Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 19. 9. 2021 meniny má Konštantín

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme

Čo pozerať v septembri na Netflixe, HBO, Apple TV+ a ďalších streamingových platformách?

Streamingové platformy budú opäť súperiť o pozornosť predplatiteľov. Do čoho sa oplatí investovať najviac a kde uvidíš najlepšie seriály?

Dominik Vetrák
1. september 2021, 12:30 Čas čítania: 5:19
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Dominik Vetrák
1. september 2021, 12:30
Čas čítania: 5:19

Čo pozerať v septembri na Netflixe, HBO, Apple TV+ a ďalších streamingových platformách?

Streamingové platformy budú opäť súperiť o pozornosť predplatiteľov. Do čoho sa oplatí investovať najviac a kde uvidíš najlepšie seriály?

Dominik Vetrák
1. september 2021, 12:30
Čas čítania: 5:19
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Netflix bude opäť kraľovať programu streamingových platforiem a nikto sa tomu asi nebude čudovať. Funguje to tak každý mesiac už od počiatku akéhokoľvek súboja medzi streamingovými platformami. Je neuveriteľné, koľko zaujímavého, originálneho a populárneho obsahu dokáže tento gigant produkovať a streamovať každý mesiac.

 

V septembri sa však netradične prihlási o slovo aj Apple TV+ s dvomi väčšími seriálmi, nehovoriac o tom, že stále vysielajú 2. sériu úžasného seriálu Ted Lasso. 

Netflix

Money Heist – 3. september

Po štyroch sériách s kolísavou kvalitou sme aj radi, že sa Money Heist skončí. Treba uzatvoriť druhú veľkú rabovačku a pohnúť sa v príbehu ďalej. Asi nikto by už neuveril, že sa týmto zlodejom podarí uspieť aj pri tretej lúpeži bez toho, aby na nich od začiatku nestriehla armáda. To sa stane aj v poslednej, 5. sérii.

 

Professora zajala Alicia Sierra, ktorá ho drží ako rukojemníka, no neprivolala si posily. Niečo teda plánuje, no a my môžeme len hádať, čo to bude. Partia zlodejov tak prišla o svoje spojenie s vonkajším svetom, ako aj o jedného z nich. Navyše sa musia ubrániť nájazdu armády, keďže autority už toho majú dosť. 

 

Prvá polovica 5. série dorazí na Netflix 3. septembra a zvyšné epizódy zase 3. decembra. Následne sa hlavný príbeh uzatvorí a Netflix začne pracovať na spin-off seriáloch, takže možno uvidíme ďalšie lúpeže v podaní známych, ale aj nových postáv. 

 

 

Into the Night – 8. september

Prvá séria sledovala partiu pasažierov, ktorí sa ocitli na palube lietadla ovládaného mužom so zbraňou. Nešlo o teroristu, ale o človeka, ktorý mal informácie, že ak okamžite nevzlietnu a nezačnú unikať pred slnkom do časových pásiem, kde je noc, zomrú.


Samozrejme, nikto mu neveril, ale ako sa v istých oblastiach na zemi začali objavovať prvé slnečné lúče dňa, ľudia začali nevysvetliteľne umierať. Prvá séria sa zameriavala na utekanie pred slnkom, nezhody medzi pasažiermi a problémy s tankovaním, ako i finálnym úkrytom, keďže nemohli lietať do konca života. 

 

Pred pár dňami sme ti ukázali nič nehovoriaci teaser a, bohužiaľ, stále nevieme nič nové. Netflix si dej 2. série prísne stráži, a tak netušíme, o čom bude a ani to, kto si v nových dieloch zahrá. Ak sa tvorcom podarí udržať kvality 1. série, veľmi radi si pozrieme aj túto druhú. 

 

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2411 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

Kate – 10. september

Mary Elizabeth Winstead (10 Cloverfield Lane) hrá v snímke Kate, nemilosrdnú vrahyňu z povolania. Jej najnovšia obeť však prežije jej útok. Kate totiž niekto otrávil a ona má presne 24 hodín na to, aby zistila, kto to bol, prečo ju otrávili a či sa ešte môže nejako zachrániť. Počas toho sa nečakane spriatelí s dcérou jednej zo svojich obetí. Zo známych hercov sa predstaví už iba Woody Harrelson ako Katin priateľ a mentor.

 

Akčná snímka vyzerá veľmi zábavne a ponúka množstvo oku lahodiacich scén, ktoré potešia hlavne fanúšikov Johna Wicka. Trailer sa nehanbil ukázať poriadnu brutalitu a niektoré sekvencie vyzerali tak, že ich natočenie stálo poriadny balík peňazí.

 

 

Lucifer – 10. september

Netflix potešil fanúšikov Lucifera po tom, čo ho televízia Fox po troch sériách zrušila. Oni dokrútili ďalšie tri a už o pár dní definitívne uzatvoria príbeh atraktívneho a charizmatického antihrdinu. Podobne ako Money Heist, aj Luciferova posledná séria sa rozdelila na dve polovice, takže fanúšikovia sa už extrémne tešia na zavŕšenie príbehu. 

 

 

Sex Education – 17. september

Otis si nechal narásť fúziky. A my stále nevieme, či to vyzerá príšerne alebo okej. Určite to nie je nič, nad čím by sme dvíhali ruky od nadšenia, a už vôbec nechápeme, ako s tými fúzikmi túži zlomiť srdcia a panenské blany ďalších stredoškoláčok. Eric a Adam začnú otvorený a verejný homosexuálny vzťah, Jackson zistí, že aj naďalej bude mať stresujúci život, a všetkých stredoškolákov čaká príchod novej riaditeľky.

 

 

V 3. sérii teda očakávame množstvo dejových prekvapení a romantických scén či scén zo žiarlivosti. Samozrejmosťou bude množstvo sexuálnych aktivít a skvelý humor z tínedžerského sveta. 

 

Midnight Mass – 24. september

Miniséria pochádza z hlavy Mika Flanagana, ktorého budú fanúšikovia hororu poznať veľmi dobre. Režisér filmov Gerald’s Game, Doctor Sleep, Oculus či Hush natočil pre Netflix The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor. Inak povedané, je zárukou skvelého teroru, hororu a zaujímavých ľudských príbehov, ktoré dokážu prekvapiť. Zároveň vie navodiť skvelú atmosféru. 

 

Jeho najnovší hororový seriál sa zameriava na izolovanú komunitu ľudí na ostrove. Táto komunita sa stáva svedkom nadprirodzených javov a udalostí po tom, čo na ostrov dorazí mysteriózny kňaz. V seriáli budú účinkovať prevažne neznámi herci, ale to vôbec neprekáža, keďže nás zaujíma hlavne hororová atmosféra a poriadne napätie.

 

 

Apple TV+

Foundation – 24. september

Apple TV+ sa nebojí vrážať astronomické sumy do svojich projektov. Foundation bude zrejme ich najväčším. Seriál je natočený podľa legendárnej knižnej predlohy Nadácia od slávneho autora sci-fi Isaaca Asimova.

 

Ak prvé časti uspejú, nepochybne sa dočkáme ďalších sérií a celkom možno nového sci-fi hitu. Foundation vyzerá z trailerov veľmi lákavo – od skvelého hereckého obsadenia cez blockbusterové scény po zápletku z kníh, ktorá je chválená dodnes. Dej sa zameria na skupinu vedcov, ktorí cez vedeckú disciplínu nazývanú psychohistória dokážu vyrátať, kedy sa skončí ľudská civilizácia a dôjde k jej zániku.

 

Keďže začiatok konca je už predo dvermi, vedci sa spoločnými silami snažia o to, aby zachovali vedomosti, kultúru a iné dôležité aspekty ľudskej civilizácie. Ako však môžeš vidieť na záberoch z ukážky, nie všetci to budú považovať za prioritu. Tvorcom seriálu je David S. Goyer (Man of Steel, BvS). Jedným z hlavných hercov bude Jared Harris (Chernobyl).

 

 

Morning Show – 17. september

Druhá séria úspešného seriálu o televíznom spravodajstve a všetkom, čo so sebou prináša, bude pokračovať v príbehu hlavných postáv z 1. série. Dej sa bude primárne aj naďalej točiť okolo moderátoriek Jennifer Anniston a Reese Witherspoon, riaditeľa televízie Billyho Crudupa a ostatných figúrok na šachovnici. Postava Jennifer Anniston sa po dramatickom konci 1. série vráti na televízne obrazovky, keďže jej bývalá televízna stanica prežíva ťažké časy a potrebuje zvýšiť sledovanosť.

 

Postava Reese Witherspoon zase spozná novú, mocnú ženu, ktorej začne dôverovať, no zdá sa, že má za lubom niečo nekalé. V 2. sérii sa bude riešiť aj pandémia koronavírusu a rasizmus na najvyšších miestach.

 

 

Disney+

Star Wars Visions – 22. september

Disney kúpilo Lucasfilm, a teda aj celé Star Wars pred 9 rokmi. Vtedy sme sa tešili, že značka, ktorá ponúka tak veľa potenciálu, neostane mŕtva. Na druhej strane sme sa báli, čo s ňou Disney spraví. Dnes máme za sebou päť ich filmov a nejaké tie seriály, no celkovo sme sklamaní. Sólové filmy Rogue One a Solo sa nám páčili a skutočne stáli za to, no sequelová trilógia rozširujúca dej Skywalkerovcov nenaplnila očakávania. 

 

Ku kvalite sa preto musíme obracať inam. Konkrétne do Japonska, ktoré v rámci svojich siedmich talentovaných anime štúdií vyprodukovalo až deväť krátkych animovaných filmov zasadených do sveta Star Wars. Väčšina z nich predstaví celkom nové postavy, planéty a príbehy zasadené do rôznych časových období, no v jednom z nich sa napríklad objaví aj Boba Fett. Ak si videl trailer, dobre vieš, že Star Wars Visions vyzerá fenomenálne.

 

Originálny vizuál a jedinečná animácia robia z každého kraťasu zaujímavo vyzerajúci anime príbeh a my sa už nevieme dočkať, ako ich všetky zhltneme. Celá 1. séria sa totiž na Disney+ objaví v jeden deň, a to 22. septembra.

 

 

HBO 

Scenes From a Marriage – 12. september

Miniséria zobrazí bolestivý, ale aj šťastný príbeh zameraný na Jonathana (Oscar Isaac) a Miru (Jessica Chastain) a ich dlhodobý a problematický vzťah. Mira je výkonná zamestnankyňa technologickej firmy a Jonathan zase profesor, ktorý nechce, aby sa odlúčili. Päťdielna miniséria zobrazí začiatok krásneho vzťahu, ale aj jeho rozpad a toxickú transformáciu.


Jonathan a Mira sa nerozídu z ničoho nič. Nečakaj zlomené srdce pre podvádzanie či príchod tragickej a náhlej udalosti. Za pokazenie vzťahu budú môcť drobnosti, ktoré spôsobia, že to, čo ich k sebe priťahovalo, prestáva existovať. Pôjde teda o autentický, emotívny a zdrvujúci príbeh o láske, vzťahoch, zrade a závislosti, ktorý sa môže skončiť všelijako. 

 

 

Bonus: Y: The Last Man (Hulu) – 13. september

Ako by vyzerala planéta, keby na nej zomreli všetci muži až na jedného? To ti povie seriál Y: The Last Man, ktorý nás nalákal už podareným trailerom. 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy filmy a seriály
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Otestovali sme 9 tresiek v majonéze a vyriešili košicko-žilinský spor: Ktorá vyhrala a ktorá sa na tresku len hrá? Otestovali sme 9 tresiek v majonéze a vyriešili košicko-žilinský…
Vedci vytvorili najbelšiu bielu farbu na svete. Je taká účinná, že dokáže nahradiť klimatizáciu Vedci vytvorili najbelšiu bielu farbu na svete. Je taká účinná, že…
Veronika Rajek už má viac ako milión sledovateľov na Instagrame. Je treťou najsledovanejšou Slovenkou online Veronika Rajek už má viac ako milión sledovateľov na Instagrame. Je…
VIDEOREPORTÁŽ: Drogy v drinkoch, pokuty, či sexuálni predátori v kluboch  – aj takáto je nočná Bratislava VIDEOREPORTÁŽ: Drogy v drinkoch, pokuty, či sexuálni predátori v…
Modelky, tanečníci aj otecko. Pozri si súťažiacich československého Love Islandu, ktorý štartuje už v nedeľu Modelky, tanečníci aj otecko. Pozri si súťažiacich československého…
Billie Eilish konečne vysvetlila, prečo dlhé roky nenosila šaty a skrývala sa pod vrstvami nadrozmerného oblečenia Billie Eilish konečne vysvetlila, prečo dlhé roky nenosila šaty a…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť