Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. novembra 2020, 20:16
Čas čítania 0:36
Tímea Krauszová

Prečo mal Milan Krajniak na tlačovke maskáče? Internet sa na ňom smial, minister však vysvetlil, o čo mu išlo

NEWS KORONAVÍRUS SLOVENSKO MILAN KRAJNIAK
Uložiť Uložené

Minister sa voči kritike ohradil, pretože neporušuje žiaden zákon.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak mal počas tlačovky ohľadom testovania maskáčový oblek. Ľudia na sociálnych sieťach takmer okamžite zareagovali a robili si z neho srandu.  Viacerí zareagovali meme obrázkami na stránke Zomri.

Sám minister sa však ohradil a povedal, že nijako neporušuje zákon. „Nosím ho ako znak solidarity príslušníkom Ozbrojených síl, ktoré celú operáciu zastrešujú od začiatku,” vysvetlil. Tiež povedal, že keďže nenosí oficiálnu uniformu armády ani Ozbrojených síl, žiaden zákon neporušuje.

Na situáciu už zareagoval aj Daniel Lipšic, ktorý pripomenul, že Krajniak kedysi slúžil a je poručíkom v zálohe. „Keď som bol počas mojej základnej vojenskej služby v Žiline na dôstojníckych skúškach, tak sme sa tam stretli. Viem, že slúžil so cťou. A tak tomu bolo aj počas tohto víkendu,“ dodal na Facebooku.

Krajniak mal maskáčový oblek počas dnešnej tlačovej konferencie, kde minister obrany Jaroslav Naď oznámil počet ľudí, ktorí sa v priebehu soboty nechali bezplatne otestovať. 

Odporúčané
V Košiciach testujú v divadle, v Komárne na lodi, v Žiline hrá DJ a užiješ si výstavu. Toto sú najzaujímavejšie odberné miesta V Košiciach testujú v divadle, v Komárne na lodi, v Žiline hrá DJ a užiješ si výstavu. Toto sú najzaujímavejšie odberné miesta 1. novembra 2020, 8:17

Domov
Zdieľať
Diskusia