hanba“, nikto nemá nasadené rúško. 

 

15:49 V Košiciach sa už začal protest, ktorý organizujú odídenci z extrémistickej ĽSNS. Na pódiu reční žena, ktorá tvrdí, že pri organizácii protestu pozvala členov strany Smer, tí však odmietli. Keď spomenula stranu Hlas, dav začal bučať a kričať „fuj“. 

 

15:46  Pre demonštráciu pred parlamentom a v okolí Hodžovho námestia v Bratislave je momentálne na Mudroňovej ulici obmedzená premávka trolejbusových liniek mestskej hromadnej dopravy 207 a 203.

 

15:29 Robert Fico naznačuje, že jeho protest bude hlučný. Na Facebook pridal príspevok, v ktorom informuje o svojej prítomnosti v Košiciach. „Ľahko nás nájdete, bude nás počuť,“ napísal.

 

 

15:21  Pred parlamentom je aktuálne niekoľko stoviek demonštrantov. Kričia heslá proti vláde i zástupcom parlamentu. Prítomných policajtov vyzývajú, aby sa pridali k protestu a dali svoje prilby a zbrane dole. Dožadujú sa aj prístupu k parlamentu.

 

15:13 – Zatiaľ sú protesty oveľa búrlivejšie v Bratislave, demonštranti sa už postarali o zablokovanú dopravu.

 

Dopravný podnik Bratislava aktuálne informuje, že musel prerušiť premávku liniek mestskej hromadnej dopravy 83, 93, 147, 203, 207 a 212 v okolí zastávky Hodžovo námestie. Počas toho, ako dav smeroval k parlamentu, došlo aj k incidentu niekoľkých demonštrantov s okoloidúcou vodičkou.

 

15:02 – Dav stoviek ľudí, ktorý doteraz protestoval na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom v Bratislave, sa pohol a smeruje cez Palisády smerom k Národnej rade SR.


Doprava cez Palisády je aktuálne zablokovaná, keďže protestujúci sa presúvajú po ceste.

 

15:00 Dav pred Prezidentským palácom sa hlási k ĽSNS. Demonštrujú proti vláde a tvrdia, že na Slovensku prebieha „genocída slovenského národa“.

 

14:45 – V Bratislave sa protestuje na Hodžovom námestí i pred Národnou radou.

 

Pred parlamentom už musela voči pár demonštrantom zasahovať polícia, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala aj dvoch protestujúcich.


Pred parlamentom zasahoval aj antikonfliktný tím. Pripravení boli aj policajní ťažkoodenci. Po zadržaní jedného z protestujúcich sa skupina demonštrantov začala pomaly presúvať na Hodžovo námestie, kde aktuálne prebieha protest stoviek ľudí.

 

Zdroj: TASR

 

14:35 – Košický magistrát potvrdil, že organizátorov zhromaždení na Hlavnej ulici upozornil na zákon o Ústavnom súde SR, ktorý hovorí o zákaze zhromaždení v okruhu 100 metrov od budov Ústavného súdu a od miest, kde pojednáva.
 

Robert Fico ešte v utorok kritizoval novinárov, ktorí ho na 100-metrovú hranicu upozorňovali. Tvrdí, že zákon pozná a demonštrácia sa bude konať v medziach práva. 

 

Podľa viceprimátora Košíc Marcela Gibódu boli Košice vždy tolerantným mestom a nikto nebráni tomu, aby v ňom ľudia mohli vyjadriť svoj názor. Pripomína však, že so stredajším sviatkom úzko súvisí nielen sloboda, ktorú protestujúci žiadajú, ale aj dodržiavanie zákonov. „V posledných dňoch hovorili niektorí opoziční politici o organizovaní protestov priamo pred budovou Ústavného súdu, čo zákon neumožňuje. Veríme tomu, že zo strany polície dôjde k zabezpečeniu toho, aby bol tento zákon dodržaný a aby nedošlo k narúšaniu poriadku alebo nebodaj výtržnostiam,“ uviedol.

 

14:30 Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová: „Polícia bude v súvislosti s protestnými zhromaždeniami na stredajší Deň Ústavy SR v centre Košíc zabezpečovať primerané bezpečnostné opatrenia a bezpečnostnú situáciu priebežne monitorovať a vyhodnocovať.“

 

14:15 V popoludňajších hodinách sa začalo plniť námestie pred palácom prezidentky, kde demonštranti protestovali ešte v prvej polovici augusta. 

 

Zdroj: TASR

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR/Jakub Kotian
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy news
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dostávaj upozornenia na aktuálne udalosti, ako je táto. Zapnúť upozornenia
Dnes populárne články
Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa Gábor Boráros oznámil veľkú novinu, s priateľkou čakajú dieťa
Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a bili, zasahovali aj zdravotníci Na derby Slovana a Trnavy sa ultras ohadzovali svetlicami a bili,…
Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na mrakodrapoch v Kanade: Tvrdú drinu si tu vážia oveľa viac (Rozhovor) Michal odišiel z bratislavského korporátu inštalovať okná na…
Priviesť domov prvého frajera je ťažké. Ešte ťažšie, ak si chalan. Zisťovali sme, ako randia mladí queer Slováci Priviesť domov prvého frajera je ťažké. Ešte ťažšie, ak si chalan.…
Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin americkej reportérke Ste príliš krásna na to, aby ste rozumeli energetike, naznačil Putin…
Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná. Pornokariéru vraj ľutuje a chce pomôcť chrániť ženy Mia Khalifa: Bola som naivná, zraniteľná a ovplyvniteľná.…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť