Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. augusta 2016, 3:37
Čas čítania 0:00
Marek R.

Usain Bolt opäť nedal svojim súperom žiadnu šancu a obhajuje tak olympijské zlato v behu na 100 metrov!

ŠPORT
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

V behu na 100 metrov zase raz nenašiel konkurenta.

Drží svetové rekordy v behu na 100 aj 200 metrov, v týchto kategóriách vyhral na olympiáde v Pekingu v roku 2008 dve zlatá, aby následne o štyri roky neskôr obhájil obidve prvenstvá. Aj preto je Usain Bolt považovaný mnohými za najlepšieho šprintéra histórie a vďaka jeho osobe sa ľudia z celej olympiády tešia asi najviac práve na šprintérske súťaže. Škoda len, že tento rok to vyšlo tak, že finále behu na 100 metrov štartovalo o 3:25, ale keď som ešte o druhej videl, ako Bolt v semifinále vypustil tretinu trate a aj tak skončil s výborným časom, jednoducho som si povedal, že kvôli tomuto senzačnému Jamajčanovi vydržím do tej pol štvrtej.

Ako som už spomínal, o druhej hodine ráno sa konali tri semifinále, z ktorých vzišiel najlepšie, samozrejme, jamajský dlhokánsky šprintér a aj keď veľkú časť trate vypustil, do cieľa prišiel v čase 9,86, zatiaľ čo ostatní dali do toho všetko, no aj tak nedokázali prekonať Boltov čas.

Vo finále Usain Bolt štartoval v dráhe číslo 5 a aj keď všetko nasvedčovalo tomu, že nebude mať žiadny problém opäť obhájiť prvenstvo, určite si však musel dávať pozor či už na Američana Gatlina, jeho jamajského kolegu Blakea či aj Kanaďana De Grasseho, ktorý v semifinále zabehol druhý najlepší čas. 

Napokon však všetko dopadlo podľa očakávaní, aj keď nevyzeralo to od úvodu ružovo. Ako býva zvykom, Boltove štarty sú pomalšie ako u súperov a Justin Gatlin bol väčšinu trate vo vedení. Usain Bolt však postupne naberal rýchlosť, ktorej sa nikto nemohol rovnať a do cieľa prišiel v čase 9,81 sekundy a druhýkrát obhájil olympijské zlato v behu na 100 metrov. Druhý skončil americký šprintér Justin Gatlin s časom 9,89, tretí Kanaďan Andre De Grasse, ktorý zabehol stovku za 9,91. 

Domov
Zdieľať
Diskusia