Štvrtok 26. 4. 2018 meniny má Jaroslava

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Ročne mu na konto pribudnú desiatky miliónov z prevádzky nočných klubov. Joe nie je len úspešný podnikateľ, ale aj boxer

Floyd Mayweather má nástupcu.

13. január 2018, 17:45
13. január 2018, 17:45

Floyd Mayweather má nástupcu.

Keby mu pred pár rokmi niekto povedal, že bude patriť k absolútnej svetovej špičke, zrejme by mu neveril. V súčasnosti 34-ročný britský pästiar Joe Fournier ešte v profesionálnom ringu nespoznal chuť porážky.

 

Na vlastnej koži si zápas profesionála mohol vyskúšať až v roku 2015. Avšak, ani jeden z jeho ôsmich oponentov na neho nenašiel recept a vždy zo súboja odišiel s dlhým nosom. Navyše, ešte aj pred vypršaním časového limitu, keďže Joe všetkých svojich súperov knokautoval. Môže sa tak pýšiť celkovým 11. miestom v rebríčku organizácie WBA ľahkej welterovej váhy, pričom je v ňom aj najvyššie umiestneným Britom. 

 

Charizmatický chlapík z Hammersmithu je však aj mimo ringu veľmi zaujímavou persónou. Vďaka svojim podnikateľským aktivitám je často porovnávaný s Američanom Floydom Mayweatherom. Vlastní totiž niekoľko nočných klubov, ktoré mu vynášajú slušný balík peňazí. Tým pádom priťahuje pozornosť mnohých slávnych ľudí. Do jeho podnikov zavítali už také osobnosti, ako 50 Cent, Snoop Dogg či Paris Hilton, s ktorou dokonca aj randil.

 

 

Nie vždy však bolo všetko také ružové ako teraz. A to aj napriek tomu, že sa narodil do bohatej rodiny a navštevoval prestížnu školu v Kensigtone. Jeho rodičia sa rozviedli a musel sa podstatne uskromniť. Začal meniť školy ako ponožky. Na jednej z nich sa zoznámil s legendárnym atlétom Mo Farahom, s ktorým si udržal blízky vzťah až do dnešného dňa.

 

Nakročené mal k úspešnej kariére basketbalistu, keďže sa mu to podarilo dotiahnuť až do reprezentácie. Na palubovke ho bolo skutočne cítiť. Bol prirodzený líder, a tak bol zvolený za kapitána Anglicka hneď 43-krát, čo je viac ako slušné. Nanešťastie, vážne zranenie ho v rozlete zastavilo a jeho basketbalové dni boli zrátané. 

 

Možno aj to bol hlavný dôvod toho, že sa rozhodol vstúpiť do sveta osobného tréningu a vybudoval si vlastnú posilňovňu. Počas tohto obdobia sa dokázal vypracovať až na takú úroveň, že si cestu do jeho telocvične našla napríklad herečka Gwyneth Palthrow či speváčka Madonna. Takisto sa u neho pripravovali kaskadéri účinkujúci vo filme Jamesa Bonda. Mal tak oprávnenie napísať knihu s názvom "Tréning pre červený koberec", ktorá sa okamžite stala bestsellerom.

 

 

V roku 2012 vymenil posilňovňu za nočné kluby. Najskôr získal podnik Whisky Mist, aby mu vzápätí svojou šikovnosťou zabezpečil zisk po prvýkrát za ostatné roky. Následne to už išlo samo. Postupne si bral pod svoje krídľa ďalšie a ďalšie nočné kluby. V súčasnosti mu vynášajú 20 až 30 miliónov ročne, pričom údajne majú dokopy hodnotu už viac ako 100-miliónov libier. Mohol si tak dovoliť kúpiť súkromné lietadlo, vrtuľník či stretnúť sa s Davidom Hayem, ktorý ho zasvätil do sveta boxu. 

 

Po tom, ako sa rozišiel s priateľkou, prestal sa o seba starať a vážil cez 100 kilogramov. A tak sa práve box pre neho stal výzvou, ktorú sa rozhodol prijať. Začal sa pripravovať v "Hayemakerovej" telocvični a s pribúdajúcimi mesiacmi tvrdého tréningu na ňom bolo badať výrazný progres. Nič nebránilo tomu, aby sa do ringu postavil aj v profesionálnom zápase.

 

Premiéra sa konala koncom roka 2015 v Dominikánskej republike. Za súpera mal domáceho Jorge Burgosa. Ten však nebol vážnejšou prekážkou, keďže sa mu ho podarilo knokautovať hneď v otváracom kole. Neskôr sa nechal počuť, že do ringu išiel len s tým, aby o tom raz mohol povedať svojim vnukom. Vzhľadom na to, že sa mu len pár dní pred Vianocami podarilo získať medzinárodný titul WBA, svoj cieľ splnil viac ako dobre. Už teraz sme zvedaví, aké budu jeho ďalšie kroky v kariére.

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Lacike14. január 2018, 2:39

Keby chcel sustanon nech sa mi ozve. A jeho superi v profi boxe maju kombinovany rekord 27 vyhier a 116 prehier. Cize v podstate zbil osmich krcmarov/pijakov. Taktiez tieto boxerske rankingy a tituly treba brat s rezervou. S trosku vacsou snahou sa dnes moze stat nejaky interim gold sampinon kto chce. Ale tento kvazi boxer neni sampinon nikde. Kto chce si to lahko zisti. Taktiez jeho podnikanie nieje celkom v poriadku. A porovnavat ho s floydom....to uz je trosku moc.

1 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie