Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. novembra 2020, 17:23
Čas čítania 1:17
Viktor Kniš

Ak sa nezaočkuješ, budeš možno povinne nosiť rúško, odkazuje Matovič

NEWS
Uložiť Uložené

Premiér Igor Matovič tvrdí, že si vie predstaviť aj lokálne opatrenia, ktoré by sme mohli na Slovensku zaviesť v súvislosti s očkovaním.

Premiér Igor Matovič vyhlásil, že očkovanie proti koronavírusu na Slovensku síce bude na dobrovoľnej báze, vie si však predstaviť, že by zaviedli povinnosť nosiť rúško pre ľudí, ktorí vakcínu odmietajú. Vyhlásil to pred rokovaním ústredného krízového štábu, kde zároveň otvorene kritizoval nový plán boja proti pandémii Richarda Sulíka

Matovič: Nie je to zásah do slobody

„Ochranné opatrenie by mohlo byť, že tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška. Prečo by tí, ktorí sa zaočkujú mali doplácať na tých, ktorí sa nezaočkujú?" konštatuje Matovič.

Zásah do slobody to určite nie je, ale je to objektívne ochranné opatrenie voči tým, ktorí si povedia, že majú slobodu šíriť vírus,“ dodal premiér na otázku, ako Slovensko môže pristúpiť k motivácii dať sa zaočkovať. 

Odporúčané
Vystúpime z koalície a je koniec. Matovič spomína údajnú tajnú dohodu ohľadom voľby generálneho prokurátora Vystúpime z koalície a je koniec. Matovič spomína údajnú tajnú dohodu ohľadom voľby generálneho prokurátora 23. novembra 2020, 15:06
Domov
Zdieľať
Diskusia