Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 12. 6. 2021 meniny má Zlatko

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti

Unikátne NFT z každého kúta internetu? NFTrade spúšťa revolučnú platformu, Musk nepredáva dogecoin a KSI chce zmeniť Youtube

Svet kryptomien napriek obrovskému prepadu ich hodnoty nezomiera a na trhu sa objavujú nové projekty.

Adam Novosad
21. máj 2021, 17:45 Čas čítania: 4:56
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Unikátne NFT z každého kúta internetu? NFTrade spúšťa revolučnú platformu, Musk nepredáva dogecoin a KSI chce zmeniť Youtube
Zdroj: Yuriko Nakao/Getty Images
Zaujímavosti
0
Adam Novosad
21. máj 2021, 17:45
Čas čítania: 4:56

Unikátne NFT z každého kúta internetu? NFTrade spúšťa revolučnú platformu, Musk nepredáva dogecoin a KSI chce zmeniť Youtube

Svet kryptomien napriek obrovskému prepadu ich hodnoty nezomiera a na trhu sa objavujú nové projekty.

Adam Novosad
21. máj 2021, 17:45
Čas čítania: 4:56
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Unikátne NFT z každého kúta internetu? NFTrade spúšťa revolučnú platformu, Musk nepredáva dogecoin a KSI chce zmeniť Youtube
Zdroj: Yuriko Nakao/Getty Images

Prepad cien kryptomien neznamená, že každá digitálna minca a projekt okamžite zomreli. Volatilita je vo svete kryptomien na každodennom poriadku, aj keď prepad o viac ako 30 percent sa pri najväčších minciach ako bitcoin tak často nevidí. Išlo však o manipuláciu korporácií v pozadí trhu? Jedna z konšpiračných teórií kolujúcich po internete tomu vraj nasvedčuje.

 

Bitcoin síce za posledný mesiac stratil viac ako 50 percent svojej hodnoty, ale momentálne sa už šplhá naspäť nad 40-tisíc dolárov a kryptomeny pokračujú, akoby sa nechumelilo. Noví investori možno spanikárili a svoje mince popredávali, ale tisíce z nich sa naučili volatilitu akceptovať, a tak sa možno trh namiesto paniky iba spevnil. 

 

 

Aj preto vo svete kryptomien vznikajú nové projekty, ktoré aktuálne navnadili najväčších youtuberov, aby do nich vložili svoje peniaze. MrBeast aj KSI chcú spôsobiť revolúciu na Youtube, NFTrade zase plánuje spojiť množstvo blockchainov do jedného obrovského NFT trhu na obchodovanie a BlockFi omylom vyplatilo výhry v bitcoinoch namiesto dolárov. Aj posledných pár dní sa v kryptomenách bolo na čo pozerať.

 

Tento článok je výlučne informatívny a neslúži ako finančné poradenstvo, nikoho nenabáda na to, aby investoval do ktorejkoľvek z uvedených možností a kategórií.

 

Zdroj: NFTrade

 

Revolučná NFT tržnica, aká tu ešte nebola

Ošiaľ v podobe unikátnych NFT tokenov pohltil väčšinu fanúšikov kryptomien, ale aj bežných ľudí, ktorí o digitálnych minciach nemajú ani poňatia. Populárna platforma NBA Top Shot, kde môžu používatelia zbierať basketbalové kartičky svojich obľúbencov, ale aj erotické videá či unikátne fotografie známych modeliek ako Emily Ratajkowski, spôsobili raketový nárast záujmu o obchodovanie s NFT.

 

Projekt NFTrade preto prichádza s riešením, ako zjednotiť fragmentovaný trh, na ktorom neexistuje jednotná platforma, kde by človek mohol s NFT predmetmi z rôznych blockchainov obchodovať na jednom mieste. Väčšina projektov najskôr zbiera peniaze, aby následne mohli mesiace sľubovať spustenie svojej služby, avšak NFTrade sa vybralo opačnou cestou.

 

Virtuálnu tržnicu, kde budeš môcť obchodovať na všetkých dostupných blockchainoch, nakupovať NFT tokeny od ostatných ľudí, vytvárať vlastné unikátne diela, ale dokonca generovať za uloženie svojich NFT špeciálne odmeny, už NFTrade spustilo a v tejto chvíli si môžeš jej funkcionalitu vyskúšať aj ty.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Coin Signals (@coin.signals)

 

Aby platforma prilákala používateľov, momentálne na prvý polrok ponúka ľuďom nulové poplatky za obchodovanie. Ak k nulovým poplatkom prirátaš jednoduchosť prístupu k svojim NFT na každom dostupnom blockchaine, tak zrejme na trhu nenájdeš dostupnejšiu a lacnejšiu možnosť, ako sa dostať k fotografii Emily Ratajkowski alebo zberateľským kúskom.

 

NFTrade čoskoro spustí svoju vlastnú digitálnu mincu, ktorá bude slúžiť na interagovanie so samotným ekosystémom. Projekt plánuje svoju mincu ponúknuť na predaj bežnej verejnosti na celkovo deviatich rôznych platformách, čím vytvorí kryptomenový rekord.

 

Predaj tokenu sa uskutoční na launchpadoch ako DAO Maker, Ignition, Poolz či BSC Pad.

 

Zdroj: Pixabay/Wikimedia Commons

 

Predpovedal pád trhu o 50 percent tajný insider? 

Trh s kryptomenami sa v priebehu posledných týždňov prepadol o viac ako 50 percent. Hodnota bitcoinu klesla zo 64-tisíc dolárov na 30-tisíc dolárov, a tak sa po celom svete spustila panika, pretože noví investori netušili, čo majú očakávať. Množstvo z nich počas prepadu začalo svoje mince predávať, čo spustilo novú vlnu poklesu cien.

 

Odvtedy sa trh stabilizoval a bitcoin sa vrátil naspäť nad 40-tisíc dolárov, lenže na populárnej sociálnej sieti 4chan sa krátko pred pádom trhu objavil príspevok, ktorý ho zdanlivo detailne predpovedal. Mal niekto tajné informácie o tom, ako sa vlastníci obrovského množstva mincí rozhodli zabojovať proti sebe a zmanipulovať ceny? Konšpiračnej teórii uverili tisíce ľudí.

 

Príspevok sa na sieti 4chan objavil s niekoľkohodinovým predstihom pred pádom trhu. Neznámy človek vysvetľuje, že údajne pracuje pre korporáciu, ktorá úzko spolupracuje s čínskou vládou, a tak publikované správy o zákaze kryptomien v Číne vraj neboli náhoda, ale dobre načasovaná stratégia.

 

 

Príspevok hovorí o tom, že sa korporácia so svojimi partnermi posnaží cenu bitcoinu stlačiť čo najnižšie pred siedmou hodinou koordinovaného svetového času. „Najskôr príde koordinovaný predaj na pokles cien pod určitú hranicu a zlikvidovanie istej entity,“ vysvetľuje insider.

 

Vraj po tom, čo daná entita, o ktorej príspevok naznačuje, že by ňou mohol byť Elon Musk, príde o svoju pozíciu a finančné prostriedky, trh sa pomaly vráti do normálu a cena bitcoinu sa zanedlho vyšplhá nad 70-tisíc dolárov. Nevedno, či sa príspevku dá veriť, ale načasovanie prepadu korešpondovalo s predpoveďou z 4chanu, a tak uvidíme, či sa naozaj dočkáme bitcoinu za 70-tisíc.

 

Bitcoin. Zdroj: TASR/AP/Rick Bowmer

 

Keď nechtiac vyplatíš milióny v bitcoine namiesto dolárov

Obchoduj, nakupuj, predávaj a požičiavaj si so svojimi kryptomenami. Americký startup BlockFi umožňuje svojim používateľom narábať s kryptomenami tak, aby si vďaka nim mohli vziať pôžičky založené práve digitálnymi mincami, alebo im umožňuje zarábať na úrokoch, ktoré platia ľudia, ktorí si potrebujú požičať finančné prostriedky.

 

Samotná služba možno funguje výborne, avšak jej zamestnanci sa dopustili miliónovej chyby. V uplynulých mesiacoch spustili súťaž, v ktorej mohli ľudia vyhrať zopár stoviek dolárov v odmenách. Cieľom bolo navnadiť priateľa, aby sa na BlockFi zaregistroval, alebo obchodovať vo vyššom objeme, ktorým splnia minimálnu úroveň na vstup do súťaže.

 

BlockFi sa v polovici mája vrhlo na vyplácanie odmien zo súťaže, lenže zamestnancom sa podarilo omylom vyplatiť peniaze namiesto virtuálnych dolárov v mene GUSD priamo v bitcoinoch. V praxi tak jeden z používateľov pridal obrázok svojej peňaženky, kam mu BlockFi poslalo 700 bitcoinov, ktoré mali v čase vyplatenia hodnotu viac ako 20 miliónov dolárov. Množstvo omylných transakcií však BlockFi stihlo zrušiť a peniaze získať späť.

 

Komplikáciu im spôsobili ľudia, ktorí si všimli odmeny v bitcoinoch a kryptomenu rýchlo z peňaženky v BlockFi vytiahli do svojej bežnej peňaženky. Firma uznala, že stratila kontrolu nad viac ako 10 miliónmi dolárov, ale používateľom, ktorí prostriedky stihli vybrať, sa medzitým povyhrážala žalobou, a tak väčšinu bitcoinov dokázala získať naspäť.

 

Elon Musk. Zdroj: TASR/AP/Jae C. Hong

 

Elon Musk odmieta predať čo i len jeden dogecoin

Elon Musk stihol za posledný týždeň svojimi tweetmi pomôcť k prepadu kryptomenového trhu, následne sa ho pokúšal zachraňovať, keď prízvukoval, že Tesla nepredala svoj bitcoin, a teraz sa opäť snaží vyzerať ako environmentálny záchranca digitálnych mincí.

 

Jeden z najbohatších ľudí sveta stratil pre svoje vyjadrenia uznanie veľkej časti fanúšikov kryptomien, ale stále si zachováva obrovskú podporu bežných ľudí na Twitteri. Najnovšie sa začalo špekulovať, či počas prepadu trhu náhodou Elon Musk nepredal svoje mince dogecoin, ktoré začiatkom mesiaca propagoval dokonca v populárnej šou Saturday Night Live.

 

Špekulácie sa rozhodol vyvrátiť samotný Musk, keď na Twitteri napísal jednoznačnú správu. „Je to tak, nepredal som a ani nepredám žiadny dogecoin,“ odkázal svetu. Zverejnil navyše fotografiu svojho laptopu, na ktorom si pozorné oči fanúšikov rýchlo všimli nálepku amerického dolára, kde podobizeň Georgea Washingtona ako prvého amerického prezidenta nahradilo logo dogecoinu.

 

Vďaka jedinému príspevku, samozrejme, poskočila cena meme kryptomeny smerom nahor, ale v súčasnej korekcii trhu, ktorá prebieha posledné dni, nebol nárast dlhotrvajúci. Jeden dogecoin sa momentálne obchoduje za približne 39 amerických centov, čo je oproti vrcholu z obdobia krátko pred odvysielaním Saturday Night Live, kde Musk pobehoval ako Dogefather, prepad o približne 50 percent.

 

Zdroj: Xcademy

 

MrBeast aj KSI investovali do projektu, ktorý zmení Youtube 

Svetoznámi youtuberi MrBeast a KSI zacítili kryptomenovú investičnú príležitosť. Projekt Xcad Network chce vytvoriť ekosystém, ktorý bude prepájať tvorcov na Youtube, ich fanúšikovskú základňu a odmeňovať fanúšikov.

 

Cieľom je dosiahnuť bod, v ktorom budú tvorcovia ako MrBeast alebo KSI vedieť prostredníctvom platformy Xcad Network priamo komunikovať s fanúšikmi a poskytovať im unikátny obsah na dosah ruky.

 

Ako platforma funguje? Vďaka špeciálnemu doplnku bude prepojená priamo s Youtubom, takže bežný fanúšik nepocíti žiadnu výraznú zmenu toho, ako dnes sleduje svojich obľúbencov.

 

Youtuberi však budú vedieť skrz Xcad Network predávať ľuďom unikátne momenty z videí či limitované virtuálne predmety v podobe NFT tokenov, ktoré bude môcť vlastniť len hŕstka ľudí. Nie je jasné, koľko peňazí investovali špecificky KSI a MrBeast, ale samotný projekt dohromady vyzbieral 3,9 milióna dolárov.

 

Tvorcovia budú môcť svoj obsah premeniť na NFT jedným klikom, následne ho ponúknuť na predaj, ale tým sa to nekončí. Používatelia zároveň dokážu s predmetmi obchodovať medzi sebou. Za aktívne sledovanie a participovanie v komunite dostanú samotní fanúšikovia príležitosť získať najrôznejšie odmeny. O vývoj technológie za Xcad Network sa postará populárny kryptomenový projekt Zilliqa, čo v kombinácii známych investorov znie ako recept na zaručený úspech.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Wikimedia Commons/NFTrade
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy zaujímavosti
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť