Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. marca 2022, 14:06
Čas čítania 0:39
Eduard Starkbauer

VIDEO: Čo si mladí Rusi myslia o Putinovi? Pre niektorých je zmäteným plešatým starcom, pre iných zas príkladným lídrom

ZAUJÍMAVOSTI VLADIMIR PUTIN YOUTUBE
Uložiť Uložené

Zaujímavé video z ulíc Moskvy je plné odvážnych či ironických odpovedí.

Od začiatku ruskej agresie na Ukrajine ubehli dva týždne. Prezident ruskej federácie a pôvodca vojnovej invázie do susedného štátu Vladimir Putin sa skloňuje vo všetkých médiách sveta, no sám sa od jej začiatku na verejnosti ešte neobjavil.

O tom, čo si myslí Vladimir Putin, vedú dlhé debaty novinári, psychológovia, sociológovia či historici. Čo si však o ruskej politike na Ukrajine a o ruskom prezidentovi, ktorý je na čele štátu vyše 20 rokov, myslia ruskí študenti?

Objektívne informovanie o ruskej agresii je v Rusku tvrdo limitované a protestanti končia v policajných celách. O to zaujímavejšie svedectvo ponúka v najnovšom videu youtubový kanál s názvom 1420.

Jeho tvorca sa vybral s kamerou do moskovskej štvrte a mladých Rusov sa pýtal trefné i subtílne otázky. Svoje rozhovory vždy začína jednoduchou otázkou: „Je Putin fešák?“ Nezostrihané a bezprostredné odpovede bežných Rusov ponúkajú autentický obraz verejnej mienky mládeže, ktorá si v prostredí tvrdej informačnej kontroly zachováva občas opatrný, no niekedy až otvorene kritický postoj k Vladimirovi Putinovi a jeho štýlu vlády.

Domov
Zdieľať
Diskusia