Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. februára 2023, 19:15
Čas čítania 1:52
Martin Adam Pavlík

Pavol Neruda: Veríme, že sa Karlos nezraní. Vémola sa v Liberci pobije s nebezpečným postojárom

Pavol Neruda: Veríme, že sa Karlos nezraní. Vémola sa v Liberci pobije s nebezpečným postojárom
Zdroj: OKTAGON MMA
ŠPORT BOJOVÉ ŠPORTY MMA OKTAGON MMA TIPSPORT GAMECHANGER
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Pavol Neruda vo štvrtok novinárom prezradil zopár noviniek a predstavil plány Oktagonu na rok 2023.

Oktagon MMA v stredu na sociálnych sieťach oznámil, že Karlos Vémola sa pred májovým titulovým zápasom v Prahe s Patrikom Kinclom predstaví aj na turnaji v Liberci. Fanúšikovia ho uvidia v zápase už 15. apríla v dohodnutej váhe do 88 kilogramov. 

„Vďaka skvelej práci doktorov a môjho tímu budem späť v hre skôr, než sme čakali! Terminator is back,“ napísal následne Vémola na Instagrame. Meno jeho súpera ešte nie je známe, Pavol Neruda však vo štvrtok na tlačovej konferencii Oktagonu prezradil, že Terminátor sa v apríli pobije so zahraničným zápasníkom, pričom pôjde o nebezpečného „postojára“.

Karlos Vémola.
Karlos Vémola. Zdroj: OKTAGON MMA

„Karlos chcel ten zápas. Chce zápasiť nonstop... Je extrémne ambiciózny a stále potrebuje byť v zápasovom tempe. Presviedčal ma ešte na ďalšie zápasy, chcel sa biť pomaly na každom turnaji. Povedal som mu: ‚Veď sa zraníš.‘ On to berie však presne naopak, podľa neho sa skôr zraní, keď nebude v príprave na zápas,“ povedal Neruda. 

Odporúčané
UFC 300: U bookmakerov sú outsideri, my ich tipujeme na víťazov. Kto ovládne v sobotu najväčší turnaj v histórii bojových športov? UFC 300: U bookmakerov sú outsideri, my ich tipujeme na víťazov. Kto ovládne v sobotu najväčší turnaj v histórii bojových športov? 12. apríla 2024, 14:30

Pokračoval s tým, že aj keby v Liberci Vémola prehral, zápas v máji s Kinclom by to nijako neohrozilo. „Veríme, že sa Karlos nezraní,“ dodal a objasnil, že promotérom prišlo fér dať Vémolovi šancu ešte na jeden zápas pred náročným titulovým duelom po dlhom zranení a chorobe.

Nahnevaný Kincl

Kincl, ktorý sa s Vémolom čoskoro stretne aj na súde, po oznámení zápasu v Liberci českého Terminátora tvrdo skritizoval. „Tak čo, berie ho ešte niekto vážne? To bolo tárania o tom, ako mám ten titul požičaný. Ako si po neho hneď dôjde a podobne,“ reagoval vyčítavo MMA zápasník.

„Keď mi Oktagon o tomto zápase povedal, tak som práve neskákal radosťou. Možno Karol počítal s tým, že cuknem a pôjdem na gamechanger a jemu sa tak uvoľní cesta pre môj titul,“ dodal Kincl, pričom narážal na to, že odstúpil z projektu Oktagonu Tipsport Gamechanger, pretože uprednostnil práve odvetu s Vémolom v strednej váhe (do 84 kilogramov).  

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrik Kincl (@patrik_kincl)

Neruda na tlačovej konferencii ďalej zhodnotil uplynulý rok a priblížil, čo organizáciu čaká najbližšie mesiace. Načrtol, že po expandovaní organizácie do Nemecka by sme okrem turnajov v Mníchove a Oberhausene mohli vidieť turnaj aj v Berlíne.

Po osemfinále príde losovanie

Slovenský promotér priblížil aj očakávaný projekt Oktagonu – zápasovú pyramídu Tipsport Gamechanger, v ktorej uvidíme dokopy 16 zápasníkov. Bojovať budú vo velterovej váhe, teda do 77 kilogramov. Víťaz celej pyramídy získa až 300-tisíc eur. 

Osemfinále sa uskutoční už 4. marca v Ostrave. Na turnaji uvidíme očakávaný duel Samuela „Piráta“ Krištofiča s Alexom Lohorém. Predstavia sa aj David Kozma, Bojan Veličkovič, Leandro „Apollo“ Silva, Christian Jungwirth, Christian Eckerlin či britský UFC veterán John Hathaway. Sily si v Ostrave zmeria s Mátém Kertészom, ktorý sa neraz bil o titul Oktagonu.

Neruda oznámil, že po osemfinále prebehne verejné losovanie a postupujúci zápasníci si na základe neho vyberú svojho ďalšieho súpera. Finále by sme mali vidieť koncom tohto roka. 

Domov
Zdieľať
Diskusia