Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
11. januára 2020, 13:48
Čas čítania 5:15
Martin Mičuda

Je nové GLE lepšie ako X5? Aj to sme zisťovali pri teste vyše 100-tisícového Mercedesu

Je nové GLE lepšie ako X5? Aj to sme zisťovali pri teste vyše 100-tisícového Mercedesu
Zdroj: REFRESHER / MARTINZMARTINA
TECH MERCEDES-BENZ
Uložiť Uložené

Príchod nového GLE na náš trh bol napäto očakávaný, nielen u nás sa mu totiž mimoriadne darí.

Portfólio značky Mercedes-Benz je širšie ako kedykoľvek predtým, naďalej však platí, že tie základné modelové piliere sa viac-menej nemenia. Jedným z nich je nepochybne veľké GLE, teda niekdajšie ML, ktoré je aj na našom trhu dlhodobo jedným z najúspešnejších modelom trojcípej hviezdy. Nemožno sa preto čudovať, že príchod novej, v poradí 4. generácie luxusného SUV bol napäto očakávaný a ide o jednu z najočakávanejších noviniek.

Nám sa podarilo k novej generácii dostať medzi prvými, ba čo viac, dokonca v zaujímavej mild-hybridnej verzii GLE 450 4Matic, pripravili sme si preto pre teba jej komplexný test, v ktorom sme sa zároveň zamerali na priame porovnanie s nedávno testovaným BMW X5, ktoré považujeme za jeho najväčšiu konkurenciu. Je teda nové GLE lepšie ako X5?

Exteriér

Pokiaľ ide o vonkajší vzhľad, nová X5-ka nám osobne príde o čosi vyváženejšia a najmä v základných vyhotoveniach vyzerá obstojnejšie. Súčasný dizajnový jazyk značky Mercedes-Benz si totiž neraz doslova vyžaduje tie najväčšie kolesá či športové pakety, inak niekedy nevynikne v tom najlepšom svetle. Aj nové GLE je jasným dôkazom toho, že vhodná konfigurácia robí auto.

Domov
Zdieľať
Diskusia