Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. januára 2020, 15:54
Čas čítania 6:01
Tímea Krauszová

Škótsky sériový vrah, ktorého nikdy nenašli. Obeťami boli vydaté mladé ženy, citoval Bibliu, znásilnil ich a za trest zaškrtil

Škótsky sériový vrah, ktorého nikdy nenašli. Obeťami boli vydaté mladé ženy, citoval Bibliu, znásilnil ich a za trest zaškrtil
Zdroj: YouTube / lala
ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Svoje obete zvádzal počas večierkov a často spomínal biblické príbehy. Preto mu prischla prezývka Bible John.

Prípad Bible Johna je podľa VICE jednou z najznámejších nevyriešených sériových vrážd v Európe. Vyčíňal v 60-tych rokoch 20. storočia. Jeho obeťou sa stali tri mladé ženy. Všetky tri boli vydaté a v čase vraždy menštruovali. Všetky navštívili ten istý podnik a ich osudnou chybou bolo, že si dovolili flirtovať s cudzími mužmi.

Prvá vražda miestnych prekvapila

Patricia Docker mala 25 rokov, keď ju vo februári 1968 brutálne zavraždili. Smútili za ňou manžel a štvorročný syn a mnohí ľudia v Glasgowe, kde pracovala ako pomocná zdravotná sestra. Jej dobité telo našli neďaleko domu, kde s rodinou bývala. Zranenia mala najmä na hlave.

Bola zaškrtená a znásilnená. V blízkosti tela našli aj použitú hygienickú vložku. Patricia mala akurát menštruáciu. Na mieste činu nenašli jej doklady ani kabelku, chýbalo aj jej oblečenie. Takto opisuje príbeh prvej obete podcast Unresolved.


V noci, keď zomrela, sa šla Patricia zabaviť. Manžel ostal doma so synom, ona sa vybrala na tradičnú miestnu zábavu tancovať. Nebola výnimkou, štvrtkové noci v Barrowland Ballroom boli známe v celom meste. Chodili tam zadaní ľudia, bez obrúčok a častokrát sa predstavovali falošným menom. Hľadali únik z rutinnej monogamie, no svoju účasť na tancovačke by verejne nikdy nepriznali.

Patricia, podľa lekárskej správy zomrela, po odchode z párty rukami neznámeho páchateľa. Mestom to otriaslo, no po chvíli sa tancovačky vrátili do starých koľají. Ženy naďalej chodili von, bez toho, aby tušili, že v Glasgowe číha vrah, ktorý striehne na svoju ďalšiu obeť.

Odporúčané
Mladé dievča znásilňovali a mučili viac ako 40 dní. Nepredstaviteľná bolesť a nekonečné zranenia od tyranov ju napokon zabili Mladé dievča znásilňovali a mučili viac ako 40 dní. Nepredstaviteľná bolesť a nekonečné zranenia od tyranov ju napokon zabili 4. decembra 2019, 17:10

Druhá vražda priniesla viac informácií

Približne o rok neskôr našli mŕtvu Jemimu McDonald. Bolo to v lete 1969. Jemima v jednu augustovú noc tiež išla na párty v Barrowlande, ako to už urobila mnohokrát predtým. Mala tri deti, o ktoré sa počas týchto nocí stále starala jej sestra.

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 79271 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Akým spôsobom zabíjal svoje obete škótsky vrah
    Akú chybu urobil pri tretej vražde, vďaka ktorej vznikol jeho obrázok
    Prečo ho prezývajú Bible Johnom
    Čo je pravdepodobne dôvodom, že vraždi
Domov
Zdieľať
Diskusia