Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. februára 2020, 14:25
Čas čítania 5:00
Martin Mičuda

Zabudni na SUV! Prevetrali sme novú geniálnu alternatívu od Audi (test)

Zabudni na SUV! Prevetrali sme novú geniálnu alternatívu od Audi (test)
Zdroj: REFRESHER / MARTINZMARTINA
TECH AUDI
Uložiť Uložené

Vyskúšali sme najnovšiu generáciu A6-ky v mimoriadne všestrannom vyhotovení Allroad.

Okrem toho, že rok 2019 bol pre Audi bohatý na novinky, nemecká automobilka má za sebou i jedno okrúhle jubileum. Aj v našich končinách veľmi obľúbený model A6 Allroad totiž oslávil 20. výročie od svojho vzniku, čo značka z Ingolstadtu využila na predstavenie úplne novej, v poradí už 4. generácie.

 
Vozidlám tohto druhu sa čoraz viac darí, čomu sa nemožno veľmi čudovať. Skôr sa čudujeme tomu, že A6-kový Allroad má stále relatívne malú konkurenciu. Áno, „oplastovaných" kombíkov pribudlo za ostatné roky ako húb po daždi, pokiaľ ide o priamu konkurenciu s adekvátnymi parametrami a vlastnosťami, s veľkým Allroadom drží krok len trieda E All-Terrain a V90 Cross Country. Ide pritom o počin, ktorý predstavuje geniálnu alternatívu k SUV. Prečo? Aj to sa dozvieš v našom novom teste.

Exteriér

Jednou zo silných stránok a predností vyhotovenia Allroad je dizajn. Ten pochopiteľne vychádza z klasickej A6-ky vo verzii kombi, čiže Avant, ochranné oplastovanie ale pridáva ďalší rozmer – veľké kombi kombinuje elegantné až reprezentatívne črty s dynamickými prvkami a zároveň okrem veľkolepého priestoru zaručí Allroad aj viac než slušné terénne schopnosti. Inými slovami, zdvihnuté kombi vyššej strednej triedy môžeme právom označiť za jedno z najvšestrannejších vozidiel na trhu.

Odporúčané
Audi vylepšuje elektrickú sústavu modelu Q4 e-tron. Výsledkom je vyšší výkon, rýchlejšie nabíjanie aj väčší dojazd Audi vylepšuje elektrickú sústavu modelu Q4 e-tron. Výsledkom je vyšší výkon, rýchlejšie nabíjanie aj väčší dojazd 27. septembra 2023, 10:00

Iste, aj tu je ťažké sa vyhnúť kritike za ohavné radary, ktoré doslova špatia v maske, inak by si ale hľadal nedostatky na zovňajšku testovaného auta ťažko. Na zreteľ síce berieme, že dizajn je subjektívna záležitosť, musíš ale uznať, že takto nakonfigurovaný Allroad vyzerá perfektne. Môže za to samozrejme osvedčená bielo-čierna kombinácia, ktorá prísne, no zároveň elegantne tvarovanému kombi mimoriadne sekne.

Domov
Zdieľať
Diskusia