Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. augusta 2019, 12:05
Čas čítania 0:00
Oskar Almássy

Oscarová Čistá duša je krásnym biografickým príbehom so životným výkonom Russella Crowa

Oscarová Čistá duša je krásnym biografickým príbehom so životným výkonom Russella Crowa
Zdroj: Saban Films
FILMY A SERIÁLY TIP NA FILM
Uložiť Uložené

Aj tento víkend pre teba máme niekoľko skvelých tipov.

Vitaj pri ďalšej časti našej pravidelnej sobotnej rubriky Tipy na filmy. V nej ti opäť raz odporučíme trojicu projektov, ktorým by si podľa nás určite mal dať šancu.

Oskar Almássy – Čistá duša (A Beautiful Mind, 2001, réžia: Ron Howard)

Režisér Ron Howard nám v priebehu svojej bohatej kariéry doručil viacero úžasných filmov, no vrcholom v očiach mnohých stále zostáva práve biografia A Beautiful Mind. Jej príbeh je inšpirovaný životom Johna Forbesa Nasha, geniálneho matematika a držiteľa Nobelovej ceny.

Jeho cesta k úspechu však rozhodne nebola jednoduchá a John si musel poradiť s mnohými psychickými problémami, ako napríklad schizofrénia či paranoja. Na prominentnej univerzite medzi rovesníkmi vyčnieval, žil vo svojom vlastnom svete a nakoniec školu opustil ako vedec, ktorý svojou matematickou teóriou prevrátil všetky ekonomické tézy naruby.

Čistá duša je mimoriadne krásnym príbehom, ktorý stojí najmä na fantastickom výkone Russella Crowa. Ten tu podal svoj životný výkon a všetkým tak jasne dokázal, aký je vlastne úžasný herec. Snímku však drží na hranici dokonalosti aj vynikajúci scenár, réžia, výborná hudba zosnulého Jamesa Hornera či skvelá Jennifer Connelly. Zaslúžený víťaz štyroch Oscarov. 9,5/10

Dušan Šutarík – Light of My Life (2019, réžia: Casey Affleck)

Casey Affleck sa vracia so svojím druhým režisérskym pokusom. V post-apokalyptickej dráme Light of My Life stvárňuje otca, ktorý sa snaží ochrániť svoju mladú dcéru Rag (Anna Pniowsky). Pohybujú sa vo svete, kde neznáma nákaza spôsobila, že zomreli všetky ženy. Rag je tak nútená svoju identitu skrývať a vydávať sa za chlapca.

Odporúčané
Nová romantická komédia Anyone But You mieri do kín. Humor a vypracované telá predvedú herci z Euphorie a Top Gun Nová romantická komédia Anyone But You mieri do kín. Humor a vypracované telá predvedú herci z Euphorie a Top Gun 18. februára 2024, 13:30

Light of My Life je poctivá nezávislá dráma, ktorá tak trochu pripomenie Cestu či fantastickú drámu Leave no Trace. Aj v tomto prípade dominuje hlavne atmosféra a dôkladné vykreslenie postáv a ich vzájomných vzťahov. Affleck podáva sústredený výkon pred kamerou aj za ňou a Anna Pniowsky je ďalší talent, ktorý by nám toho mohol v budúcnosti ešte veľa ukázať. Civilné, emotívne a melancholické. Odporúčam. 8/10

Barbara Leschingerová – Gia (1998, réžia: Michael Cristofer)

Životopisná dráma z produkcie HBO ti priblíži strastiplnú cestu mladej rebelky menom Gia Carangi, ktorá sa z ulice dostala až na obálky najprestížnejších módnych časopisov. Počas svojej krátkej kariéry supermodelky predvádzala pre svetové značky ako Dior, Yves Saint Laurent či Calvin Klein a postavila sa pred objektív mnohých známych fotografov.

Narastajúca sláva a peniaze ju však dohnali k drogovej závislosti, ktorá napokon viedla k tragickému koncu. Príbeh krásnej Gie sa oplatí pozrieť najmä kvôli skvelému hereckému výkonu Angeliny Jolie, ktorá odhodila všetky zábrany a vcítila sa do kože nespútanej, ale zraniteľnej mladej ženy.

Veľmi presvedčivo stvárňuje rôzne štádiá života, od úplného nadšenia z novej práce, cez odmietanie pomoci až po úplný úpadok. Rozhodne snímku nevynechaj, ak chceš nazrieť do zákulisia módneho biznisu a dozvedieť sa viac o smutnom osude jednej z najžiadanejších amerických modeliek. 8/10

Domov
Zdieľať
Diskusia