Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 22. 8. 2019 meniny má Tichomír

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Šport
6
Adam Novosad
8. február 2019, 21:01

Za zápas berie milióny, miluje umelé ženy a doma chová krokodíla. Karlos Vémola sedel v base, dnes je najväčšia česká hviezda MMA

Český bojovník žije extravagantný život, ktorý si naplno užíva.

Adam Novosad
8. február 2019, 21:01
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Najlepším českým MMA bojovníkom je Karel Vémola. Takýchto odvážnych vyhlásení sa samotný Karlos rozhodne nebojí. pretože má pocit, že v susednej Českej republike jednoducho neexistuje nikto, kto by mu mohol konkurovať. Skákali pritom doňho už mnohí.

 

Naposledy sa vo veľkolepom súboji stretol s Patrikom Kinclom, s ktorým boli výborní kamaráti, lenže Vémola jedného dňa vyhlásil, že je najlepším Čechom vo všetkých váhových MMA kategóriách a oheň bol na streche. Vémola si však s Kinclom poradil, aj keď sa Patrik stal prvým Čechom, ktorý s ním vydržal v zápase všetky tri kolá a prehral až na body. Predtým Vémola zvládol aj zápas s Ondrušom.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

V tomto článku sa dozvieš:
  • Prečo sa Vémola neobjaví na UFC v Prahe
  • Čím si privyrábal po odchode do Anglicka
  • Prečo v Anglicku skončil natvrdo vo väzení
  • Aký nečakaný koníček si v súkromí pestuje
  • Koľko peňazí dnes za svoje zápasy zarába
  • Aký typ žien mu najviac imponuje

 

Vémola je však známy svojím svojským prístupom k boju. Čo najskôr sa súpera snaží dostať na podlahu, kde už široko-ďaleko nemá konkurenciu a väčšinou nasleduje „Vémolica“ v podobe bleskového víťazstva.

 

Koniec koncov, Vémola rovnakým spôsobom vytrieskal aj svojho súpera na podujatí XFN 15, kde bojovali aj Rytmus s Marpom. V klietke sa mu postavil Flavio Rodrigo Magon, ale o pár desiatok sekúnd už ležal na podlahe a Vémola opäť potvrdil svoju prezývku Terminátor.

 

Vďaka súboju na XFN 15 sa o Vémolovi dozvedelo aj väčšie množstvo Slovákov, veď sme ťa o jeho výhre dokonca informovali v osobitnom článku, a tak sme sa rozhodli, že sa na Karlosa pozrieme trochu detailnejšie.

 

Bojovník sa netají tým, že miluje pozornosť a v súkromí ukrýva viacero koníčkov či zlozvykov, o ktorých si určite nevedel. Ani zďaleka však neukrýva svoju priateľku Lelu Ceterovú, ktorá mimochodom pochádza zo Slovenska a môže sa pochváliť niekoľkonásobnou plastickou operáciou pŕs, čo si patrične užíva.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Vémola je pre mnohých ľudí v susednom Česku fenoménom. Na druhej strane, u nás zostáva zahalený tajomstvom a väčšina bežných ľudí ani netuší o tom, čo zažil Karlos v Anglicku, kde v skutočnosti časť roka býva, a koľko vlastne za svoje súboje zarába.

 

Už onedlho sa v Prahe uskutoční oficiálny turnaj UFC. Po prvýkrát zavíta do českej metropoly a Vémola ešte koncom minulého roku vyhlasoval, že by sa na februárovej zápasovej karte chcel objaviť aj on. V januári sme sa nanešťastie dozvedeli, že Karlos sa do UFC tentokrát nevráti.

 

Neprišla mu ponuka so zmluvou, preto sa nedostal sa medzi bojovníkov v jednotlivých zápasoch, čo možno nie je na škodu, pretože ako už sám viackrát skonštatoval, momentálne ho dopredu poháňa najmä sen o tom, že sa do najprestížnejšej organizácie UFC organizácie na svete raz vráti. Aspoň bude môcť v tréningu pokračovať.

 

Bol vôbec prvým Čechom, ktorý si ju vyskúšal na vlastnej koži, a to už v roku 2010. V súťaži porazil Setha Petruzelliho aj Mikea Massenzia, ale dve prehry po sebe ho napokon zo súťaže v roku 2013 vyhnali. Je preto jasné, že sníva o návrate.

 

Životný štýl Vémolu sa však začal formovať dávno predtým, ako sa stal bojovníkom v UFC. Sám bez servítky uznáva, že bol problémové dieťa, ktoré neustále vyčíňalo a napokon bol spokojný, že zvládol hotelovku.

 

Aj keď sa ako malý fagan problémom nevyhýbal, dnes dokonca organizuje semináre pre policajtov, kde ich učí, ako spacifikovať potenciálnych agresorov. Bojovým umeniam a zápaseniu sa venoval od detstva, a tak odišiel do Anglicka, kde boli podmienky na tréning boj oveľa prívetivejšie. Trénoval, zamestnal sa tam ako vyhadzovač a práve vďaka tomu dostal šancu bojovať na profesionálnej úrovni.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Jedného dňa sa v nočnom klube v londýnskej štvrti Tottenham pobili dvaja muži, Vémola však incident vyriešil, vyviedol ich von a až potom zistil, že išlo o MMA bojovníkov. Všimol si ho jeden manažér a dal mu šancu vstúpiť do sveta profesionálnych bitiek v klietke, pričom Karlos svojich prvých 7 zápasov vyhral. Sám hovorí, že v ten moment, keď ukončil šarvátku dvoch bojovníkov, sa z nikoho stal niekto.

 

Medzitým si privyrábal rôznymi spôsobmi. Pravidelne sa zúčastňoval na ilegálnych súbojoch po celom Londýne. Rád spomína na to, že za výhru v takomto pouličnom boji zobral víťaz 500 libier, čo sa mu vždy k výplate hodilo. Často ale bojoval s pochybnými existenciami, z ktorých musel svoje peniaze za výhru prakticky vymlátiť. Vraj v týchto pouličných súbojoch ani raz neprehral.

 

Nevedno, kým sa však nechal inšpirovať, keď v Anglicku skončil na rok vo väzení. Málokto vie, že Vémola si musel odpykať trest za to, že neodviedol dane za svoje zárobky. On sám sa vždy obhajoval so slovami, že nemal dobrý manažment a nedával si pozor na to, ako nakladá s peniazmi, za čo z neho vraj sudca spravil exemplárny prípad.

 

Dane neodviedol zo zárobkov presahujúcich 150-tisíc eur a aj keď nejde o žiadnu závratnú čiastku, za ktorú by množstvo známych osobností končilo vo väzení, Vémola svoj prípad neuhral ani na podmienku. Natvrdo ho posadili do basy na jeden rok, ale za dobré správanie vyšiel po pol roku.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Keď sa ho v rozhovoroch pýtali, ako svoju neprítomnosť vysvetľoval svojim deťom, keďže má malého syna aj dcéru, ktorých vychováva mama v Anglicku, tak priznal, že v ich očiach bol na tréningovom kempe v USA.

 

Sám sa smeje, že jeho syn svojim spolužiakom často rozpráva o tom, ako sa otec Karlos živí. Jednoducho odvrkne, že jeho otec mláti ľudí za peniaze. Bohémsky životný štýl však nie je jednoduché udržiavať najmä v čase, keď sa Vémola pripravuje na zápasy. Vtedy svoje deti nevidí aj niekoľko mesiacov vkuse.

 

Vďaka svojej presvedčivej bojovej technike sa venoval aj práci ochrankára. Za svoju kariéru mal sprevádzať Michaela Jordana, 50 Centa či speváčku Mel B a ochraňoval aj Arabov, ktorí v Londýne vlastnili klenotníctvo. Možno aj od nich sa nechal inšpirovať, keď si formoval svoj vlastný životný štýl, lásku k exotickým zvieratám či bohémskym autám.

 

 

A tak svoju záľubu dokazuje aj dnes. Svedčia o tom už dve časti známej českej internetovej relácie Ukáž káru, kde sa Vémola s radosťou objavil. Donedávna jazdil na štyroch autách, ktoré mal umiestnené v Anglicku a v Česku, keďže žije na striedačku v obidvoch krajinách.

 

Zrejme najextravagantnejším vozidlom vo vozovom parku je výrazný Hummer H2. Na ňom Vémola bez problémov jazdí aj v bežnej premávke, a teda nejde o auto na špeciálne príležitosti. Karlos si potrpí na pozornosť, a tak niet divu, že sa po Česku premáva v Hummeri.

 

 

Za riekou Moravou garážuje ešte unikátny Ford Mustang. V Anglicku si zase potrpí na luxus, a tak si zadovážil Bentley Continental GT so 651 koňmi a BMW X6, ktoré si kúpil z dôvodu, že chcel konečne auto bez toho, aby tak hlasno hučalo.

 

Vtipne vyznieva príhoda Vémolu o tom, ako si zadovážil anglickú poznávaciu značku X6 UFC dávno predtým, než vôbec mal peniaze na poriadne BMW X6. Jazdil s ňou preto na starej trojke či audine a až po čase, keď zarobil dosť peňazí, si ju konečne mohol umiestniť na auto svojich snov.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Od Arabov, ktorých strážil v Anglicku, zrejme nenachytal len lásku k exotickým autám, ale aj exotickým zvieratám. Ako tvrdý chlap si Vémola potrpí na poriadny zverinec, lenže nenašiel by si uňho doma hromadu bojových psov. Zopár chlpáčov síce chová, ale venuje sa aj zbieraniu motýľov.

 

Zdanlivo nespojiteľná aktivita s MMA bojovníkom ho už roky napĺňa a zbierku má ako v Anglicku, tak aj v Česku. Inak tomu nie je ani pri rybách. Karlos obľubuje morské živočíchy, takže v jeho akváriu nájdeš žraloka či sumca.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

 

Nie je to ani zďaleka všetko. Pri pohľade na Instagram rýchlo pochopíš, že Vémola chová aj krokodíla. Ba čo viac, svojmu veľkému krokodílovi nedávno kúpil kolegu v podobe mláďaťa, pretože chcel krokodíla zaobstarať aj synovi.

 

Keď príde reč na plat, ani v tejto oblasti sa Vémola ničoho nehanbí. Kedysi v rámci UFC v Amerike zarobil za jediný zápas 100-tisíc dolárov, ale od tejto čiastky je situácia v Česku na kilometre vzdialená. Vo viacerých rozhovoroch od svojho návratu zo zahraničia späť domov objasnil, ako vyzerajú výplaty českých MMA bojovníkov.

NAČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK BEZPLATNE
Podpor tvorbu kvalitného obsahu
Roky tvoríme kvalitné autorské články, ktoré nikde inde nenájdeš. Ak chceš viac takýchto článkov, predplať si REFRESHER+ a dostaneš ďalšie výhody.
CHCEM PODPORIŤ

 

Za prvý zápas v Česku zinkasoval 250-tisíc korún, čo je v prepočte približne 10-tisíc eur, ale to bolo pred viac ako štyrmi rokmi. Odvtedy sa scéna posunula dopredu a s ňou aj výplaty. V roku 2017 sa pobil s Petrom Ondrušom, ktorého mimochodom uškrtil, a za svoj výkon zinkasoval „niečo medzi pol miliónom až miliónom vrátane bonusov“, lenže túto čiastku si musel s Ondrušom rozdeliť.

 

Zrejme nie rovným dielom, ale aj tak. Minulý rok už však vyhlásil, že v súčasnosti si za zápas pýta čiastky v miliónoch českých korún, takže sa postupne približuje k výplate z UFC.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lela Ceterová (@playmate_lela),

 

Napokon sa dostávame aj k téme, ktorá možno mnohých fanúšikov zaujíma najviac. Karlos Vémola sa nikdy netajil tým, že miluje extravagantné ženy. Nevadia mu umelé prsia či pery, práve naopak, sám sa riadi heslom, že čím extravagantnejšia žena, tým lepšie.

 

Samozrejme, vystriedal niekoľko partneriek, o čom svedčia aj dve deti, ale momentálne si užíva vzťah so slovenskou playmate Lelou Ceterovou zo Žiliny. V minulosti sa objavila aj v Playboyi, pôsobila ako oficiálna hosteska vo Formuli 1 a vyštudovala dokonca magisterské štúdium.

 

Vémola jej dokonca pred Vianocami sľúbil ako darček nové silikónové prsia, pretože poznamenal, že on prirodzenú krásu pokojne prenechá iným a radšej si bude užívať svoju vylepšenú blondínu, ktorá mu najviac vyhovuje. Lela si poprsie nechala vylepšiť hneď niekoľkokrát.

 

Vémolu so slovenskou playmate nespojil osud, ale Instagram. Raz sa od kamarátky dozvedel, že o ňom Lela vraj často rozpráva, tak jej napísal. Ona mala v tom čase priateľa, ale prekážky boli onedlho prekonané a vzťah mohol začať. Nebyť sociálnych sietí, Karlos by možno na Slovenku nenarazil. Nežiarli však, tvrdí, že ak žena chce odísť, tak odíde aj keby muž urobil čokoľvek.

 

 

Vtipne napokon vyznieva úprimné priznanie bojovníka, keď sa ho fanúšikovia pýtali na to, ako zvyčajne trávi Vianoce a či si vychutnáva tradičný šalát a rybu. Zareagoval, že si môže dať maximálne pi*u a nie šalát, najskôr bude zase jesť kuracie prsia s brokolicou.

 

Vtedy mu do súboja na XFN 15, kde bojovali Rytmus s Marpom, zostávalo len pár dní, takže si životosprávu nemohol pokaziť bláznivým vianočným prejedaním. A ako Vémola oslavuje víťazstvá? Vraj sa vždy ožerie ako bomba, odíde v sobotu a naspäť sa vráti v utorok, čím si vynahrádza fakt, že počas tréningového obdobia sa alkoholu nemôže ani dotknúť.

Pridaj sa k tým, ktorí nas podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
17
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie