Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. augusta 2019, 12:56
Čas čítania 1:06
Oskar Almássy

Disney je nespokojné s X-Men hororovkou The New Mutants a obáva sa, že protinacistické Jojo Rabbit bude pre divákov až príliš

Disney je nespokojné s X-Men hororovkou The New Mutants a obáva sa, že protinacistické Jojo Rabbit bude pre divákov až príliš
Zdroj: Fox Searchlight Pictures
FILMY A SERIÁLY JOJO RABBIT
Uložiť Uložené

Vedenie štúdia momentálne rieši viacero väčších či menších problémov.

Ako sme ťa v poslednej dobe už niekoľkokrát informovali, štúdio Disney po takmer 200-miliónovej strate v treťom štvrťroku 2019 začalo ešte viac prehodnocovať svoje projekty od Foxu. Výsledkom toho je napríklad aj údajné zrušenie necelých 300 filmov, vrátane Die Hard, Assassin's Creed 2 či The Sims. A hoci sa v správach uvádzalo, že okrem Avatarov a ďalších silných značiek prežijú aj snímky štúdia Fox Searchlight, Disney možno predsa len zasiahne aj tam.

Odporúčané
Najväčšie automobilové novinky roku 2013 Najväčšie automobilové novinky roku 2013 29. decembra 2013, 0:10

Jedným z projektov Fox Searchlight je totiž aj protivojnová satira Jojo Rabbit, ktorej sa vraj výkonní producenti Disney tak trochu obávajú. Podľa vedenia štúdia ide snímka po prvých premietaniach údajne na hranu o čosi viac, než sa pôvodne zdalo, pričom si myslia, že by si kvôli Jojo Rabbit mohli odcudziť svojich fanúšikov. Snímka zosmiešňuje nacistov, nachádza sa v nej postava Adolfa Hitlera a režisér Taika Waititi sa evidentne nedržal na uzde.

Či ale budú v Disney vyžadovať nejaké zmeny či zmiernenie niektorých elementov, to zatiaľ netušíme. Bola by to ale škoda. Waititi sa pre tento film naozaj nadchol a Fox Searchlight je známe produkciou kvalitných aj oceňovaných projektov, takže sa snáď v kinách dočkáme čisto režisérovej vízie. Štúdio Disney by však mala momentálne oveľa viac trápiť hororová komiksovka The New Mutants.

Podľa správy portálu Variety je totiž vedenie myšiaka s dlho pripravovaným X-Men spin-offom nespokojné. Producenti veria, že sa šéf Marvel Studios Kevin Feige postará o to, aby sa kvalita Fantastickej štvorky a mutantov v MCU zlepšila, no teraz sa musia sústrediť hlavne na vyladenie nedostatkov The New Mutants. Premiéra komiksovky bola už viackrát preložená a je možné, že sa v kinách objaví buď iba v limitovanom počte, alebo poputuje rovno na streamovaciu platformu Disney+.

Odporúčané
Šmykľavka vedľa schodiska pomáha ľudom pri úteku pred požiarom Šmykľavka vedľa schodiska pomáha ľudom pri úteku pred požiarom 2. apríla 2013, 17:23
Domov
Zdieľať
Diskusia