Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

7 maratónov na 7 kontinentoch za jediný týždeň. Aktívna 70-ročná babička získala parádnym kúskom uznanie naprieč celým svetom

Babička sa na svoju výzvu dôkladne pripravila.

20. marec 2017, 8:44

Babička sa na svoju výzvu dôkladne pripravila.

Väčšina z nás je rada, keď zabehne pár kilometrov bez toho, aby nás museli previezť do nemocnice, a tak je s prihliadnutím na mladú generáciu kúsok 70-ročnej Chau Smithovej o to obdivuhodnejší. Momentálne 70-ročná babička má už niekoľko rokov veľmi blízko k aktívnemu životnému štýlu, ktorý vyznáva napríklad pravidelným behom, a za svoj život sa zúčastnila viac než 70 rôznych pretekov. Minulý rok sa rozhodla, že svoje blížiace sa 70. narodeniny oslávi vo veľkom štýle a to tak, že si v priebehu jediného týždňa odbehne maratón na všetkých siedmich kontinentoch.

 

Jej výzva sa volala Triple 7 Quest a svojich maratónskych 42 kilometrov sa jej skutočne pred pár týždňami podarilo odbehnúť na každom kontinente našej planéty. Zabehla si ho v austrálskom Perthe, aby pokračovala cez Singapur, Káhiru, Amsterdam, New York, Čile až na ostrov King George Island v Antarktíde. Aktívna babička sa na svoj obdivuhodný výkon pripravovala približne osem mesiacov a ako sama hovorí, behu sa začala naplno venovať po tom, čo zistila, že ju behanie robí šťastnou a stupňuje sa to zvyšovaním počtu kilometrov. Chau nakoniec výzvu zvládla a v súčasnosti sa chce sústrediť aj na ďalšie prekážky, ktoré by mohla vo svojom živote ešte zdolať.  

 


 


 


Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie