Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. decembra 2019, 11:38
Čas čítania 0:00
Dominik Vetrák

Marriage Story je autentickým a bolestivým pohľadom na rozpad manželstva a to, ako pri tom trpia deti (Recenzia)

Marriage Story je autentickým a bolestivým pohľadom na rozpad manželstva a to, ako pri tom trpia deti (Recenzia)
FILMY A SERIÁLY MARRIAGE STORY NETFLIX
Uložiť Uložené

Netflix má za sebou nesmierne silnú jesennú sezónu.

The Marriage Story je ďalším veľkým hitom od Netflixu. Včera sme sa dozvedeli, že si odnáša najviac tohtoročných nominácií na Zlaté glóbusy. Ide o vynikajúcu drámu, v ktorej sa nájde množstvo z nás, ak nie úplne všetci. Po Irishmanovi tak môžeme hovoriť o ďalšom kandidátovi do TOP 10 tohto roka. Netflix ide hore.

Odporúčané
Nominácie na Zlaté glóbusy sú známe. O sošky sa pobijú Irishman, Tarantino, Marriage Story od Netflixu či Parazit Nominácie na Zlaté glóbusy sú známe. O sošky sa pobijú Irishman, Tarantino, Marriage Story od Netflixu či Parazit 9. decembra 2019, 17:12

Príbeh hovorí o manželskom páre Nicole (Scarlett Johansson) a Charliem (Adam Driver) v dobe, keď ich vzťah už viac nemá budúcnosť a oni sa rozhodnú pre rozvod. Prvých 15 minút ťa melancholicky naladí aj na krásne momenty lásky a vzťahu, no režisér a scenárista Noah Baumbach ťa následne schladí. Režisér a scenárista sa do nášho hlbšieho povedomia dostal s The Meyerowitz Stories (taktiež v spolupráci s Netflixom), no tentoraz svoju hru dostáva o level vyššie.

Okamžite ťa ovalí depresívnou latkou a nastaví ťa na smutný, a tak reálny príbeh o tom, ako rozvod zmení lásku, vzťah medzi ľuďmi a hlavne to, ako vplýva na dieťa. Charlie a Nicole sa dohodnú, že do svojho rozvodu nebudú ťahať právnikov, no Nicole to poruší a jej právna zástupkyňa sa postará o to, že sa jej vzťah s Charliem začne extréme zhoršovať. 

Marriage Story je autentickým a bolestivým pohľadom na rozpad manželstva a to, ako pri tom trpia deti (Recenzia)

Snímka sčasti vykresľuje hyenizmus právnikov a ich neetických cieľov v rozvodovom konaní, primárne sa však zameria na zobrazenie chýb manželov a ich zlých rozhodnutí. Trochu ma štvalo, že aj v tomto príbehu to celé „odštartovala“ žena (nájdenie si právničky), keďže by som si tento príbeh vedel predstaviť aj v opačnom prípade. Nemusíš sa však báť, že Baumbach zvádza všetku vinu rozpadu manželstva na Nicole. V podstate nám nepriamo celý čas podsúva, že v tom vzťahu s Charliem by nevydržala žiadna žena. Ako som však vysvetľoval vyššie, ani o tom tento film nie je. 

Domov
Zdieľať
Diskusia