Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. februára 2023, 12:00
Čas čítania 0:52
Martin Mičuda

Bentley vydražilo prvú ultra luxusnú Bentaygu EWB za milión dolárov

Bentley vydražilo prvú ultra luxusnú Bentaygu EWB za milión dolárov
Zdroj: Bentley
TECH AUTOMOBILOVÉ NOVINKY BENTLEY
Uložiť Uložené

Predĺžená Bentayga vznikla v na mieru navrhnutej konfigurácii.

Ultra luxusné SUV Bentley Bentayga už má za sebou aj facelift v rámci štandardného generačného cyklu. Minulý rok však britský výrobca predstavil úplne novú verziu pod označením EWB (Extended Wheelbase), teda predĺžený variant, ktorého rázvor je oproti štandardu dlhší až o 18 centimetrov. Medzi modelmi SUV ide o niečo výnimočné – väčšie predĺženie má už len Range Rover LWB (+20 cm).

Odporúčané
EQS nás v teste opantalo luxusom a technológiami, dala však pýcha značky uvádzaný dojazd až 770 km? EQS nás v teste opantalo luxusom a technológiami, dala však pýcha značky uvádzaný dojazd až 770 km? 14. februára 2022, 16:30

Za uplynulý rok už Bentley predalo viacero EWB verzií, až teraz však vyrobili prvé auto v rámci individualizačného programu, ktorý ponúka úpravy špeciálne na mieru. Automobilka ho vystavila na festivale vína Naples Winter Wine Festival  v Kalifornii, kde ho aj dražili – unikátny model vydražili za milión dolárov. Peniaze pôdu na charitu Naples Children & Education Foundation.

Bentley, Bentayga,
Zdroj: Bentley

Exteriér zdobí 3-vrstvový perleťový lak Snow Quartz, ktorému sekunduje balík Blackline Specification s čiernymi detailmi a masívne 22" mnoholúčové disky. Interiér je v exkluzívnych odtieňoch Mulliner White a Beluga Black. Sú v ňom aj karbónové dekóry a časti čalúnenia a kontrastné prešívanie v špeciálnom fialovom odtieni Amethyst.

Odporúčané
Vyskúšali sme BMW, ktoré vyzerá zvláštne, no z technickej stránky je to najlepšie elektrické SUV, aké sme zažili Vyskúšali sme BMW, ktoré vyzerá zvláštne, no z technickej stránky je to najlepšie elektrické SUV, aké sme zažili 14. apríla 2022, 12:30

Zaujímavým detailom sú aj nabielo lakované kryty audiosústavy Naim. V zadnej lóži sa na základe balíka Bentley Airline Seat Specification nachádzajú dve osobitné a až v 22 smeroch elektricky nastaviteľné kreslá a sú údajne najkomfortnejšími sedadlami v aute na svete. 

Motorom je pravdepodobne 4-litrový osemvalec s dvojicou turbodúchadiel a výkonom 404 kW/550 koní a 770 Nm.

Bentley, Bentayga, Bentley, Bentayga, Bentley, Bentayga, Bentley, Bentayga,
Zobraziť galériu
(8)
Domov
Zdieľať
Diskusia