Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. júla 2022, 9:46
Čas čítania 0:41
Jana Chovancová

ZOZNAM prírodných kúpalísk: ktoré sú bezpečné a ktorým sa treba radšej vyhnúť?

NEWS KÚPALISKO PRÍRODA ÚRAD VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Uložiť Uložené

Úrad verejného zdravotníctva publikoval zoznam prírodných kúpalísk a vodných plôch, v ktorých je kúpanie bezpečné, no upozornil aj na tri nebezpečné vody.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva kontrolovali prírodné kúpaliská a vodné plochy. Odberali vzorky, kontrolovali hygienický stav a kvalitu vody na kúpanie aj na prírodných vodných plochách, ktoré sú bez prevádzkovateľa. Príspevok zdieľa na svojom facebookovom profile Úrad verejného zdravotníctva SR

Na základe odberov vzoriek vyhovovala kvalita vody na kúpanie na 10 prírodných kúpaliskách a na viacerých prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. 

prírodné kúpaliská, vodné plochy
Zdroj: Facebook/Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Hygienickým požiadavkám viaceré jazerá nevyhovujú. 

Vo vodnej nádrži Ružín výsledky laboratórnych analýz preukázali  prekročenie hodnoty chlorofylu, ako aj zvýšený počet cyanobaktérií. Voda nie je vhodná na kúpanie ani na prírodnej vodnej ploche Štrkovisko Čaňa. Zvýšený dusík zistili na Hlbokom jazere a zníženú priehľadnosť na Lipovine v Bátovciach. 

V júli budú pokračovať v odoberaní vzoriek v týchto vodách: Belianske jazero, Klinger, Evičkino jazero, Kopanice, Tajch, vodné dielo Žilina, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok a Nové Košariská.

Mohlo by ťa zaujímať:
Citáty o láske z obľúbených seriálov a filmov. Výroky plné citov z Euphorie, Priateľov aj Harryho Pottera
10 najlepších erotických filmov (Rebríček)
10 najlepších filmov s českým a slovenským dabingom, ktoré si môžeš pozrieť na Netflixe
Domov
Zdieľať
Diskusia