Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. júla 2022, 19:32
Čas čítania 0:53
Denisa Šútorová

Odkopíroval Louis Vuitton slovenského dizajnéra Borisa Klimeka? Umelec má pre značku jasný odkaz

MÓDA INTERIÉROVÝ DIZAJN LOUIS VUITTON MÓDA SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Slovenský dizajnér Boris Klimek, ktorý sa špecializuje na produktový a interiérový dizajn, vyzval „na súboj“ Louis Vuitton. Umelec tvrdí, že ho jedna z najznámejších módnych značiek odkopírovala.

Keďže si radi zachovávame prehľad o úspechoch a novinkách slovenských umelcov, dnes nás do pozoru postavil status Borisa Klimeka, v ktorom s jasným vyjadrením oslovuje značku Louis Vuitton a sarkasticky tvrdí, že sa „inšpirovala“ jeho dizajnom.

Tridsaťsedemročny rodák z Martina, ktorý študoval na Vysokej škole uměleckoprůmyslovej v Prahe, na svojom facebookovom profile napísal: „Mám rád Louis Vuitton, a preto mi lichotí ich nový produkt, ktorý bol prednedávnom predstavený v Miláne. Vyzerá to, že moja kolekcia Pebbles pre BOMMA poslúžila ako inšpirácia, no som pripravený navrhnúť pre Louis Vuitton ich vlastný originálny kúsok. Nebojte sa ma kontaktovať, budem sa tešiť na spoluprácu. 😉✌️

Klimek sa venuje produktovému a interiérovému dizajnu už niekoľko rokov a počas svojho pôsobenia na Slovensku a v Česku získal už desiatky ocenení. Svoje produkty opisuje ako veľmi hravé, vyvolávajúce emócie či zvedavosť.

Umelcova vydarená kolekcia Pebbles pre českú značku BOMMA pozostávala z rozmanitých svietidiel, ktoré sú inšpirované nepravidelnými tvarmi kamienkov. Vyrobené sú vzácnou technikou fúkaného českého skla.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by BOMMA (@bomma_cz)

Jedna z najznámejšich módnych značiek sveta Louis Vuitton sa však v poslednom čase pochválila podobnou kolekciou svietidiel, a to pod názvom Toteum Lumineux. Nielenže majú produkty dvoch značiek celkom identický tvar, ale aj spôsob výroby. Navzájom sa však odlišujú farebnou paletou a tiež cenou – tá na stránke Louis Vuitton sa pohybuje okolo sumy 32 000 dolárov.

Svietdilá, dizajn, Louis Vuitton.
Svietdilá, dizajn, Louis Vuitton. Zdroj: Louis Vuitton
Anketa:
Myslíš si, že Louis Vuitton odkopíroval tvorbu slovenského umelca?
Je to viac ako jasné.
Ide len o priveľkú náhodu.
Je to viac ako jasné.
57 %
556 Hlasov
Ide len o priveľkú náhodu.
43 %
420 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia