Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
23. júla 2020, 8:30
Čas čítania 0:44
Adam Novosad

Nebolo to na Nobelovu cenu, ale Matovič nie je plagiátor, iba lajdák, vraví dekan Fakulty manažmentu UK

NEWS IGOR MATOVIČ
Uložiť Uložené

Vedúci fakulty poskytol rozhovor na tému diplomová práca predsedu vlády.

Igor Matovič sa vo štvrtok po návrate z niekoľkodňovej návštevy Bruselu, kde prebiehal samit lídrov Európskej únie, postavil pred kamery, aby vysvetlil, prečo ho Denník N obvinili z plagiátorstva.

Predseda vlády na tlačovej konferencii niekoľko desiatok minút útočil na novinárov, ktorí podľa neho naplánovali zverejnenie článku o diplomovke na obdobie, kedy odcestoval do Bruselu a snažili sa tak podkopať slovenskú pozíciu pri vyjednávacom stole.

Nebolo to na Nobelovu cenu, ale Matovič nie je plagiátor, iba lajdák, vraví dekan Fakulty manažmentu UK
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Zatiaľ čo premiér priznal, že sa plagiátorstva dopustil, ale neurobil to schválne a ani o vykradnutých knihách nevedel, Denník N oslovil priamo dekana Fakulty manažmentu Univerzity Komenského Michala Greguša s otázkou, čo si o spôsobe vypracovania Matovičovej diplomovky myslí on.

Dekan sa bývalého študenta svojej fakulty zastal. Vysvetlil, že podľa neho nešlo o plagiátorstvo, a premiérovu diplomovku za plagiát ani nepovažuje, ale skôr išlo o mladícku nerozvážnosť a lajdáctvo. Matovič podľa analýzy Denníka N do svojej diplomovej práce prevzal 76 strán z cudzích kníh, pričom rozsah celej práce dosahuje 79 strán.

Odporúčané
Igor Matovič zaútočil na novinárku Denníka N, ktorá odhalila jeho plagiát: Urobili ste plagiát svojho článku, odkázal jej Igor Matovič zaútočil na novinárku Denníka N, ktorá odhalila jeho plagiát: Urobili ste plagiát svojho článku, odkázal jej 22. júla 2020, 17:12

Napriek tomu dekan skonštatoval, že Igor Matovič si svoj titul zaslúžil. Myšlienky v texte síce necitoval a cudzie texty tak vydával za svoje, ale podľa Greguša knihy napokon uviedol v použitej literatúre, a tak koniec koncov nepodvádzal. „Nebolo to na Nobelovu cenu, ale titul si stopercentne zaslúžil,“ znel dekanov verdikt.

Domov
Zdieľať
Diskusia