Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. februára 2024, 14:30
Čas čítania 1:00
TASR

Poznáme nominácie cien Anděl 2023: favoritmi sú Viktor Sheen, Calin aj slovenská kapela Hex

HUDBA ČESKO HUDBA
Uložiť Uložené

Viktor Sheen sa môže stať najlepším interpretom za jeho sólový album Planeta opic.

Po druhom kole hlasovania Českej hudobnej akadémie je rozhodnuté o tohtoročných nomináciách na ceny Anděl Coca-Cola 2023. Ceny sa budú udeľovať v 15 kategóriách, šestnástou je Sieň slávy. V treťom kole budú akademici hlasovať vždy z trojice nominovaných. Informovala o tom PR manažérka Nikol Klevcovová.

Medzi nominovanými sa trikrát objavujú dve mená, jedným z nich je raper Viktor Sheen, ktorý sa za sólový album Planeta opic môže stať najlepším interpretom. V kategórii Spoločný projekt akademikov zaujal album Roadtrip, ktorý Viktor Sheen nahral v spolupráci s Calinom. So singlom Safír, ktorý z neho pochádza, majú obaja šancu aj v Skladbe roka.

Viktor Sheen
Viktor Sheen Zdroj: IG/viktorsheen

Tri nominácie má aj rocková kapela November 2nd, ktorá sa vlani po 12 rokoch vrátila na scénu s eponymným albumom. Ten u akademikov zabodoval v kategóriách Album, Skupina a Rock. V kráľovskej kategórii Album sa November 2nd stretne s albumom Jezus Kristus Neexistus? od J.A.R. a LP XXIII od Davida Kollera. J.A.R. i David Koller pritom majú po dvoch nomináciách, podobne ako Anna K., Calin a Sofian Medjmedj s Benom Cristovaom.

November 2nd
November 2nd Zdroj: @november2ndmusic

Sú známe aj nominácie na Slovenský album roka

V kategórii Slovenský album bude víťazom jeden z trojice Hex s albumom Kde je tu láska?, Peter Lipa s albumom Nola a Zuzana Smatanová za album Rozprávač. Minulý rok dostal ocenenie album Mira Žbirku Posledné veci.

V kategórii Slovenský album bude víťazom jeden z trojice Hex (vľavo) s albumom Kde je tu láska?, Peter Lipa (vpravo) s albumom Nola a Zuzana Smatanová (v strede) za album Rozprávač.
V kategórii Slovenský album bude víťazom jeden z trojice Hex (vľavo) s albumom Kde je tu láska?, Peter Lipa (vpravo) s albumom Nola a Zuzana Smatanová (v strede) za album Rozprávač. Zdroj: Facebook/Yxo Dohnansky, Peter LIPA IG/@zuzanasmatanova

V druhom kole o Cenách Anděl Coca-Cola 2023 hlasovalo celkovo 432 akademikov. Mená nových držiteľov sošiek Anděla sa hudobná verejnosť dozvie na slávnostnom ceremoniáli 30. marca v pražskej hale O2 Universum. Moderátormi večera budú Honza Dědek a Ivana Fancy Kulhánková.

Domov
Zdieľať
Diskusia