Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. júna 2020, 16:24
Čas čítania 4:06
Adrián Lukáč

Online hry, ktoré sme ako deti milovali. Nájdeš v našom zozname aj tie svoje?

Online hry, ktoré sme ako deti milovali. Nájdeš v našom zozname aj tie svoje?
Zdroj: <a rel="nofollow noopener" target="_blank" href="https://www.superhry.cz" onclick="gaTrack('article', 'bottom', 'source');">superhry.cz</a>
TECH
Uložiť Uložené

Flash hry nás pri počítači držali dlhé hodiny v dobe, keď sme nemali sociálne siete.

Patríš do generácie, ktorá vyrastala bez sociálnych sietí? Pokiaľ áno, určite poznáš superhry.cz, azda najpopulárnejší web s online hrami nášho detstva. Prežili sme na ňom množstvo času, či už doma alebo v škole na hodinách informatiky. Vtedy informatika ľudovo zvaná "počítače" znamenala 45 minút online hier. Aj preto kedysi patrila k najobľúbenejším predmetom.

Možno si však nevedel, že všetky tieto online hry boli vlastne flash hry. Flash Player od Adobe vznikol v roku 1996 a aj vďaka hrám v prehliadači sa stal masovo populárnym. S príchodom novších technológií však flash začal upadať. Jeden zo zlomových momentov bol príchod iPhonov. Steve Jobs odmietol sprístupniť flash vo svojich zariadeniach, pretože ho považoval za bezpečnostné riziko.

Odporúčané
Najlepšie počítačové hry detstva, ktoré hrali všetci. Hral si ich aj ty? Najlepšie počítačové hry detstva, ktoré hrali všetci. Hral si ich aj ty? 13. júna 2020, 11:50

Postupom času skončila podpora pre flash na rôznych platformách, a tak sa Adobe rozhodlo, že 31. 12. 2020 pošle Flash Player do zabudnutia. Poď si teda s malým predstihom zaspomínať na krásne časy flash hier – zostavili sme pre teba zoznam tých najhranejších. Sú medzi nimi tvoje obľúbené?

Zákony schválnosti (Murphy's Law)

Najväčšia radosť je škodoradosť. Asi aj preto patrili hry zo série Murphy's Law (orig. Murphys Gesetz) u nás známe ako Zákony schválnosti k najpopulárnejším online hrám na superhrách. Ako deti sme skrátka milovali v tejto hre robiť zle druhým. Podarená grafika, vtipné scény, ale aj potreba občas porozmýšľať a vyskúšať rôzne veci, aby sme prišli na to, ako čo najviac rozzúriť obeť. Naplnenie angry baru a dosiahnutie najvyššieho skóre 180 bolo na nezaplatenie.

Najlepšie online hry nášho detstva. Zákony schválnosti, Age of War, Hobo, YetiSports a iné. Na ktorých si bol závislý ty?
Zdroj: superhry.cz

Barman

Jedna z najjednoduchších hier, aké si pravdepodobne hral. Celá pointa spočívala v namiešaní drinku z dostupných liehovín, citrónu a ľadu. Keď bol pohár plný, stačilo premiešať, servírovať a počkať na reakciu barmana a skóre. Napriek jednoduchosti nás objavovanie rôznych vtipných reakcií barmana bavilo aj niekoľko hodín. Ako málo stačí deťom ku šťastiu.

Domov
Zdieľať
Diskusia