Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. marca 2017, 0:05
Čas čítania 0:00
Marek R.

Pred deviatimi mesiacmi Island senzačne vyradil Anglicko na majstrovstvách Európy. V krajine teraz hlásia rekordnú pôrodnosť

ŠPORT FUTBAL ISLAND
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Populácia Islandu rastie aj vďaka futbalovým úspechom.

Anglicko už tradične na veľkých turnajoch sklame svojimi výkonmi, no predsa len hanba z posledného európskeho šampionátu, kde sa historicky po prvýkrát predstavili aj naši futbalisti, patrí k tým najväčším. V osemfinále totiž na nich čakala reprezentácia Islandu, pre ktorú to bola rovnako ako pre Slovensko prvá účasť na takomto podujatí. Navyše má táto ostrovná krajina len niečo cez 300 000 obyvateľov a proti "silnému" Anglicku nemali mať žiadnu šancu.


Lenže Albion opäť ukázal, že klesnúť sa dá ešte nižšie a s Islandom prehral senzačne 1:2. Tento výsledok sa okamžite dostal do celého sveta, futbalový príbeh Islandu patril k tým najkrajším v roku a svojou bojovnosťou si hráči získali na svoju stranu aj fanúšikov z ostatných krajín. Najviac sa však oslavovalo doma, no a teraz, o 9 mesiacov neskôr, tu máme výsledky týchto osláv. Zamestnanec miestnej nemocnici prišiel so správou, že nemocnice zaznamenávajú rekordnú pôrodnosť a všetci teda vieme, prečo je tomu tak.

Domov
Zdieľať
Diskusia