Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. novembra 2020, 11:51
Čas čítania 0:51
Viktor Kniš

Matovič nevylúčil prísny lockdown a obmedzenie cestovania počas Vianoc: Je to nepravdepodobné, záleží to od správania Slovákov

NEWS IGOR MATOVIČ
Uložiť Uložené

Premiér Igor Matovič v TA3 odpovedal na otázku, či má vláda počas Vianoc v pláne obmedziť cestovanie podobne, ako na Veľkú noc.

Premiér Igor Matovič v diskusnej relácii televízie TA3 vyhlásil, že ak uveríme, že sme už koronavírus porazili a začneme sa správať nezodpovedne, bude štát musieť počas Vianoc obmedziť cestovanie rovnako ako na Veľkú noc. Predseda vlády tvrdí, že takéto riešeine je v súčasnosti „vysoko nepravdepodobné“ a budú skôr hľadať s odborníkmi iné riešenia, ako napríklad ďalšie plošné testovanie. Igor Matovič dúfa, že Slováci prirodzene počas sviatkov budú tráviť viac času doma v kruhu rodiny a nebudú cestovať aj bez prísnych zákazov. 

Počas Veľkej noci vláda na niekoľko dní sprísnila cestovanie medzi okresmi. Na ich hraniciach kontrolovali policajtov podľa výnimiek, medzi ktoré patrila napríklad cesta do práce.

Domov
Zdieľať
Diskusia