Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. marca 2022, 10:21
Čas čítania 1:13
Viktor Kniš

Kočnerov kumpán mal nastúpiť do väzenia na 13 rokov, namiesto toho je v Londýne. Za mreže sa nechystá

NEWS MARIAN KOČNER
Uložiť Uložené

Zmenkového podvodníka Štefana Agha odsúdili na 13 rokov vo väzení, keďže nepodal odvolanie, rozsudok sa stal právoplatným. Vyhlásili po ňom pátranie.

Kočnerov kumpán Štefan Agh sa skrýva v Londýne, kým po ňom pátra slovenská polícia, informuje Markíza. Špecializovaný trestný súd ho odsúdil za falšovanie zmeniek TV Markíza. Kým Kočner od americkej spoločnosti vlastniacej televíziu žiadal skoro 70 miliónov eur, jeho kumpán Štefan Agh sa podieľal na falšovaní dvoch zmeniek s hodnotou 34,5 milióna eur.

ŠTS v Pezinku odsúdil Agha na 13 rokov, voči rozsudku sa však mohol odvolať. Pravdepodobne sa tak nestalo, a keď sa stal rozsudok právoplatným, mal nastúpiť na výkon trestu. 

„Tento senát verí slovenským znalcom. Závery znalcov neboli spochybnené,“ zdôvodnil rozhodnutie rozsudku predseda trojčlenného senátu ŠTS. Pôvodne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta navrhoval Štefanovi Aghovi 14-ročný trest. 

„Ja som podal odvolanie. Nerozumiem tomu, čo sa deje. Odvolal som sa voči rozsudku. Buď ma niekto oklamal, alebo je tam zmätok. Nie som na hlavu padnutý, že by som si v takej vážnej veci nedal odvolanie,“ povedal Agh pre TV Markíza. Vraj netuší, čo sa stalo a prečo odvolanie súd nedostal. Z Londýna sa plánuje vrátiť vo štvrtok, avšak do väzenia sa nechystá nastúpiť. Celú situáciu opísal ako „zmätok“.

Odporúčané
Ak Kočnerovi nechutili palacinky, mohol sa sťažovať vyššie: takto fungujú jedálne v slovenských väzniciach Ak Kočnerovi nechutili palacinky, mohol sa sťažovať vyššie: takto fungujú jedálne v slovenských väzniciach 1. decembra 2023, 18:30

 „Najprv zistím, čo je vo veci. Musím zistiť, aké mám možnosti opravného prostriedku. Na štvrtok mám kúpenú letenku, ale dovtedy musím vedieť, čo sa deje,“ dodal Agh. 

Štefan Agh
Zdroj: MV SR

Kauza, ktorá „zlomila krk“ aj Kočnerovi

Obžalobu podal prokurátor Šanta 22. júna minulého roka. Počas minulých pojednávaní uznal, že v prípade hral Agh výrazne menšiu rolu v porovnaní s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a s ich kauzou zmeniek.


Obžalovaný vinu popiera a vyhlasuje, že žiadne zmenky v hodnote 34,5 milióna eur nesfalšoval a sú pravé.

V minulosti figuroval ako obvinený v kauze, v ktorej v januári Najvyšší súd SR právoplatne odsúdil Ruska a Kočnera na 19-ročné tresty odňatia slobody. Štefana Agha, označovaného v kauze Gamatex za pravú ruku Kočnera, napokon vylúčili na samostatné konanie. 

Domov
Zdieľať
Diskusia