Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. júna 2022 o 15:27
Čas čítania 0:44
Jakub Paulík TASR

Na štrajk učiteľov prišlo vyše 10 000 ľudí. Mesto odklonilo alebo prerušilo viacero liniek MHD

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA PROTEST PROTEST BRATISLAVA PROTESTY ŠTRAJK
Uložiť Uložené

Protestujúci sa presunuli k budove parlamentu, kde ukončili demonštráciu.

Na Námestí SNP sa dnes zhromaždil dav protestujúcich zamestnancov školstva a ich podporovatelia. Počet ľudí sa odhaduje na viac ako 10 000. Svojou prítomnosťou obmedzili dopravu v okolí Palisád a Hodžovho námestia. Z Námestia SNP preto odklonili električkové linky 1. Dopravný podnik Bratislava upozornil aj na ďalšie potenciálne obmedzenia. Tie sa týkali liniek 147, 93, 84, 83, 47, 44 a 42.

„Dispečing v súčinnosti s políciou sa posnaží, aby sa protest dotkol prevádzky liniek MHD v čo najmenšej možnej miere,“ uvádza Dopravný podnik Bratislava. MHD do centra jazdila aj naďalej, ale cesta mohla trvať dlhšie, pretože vozidlá išli po obchádzkových trasách.

Anketa:
Podporuješ štrajk učiteľov?
Áno.
Nie.
Áno.
88 %
733 Hlasov
Nie.
12 %
98 Hlasov

Protest zamestnancov školstva podľa polície prebiehal pokojne. Dav sa následne začal presúvať k budove Národnej rady SR, kde demonštráciu ukončili. Podporu učiteľom dnes vyjadrili aj mimoparlamentné strany Hlas-SD, Progresívne Slovensko a SNS. Všetky zhodne tvrdia, že učitelia si zaslúžia lepšie podmienky aj platy.

Poslanec a podpredseda PS Tomáš Valášek vyzýva ministrov školstva a financií, aby sa nesporili, ale pomohli učiteľom. „Toto si učitelia naozaj nezaslúžia. Všetky kapacity na tému vzdelávania na Slovensku jasne hovoria, že pokiaľ sa kvalita školstva nezvýši, čoskoro nebudeme konkurencieschopní,“ uviedol Valášek.

Protest na Námestí SNP.
Protest na Námestí SNP. Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia