Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. marca 2022, 16:01
Čas čítania 1:37
Ema Stanovská

Bratislavská kaviareň odmietla obslúžiť bývalého poslanca Petra Marčeka za „proruský“ postoj. Ľudia prevádzke tlieskajú

NEWS GASTRO BRATISLAVA GASTROPRIEMYSEL POLITICI POLITIKA
Uložiť Uložené

Marček, ktorý má blízke vzťahy so stranou ĽSNS, to nazval „čistým fašizmom“ a napísal, že uvažuje podať trestné oznámenie.

Bratislavská streetfoodová reštaurácia Street Food & Cafe Possonium na trhovisku Žilinská dnes odmietla obslúžiť Petra Marčeka – bývalého poslanca krajne pravicového hnutia Republika, ktorý sa netají ani svojimi sympatiami k Rusku. Podnik podporilo veľa ľudí vrátane známych osobností.

„Priatelia, toto je snáď zlý sen! Neuveríte, čo som dnes zažil,“ napísal Marček na svoj Facebook s tým, že si šiel sadnúť s kolegom na kávu. „Prišiel k nám obsluhujúci personál, ktorý mi oznámil, že majú zákaz obslúžiť ma ako ,persónu non grata‘! Keď som sa opýtal prečo, či som niečo spáchal alebo nezaplatil, bolo mi oznámené, že je to rozhodnutie vedúceho prevádzky Mateja Sohara pre moje politické názory (fašistické, lebo Hnutie Republika!).“

Bývalý poslanec napísal, že ostal „v nemom úžasne“, pretože s niečím takým sa nestretol „ani za totality“. Dodal, že uvažuje podať trestné oznámenie alebo sa o tom „porozprávať v alternatívnych médiách“. Nazval to „čistým fašizmom, perzekúciou a obmedzovaním ľudských práv“.

Odporúčané
Pivo nepotrebuje párovanie s ťažkými krčmovými jedlami. Skvelé je s lososom, paprikou či sladkým, tvrdí Vlado Machalík Pivo nepotrebuje párovanie s ťažkými krčmovými jedlami. Skvelé je s lososom, paprikou či sladkým, tvrdí Vlado Machalík 28. februára 2024, 17:00

Ľudia však bratislavskú reštauráciu podporili a Marčekovi odkázali, nech si „urobí kávu doma“. Nešetrili ani vulgárnymi poznámkami. „Takého šíriteľa kremeľskej propagandy ako ty by nemali pustiť ani na verejný haj*el,“ napísal jeden z komentujúcich pod jeho statusom.

Reštauráciu verejne podporil napríklad aj bývalý moderátor Pavel Bruchala, známy foodbloger Čoje či spisovateľ Arpád Soltész. „Kam vedú ,odlišné názory‘ tohto hnedého sedimentu na dne odpadu ľudskej spoločnosti, dnes jasne vidíme v bombardovanom Charkove a Kyjeve,“ vyjadril sa Soltész v súvislosti s aktuálnou vojnou na Ukrajine.

Prevádzka na pozitívne reakcie reagovala slovami: „Vždy bolo, je a bude našou prioritou prevádzkovať podnik ako vysoko liberálny priestor a rázne odmietame tolerovať ľudí ako pán M. a jeho kumpáni.“ Dodali, že Marčeka nevyhodili prvý raz, a ostatných vyzvali, aby robili to isté.

Street Food & Cafe Possonium nie je jediná reštaurácia, ktorá odmieta obslúžiť niektorých politikov. Dunajský pivovar má už dlhodobo „blacklist“ politikov, medzi ktorými je napríklad Eduard Heger, Igor Matovič či Jaroslav Naď. 

Marček má blízke vzťahy s Moskvou

Peter Marček v auguste 2018 absolvoval cestu na polostrov Krym. Tvrdil, že tam cestuje ako súkromná osoba, počas pobytu sa však zúčastnil na rokovaniach s ruskými predstaviteľmi ako poslanec NR SR. Marčekov otec bol poradcom veľvyslanca v Moskve. 

Odporúčané
Parádne steaky, výberová káva a luxusné drinky. V Urban Beach House na nábreží Dunaja si vychutnáš dokonalý chill Parádne steaky, výberová káva a luxusné drinky. V Urban Beach House na nábreží Dunaja si vychutnáš dokonalý chill 21. februára 2024, 10:00

V decembri 2018 Marček prevzal stranu Hnutie za demokraciu, ktorú v roku 2002 spoluzakladal, a zmenil jej názov na Hlas ľudu. Stranu prevzali v marci 2021 odídenci zo strany ĽSNS a premenovali ju na stranu Republika. 17. novembra 2020 Marček zorganizoval veľký protivládny protest pred Prezidentským palácom, kde bez rúšok vystupovali aj viacerí poslanci ĽSNS.

Domov
Zdieľať
Diskusia