Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
4. februára 2022, 12:04
Čas čítania 0:38
Ema Stanovská TASR

Úrad verejného zdravotníctva ruší povinný OTP režim na pracoviskách. Zamestnanci sa už nemusia povinne testovať

NEWS KORONAVÍRUS
Uložiť Uložené

Zmena platí od soboty 5. februára.

Úrad verejného zdravotníctva zrušil vyhlášku o povinnom režime OTP na pracoviskách. Zmena platí od soboty 5. februára. Zamestnávateľov však úrad vyzval, aby svojich zamestnancov aj naďalej testovali.


„S účinnosťou od 5. februára sa ruší povinný OTP režim na pracoviskách. Zamestnávatelia tak už nebudú povinní zamedziť vstup na pracovisko tým osobám, ktoré uvedený režim nespĺňajú,“ uviedol ÚVZ.

„Zamestnávateľov i zamestnancov zároveň žiadame, aby na pracovisku naďalej dodržiavali stále platné protiepidemické opatrenia, napríklad dôsledné nosenie respirátora,“ dodal úrad.

Zrušenie vyhlášky navrhla v stredu vláda

Návrh na zrušenie vyhlášky, ktorá dočasne podmieňovala vstup zamestnanca na pracovisko zamestnávateľa preukázaním sa potvrdením o očkovaní, prekonaní ochorenia covid-19, negatívnym výsledkom testu či vykonaním testu na ochorenie covid-19, schválila v stredu 2. februára vláda.

Firmám tak odpadla povinnosť testovať nezaočkovaných zamestnancov a tých, ktorí neprekonali ochorenie covid-19.


Testovanie vo firmách bolo zavedené koncom novembra 2021 a vláda ho v závere minulého roka o mesiac predĺžila. Ministerstvo hospodárstva firmám testy uhradí. Rezort už spustil možnosť o túto kompenzáciu požiadať.

Domov
Zdieľať
Diskusia