Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré.
S pandémiou koronavírusu šíriacou sa po celom svete sa na nás z každej strany rútia negatívne informácie. Tie k tebe, bohužiaľ, musíme prinášať aj my. Ver, že nás stále sa zvyšujúce počty infikovaných ľudí a obetí vôbec netešia, ale je našou povinnosťou, aby sme aj o takýchto nepríjemných štatistikách informovali čitateľov. Pozitívnych správ je v poslednom období pomenej, ale pravdou je, že nám aktuálna kríza predsa len priniesla niečo dobré.
Priezračná voda v Benátkach je na nerozpoznanie
Asi nikto nebude protestovať, keď napíšeme, že ľudstvo je v mnohých smeroch veľkým nepriateľom prírody. Napriek viacerým zákonom v oblasti životného prostredia máme stále na čom pracovať.
Benátky mali napríklad kvôli turistom a lodnej doprave problémy s čistotou vody v miestnych kanáloch. Ako iste vieš, Taliansko spomedzi európskych krajín zvádza s koronavírusom ten najväčší boj. V krajine ochoreniu COVID-19 podľahlo už viac ľudí, než v Číne.
Pre nebezpečnú pandémiu bola u nich nakoniec vyhlásená celoštátna karanténa. A výsledok? Žiadni turisti, ľudoprázdne ulice a voda v benátskych kanáloch sa zrazu stala priezračnou.
Čistejšie ovzdušie
Mnohé továrne v krajinách zasiahnutých koronavírusom museli dočasne prerušiť svoju prevádzku a po cestách sa preváža čoraz menej ľudí na autách. To okrem iného znamená menej emisií a čistejšie ovzdušie. Satelitné snímky vesmírnych agentúr NASA a ESA poukazujú na značné zmeny v troposfére.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ako reagovali na koronavírus teroristi z ISIS
- Či si Slováci po kríze podľa sociológa Michala Vašečku udržia hygienické návyky
- Prečo sú podľa docenta Vašečku prejavy solidarity medzi ľuďmi veľmi dôležité
- Akým spôsobom začali Slováci bojovať proti hoaxom
- Ako môže mať kríza paradoxne dobrý vplyv na vývoj v zdravotníctve