Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 29. 1. 2020 meniny má Gašpar

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Daniel Michalík
29. apríl 2018, 8:29
Čas čítania: 5:48

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

Viacerým sa stali drogy a alkohol osudnými. Tí šťastnejší sa z ich moci vymanili.

Daniel Michalík
29. apríl 2018, 8:29
Čas čítania: 5:48
Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život
Zdroj: Focus Features
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Drogy, bujaré oslavy a alkohol dokážu značne poznamenať nejedného herca. V minulom článku sme si predstavili šesticu mladých hviezdičiek, ktoré boli v jednom momente slávne a žiadané, no a neskôr sa po nich zľahla zem.

 

Pravdou je, že nie každý jednotlivec dokázal odolať návalu emócií a veľa detských tvárí čoskoro skončilo na samotnom dne. Veď len si to predstavte. Váš pokojný život plný rodiny, kamarátov a obľúbených aktivít sa preklopí do stavu vyplneného stresom, pozvánkami na rôzne spoločenské udalosti či ponuky do filmov.

 

Razom máte plné vrecká peňazí a neviete, čo s nimi. Uchýlite sa napríklad k drogám a máte veľkú šancu skončiť ako herci so zruinovaným životom, akí figurovali v našom predošlom článku. Poďme si túto zbierku rozšíriť a pozrieť sa na padlé hviezdy, ktoré podľahli alkoholu, drogám a duševným či fyzickým chorobám.

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Heath Ledger

Osobne si myslím, že by bolo hriechom nespomenúť obľúbeného Heatha a tragédiu s ním spojenú, hoci sme sa jej už v minulosti párkrát venovali. 

 

Herec hrajúci Jokera sa na šesť týždňov zatvoril v hotelovej izbe, vytvoril si akýsi denník a naplnil ho svojimi najtemnejšími myšlienkami a kresbami, pričom viaceré z nich sa zaoberali mozgovými poruchami, AIDS či fotografiami hyen, náčrtom klaunov a Jokerovým pohľadom na svet.

 

Zaujímavosťou je, že Heath o danú rolu najskôr ani nemal záujem, čo sa zmenilo až po zhliadnutí Batman Begins. Následne sa na pľaci správal veľmi priateľsky, objímal členov štábu a venoval sa denníku. Prečo ale v prvom rade bral lieky?

 

Heath sa v rozhovore pre New York Times vyjadril, že po dráme I'm Not There (2007) a vyššie spomenutom The Dark Knight (2008) mal problémy so spánkom. Spával približne dve hodiny denne, čo vyťažuje myseľ, ale po fyzickej stránke aj telo. 

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Začal preto brať sedatíva s názvom Ambien, ktorých účinok je skrátenie času premostenia medzi bdením a spánkom, pričom pri vysokých dávkach umožnia pacientovi spať dlhšie. Silnejšie lieky si ale berú svoju daň.

 

Pomerne bežné vedľajšie efekty zahŕňajú nevoľnosť, slabé halucinácie a poruchy pamäti, čo v preklade znamená, že sa počas dňa cítil ešte horšie. Do porúch zdravia sa Heathovi zamiešali aj problémy s pľúcami a herec sa prepadával do zúfalstva.

 

Predávkoval sa šiestimi liekmi naraz. Dávka obsahovala Oxycodone a Hydrocodone (obe proti bolesti), Diazepam (na úzkosť a občas na uvoľnenie svalov), Xanax (panický strach a úzkosť), TemazepamDoxylamine (nespavosť).

 

Heatha nezabilo predávkovanie, ale skôr prekombinovanie, tvrdí psychiatrička M. Gomez z Montefiore Medical Center v New Yorku. To vo výsledku oslabilo nervový systém a mozgové centrá, čím sa do tela nemohli dostať impulzy riadiace dýchanie a činnosť srdca.

 

Za príčinu Ledgerovej smrti by som skôr označil duševnú chorobu, než problém s drogami.

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Mary-Kate Olsen

Mary-Kate a jej sestra Ashley sú dvojičky. Obe sa dostali do filmového sveta prakticky rok po narodení a objavili sa v americkom sitcome Full House (1987-1995), pričom sa neskôr venovali aj filmovým rolám. Po pár rokoch prešli do módneho priemyslu.

 

Mary-Kate začala mať významné problémy s konzumáciou jedla, čo vyústilo v anorexiu. Magazíny po celom svete na jej chorobu ukazovali prstom, čo herečke po psychickej stránke veľmi nepomáhalo, a tak sa rozhodla titulky novín ignorovať. Mimo anorexie sa klebetilo aj o závislosti na kokaíne.

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Jej fanúšikovia začali byť presvedčení, že herečka podstúpila plastické operácie. Niektorí na Mary-Kate a rovnako aj na Ashley dokonca slovne útočili pomocou Twitteru. Jeden plastický chirurg z Miami sa však vyjadril, že herečkina premena pochádza skôr z nadmerného fajčenia než operácie. 

 

Mary-Kate spolu so sestrou útoky odvracajú a podotýkajú, že tvrdo pracujú deň čo deň, a že práca si na nich vyberá svoju daň. Smutnejšou správou je už len fakt, že Mary-Kate bola blízkou kamarátkou vyššie spomenutého Heatha.

 

Po nájdení tela v Heathovom apartmáne bola skontaktovaná Ledgerovým fyzioterapeutom dokonca ešte pred políciou. Ihneď na miesto zavolala pomoc. Na obrázku ju môžete vidieť stojacu vpravo.

 

Dnes sa Mary-Kate angažuje už len v módnom priemysle a do budúcna neplánuje žiaden filmový počin.

 

 

Corey Haim

Kanadský herec Corey Haim je jeden z ďalších, ktorí na svoje problémy doplatili životom. V osemdesiatych rokoch bol detským idolom a získal si srdcia mnohých divákov vo filmoch, ako LucasThe Lost Boys a License to Drive. Hoci od tej doby hral v podpriemerných snímkach, jeho životný príbeh si prešiel mnohými prekážkami.

 

V pätnástich začal vo väčších množstvách piť pivo a rok na to sa uchýlil k marihuane. Tak ako mnohí iní, ani on nezvládol nával slávy a čoskoro skúsil aj drogy, z ktorých sa už nevymanil. Médiá si všimli jeho správanie a ponuky na ďalšie projekty už prichádzali v čoraz nižších množstvách.

 

V osemnástich si zafinancoval vlastné dokumentárne video v snahe presvedčiť svoje okolie, že na to stále má, ale vo výsledku sa ešte viac začal utápať v drogách. Odmietal ísť na odvykačku, avšak napokon mu boli predpísané lieky. Z jedného denne sa stali dva, z dvoch štyri, a tak ďalej.

 

V 38. roku života zomrel v dome svojej matky bojujúcej s rakovinou, a to na predávkovanie. Pri jeho tele sa našli štyri legálne fľaštičky s liekmi. Okrem toho falšoval svoju totožnosť a vybrakoval až sedem lekární so siedmimi rôznymi predpismi.

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Elizabeth Taylor

Životná rola Elizabeth sa niesla v znamení Kleopatry, niekoľkohodinového eposu, ktorý je označovaný za najväčší film svojho času a mnoho ľudí ho stále zaň aj považuje. Herečku však trápili nespočetné problémy už od jej útleho veku. 

 

Narodila sa so skoliózou a kvôli nej zažila mnoho problémov. Časom si na natáčaní zlomila kosť na chrbtici a dlho sa o malej prasklinke ani len netušilo. Prešla si mnohými operáciami a jej telo bolo náchylné k rôznym chorobám, ktoré taktiež smerovali k hospitalizácii.

 

Ale Elizabeth bola silná a držala sa. Prešla si ťažkým, takmer fatálnym zápalom pľúc a po viacerých a rôznorodých dávkach liekov si vybudovala závislosť. Spolu s tým prišiel aj alkohol a vy už zrejme viete, kam smerovala jej životná cesta.

 

Napokon prišla pomocná ruka a Elizabeth sa postupne začala vracať k bežnému životu. Prišli však problémy s nadváhou a navyknutie na fajčenie. Posledné dve dekády jej života musela žiaľ stráviť na vozíčku a takmer nevychádzala z domu. Osudným sa jej stala choroba spojená so srdcom.

 

Môžeme s istotou povedať, že Taylor si prešla ťažkým životom. Aj napriek tomu bola talentovanou a uznávanou herečkou. 

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Nicole Richie

Nicole si vďaka svojim závislostiam vyrobila hneď niekoľko problémov. Počas jazdy autom v Malibu bola zatknutá za neplatný vodičák, ale aj za držanie heroínu. Vo výsledku si vyslúžila podmienku.

 

O tri roky neskôr bola opäť zastavená počas jazdy a značne nafúkala. Kvôli svojej závislosti na alkohole a drogách dokonca išla v istý moment v protismere a počas výsluchu priznala, že si pred danou jazdou vzala drogy, konkrétne ópiový Hydrocodone. Nechýbala ani marihuana.

 

Štyri dni väzenia v podstate trvali len hodinu dvadsať vďaka plnej kapacite v systéme. To v preklade znamená, že boli prepustení tí najmenej kriminálni občania, čo sa nám zdá ako veľmi podivná záležitosť. Séria priestupkov ale neskončila ani tým a Nicole sa stala súčasťou až piatich havárií.

 

Herečka je v našich končinách pomerne neznáma, avšak v Amerike hrala hneď v niekoľkých seriáloch. Napriek tomu si myslíme, že toľko škody, čo sa Nicole podarilo napáchať, dokázalo len málo hercov počas ich kariéry.

 

 

Johnny Depp

V neposlednom rade by som rád spomenul aj Johnnyho Deppa, ktorý experimentoval s drogami a pil alkohol vo veľkom. Ale poďme sa na to pozrieť postupne. Počas detstva sa s rodinou veľmi často sťahovali, čiže ako mladé dieťa menil jeden kolektív za druhým.

 

Cítil sa nadmieru osamelo a netrvalo dlho, kým začal trpieť úzkosťami. Vytvoril si však obrovskú lásku k hudbe. Od mamy dostal gitaru a po dlhom období tréningu začal hrávať v rôznych garážových kapelách. Popri dospievaní neodolal cigaretám a spolu s láskou k muzike prišla aj závislosť k fajčeniu.

 

Psychickú životnú ťarchu umocnil rozvod rodičov a domáce hádky. Na pätnásťročného Johnnyho to bolo jednoducho príliš veľa a začal trpieť sebapoškodzovaním. Rozhodol sa nechať školu a prenasledovať jedinú vec, ktorá ho v tom čase bavila. Ňou bola, samozrejme, hudba.

 

Aby toho nebolo málo, Depp začal nielen piť, ale aj experimentovať s drogami. Vymaniť sa zo situácie mu pomohla až známosť s Nicolasom Cageom, ktorý ho naviedol na herectvo. Finálne sa zbavil drog až v momente, čo pri ňom na ich následky skonal jeho kamarát River Phoenix.

 

Herci, ktorí nezvládli nával slávy, upadli do sveta drog, alkoholu či psychických chorôb a takmer prišli o život

 

Johnnyho búrlivé chovanie sa zmiernilo, avšak sem-tam bol aktérom viacerých výtržností, ako napadnutie fotografa či vandalizmus. Úsilie pre zmenu sa odzrkadlilo vo viacerých áčkových rolách, vďaka ktorým je idolom mnohých divákov po celom svete.

 

Po rozchode s dlhoročnou partnerkou Vanessou sa opäť utrhol z reťaze a vrátil sa k alkoholu, ale časom sa opäť vrátil do normálu. Herec sa vyjadril, že práve jeho potomkovia mu dodali silu uvedomiť si, aký je obyčajný a triezvy život dôležitý. Momentálne žije oveľa pokojnejší život a mimo iného sa zapája aj do rôznych akcií či charity. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
108
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.