Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. januára 2022, 20:46
Čas čítania 1:10
Kamila Šebestová

Je možné, že polícia v prípade 11-ročného dievčaťa z Miloslavova urobila chybu? Zranenia si fotili až 5 dní po útoku

NEWS POLÍCIA SR ÚTOK V MILOSLAVOVE
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov
a chcem zobraziť obsah
späť na hlavnú stránkuSpäť

Zajtra zasadajú poslanci na mimoriadnom výbore. Budú sa venovať útoku v Miloslavove.

Polícia pri vyšetrovaní útoku na 11-ročné dievča v Miloslavove zrejme urobila chybu. Zranenia obete vyšetrili až na piaty deň od útoku, upozorňuje televízia Markíza vo svojej reportáži. 

„Všetky stopy sa majú zabezpečiť hneď, ako je to možné, čiže hneď, keď sa o tom polícia dozvedela, mala konať. Už aj z laického pohľadu po niekoľkých dňoch stopy násilia vyzerajú ináč ako priamo vtedy, keď sa ten skutok stal,“ povedala v reportáži rektorka policajnej akadémie Lucia Kurilovská.

Záber z videa, na ktorom šikanovali 11-ročné dievča.
Záber z videa, na ktorom šikanovali 11-ročné dievča. Zdroj: TV Markíza/reprofoto

Prípad šikany vyšetrovalo okresné riaditeľstvo polície v Senci. Snímky zranení si robili policajti až po piatich dňoch, keď prípad prevzala krajská kriminálna polícia. Problémom však je, že zranenia sa mohli počas týchto dní zahojiť, a tak ich fotografie nemuseli zachytiť presne. 

Zatiaľ tiež nie je jasné, či zaistili obeti oblečenie a odobrali z miesta stopy. 

„Ja som tým policajtom naznačovala, nech nám dajú fúkať, lebo som sa to bála pred nimi povedať, ale tí policajti nám aj tak nedali fúkať, aj vodku som im položila tak, aby ju videli, oni ju len rozliali,“ povedala pre televíziu Markízu jedna z tínedžeriek, ktorá bola na mieste útoku. 

Polícia momentálne vedie viaceré trestné stíhania. Politici budú o tomto prípade hovoriť na zajtrajšom mimoriadnom výbore parlamentu. 

Prípad 11-ročného dievčatka z Miloslavova, ktoré šikanovali ďalší tínedžeri, minulý týždeň obletel internet. Celý útok si totiž 14-, 15- a 16-roční tínedžeri natáčali na svoje telefóny. Tí vraj podobným spôsobom na dieťa zaútočili aj v minulosti. Svedkyňa útoku povedala, že ho fotografovali aj bez spodnej bielizne.

Odporúčané
Boli sme s policajtmi na hraniciach: Vodiči sa zdržaniu netešia, ale úkony rešpektujú (Reportáž) Boli sme s policajtmi na hraniciach: Vodiči sa zdržaniu netešia, ale úkony rešpektujú (Reportáž) 7. októbra 2023, 12:30

„Keď jej fotili vagínu, tak tam jej bolo vidieť ruku. Ona (jedna z agresoriek – pozn. red.) sa nám začala vyhrážať tým, že my z toho nebudeme mať aj tak problémy, pretože ona má mamu policajtku,“ povedala svedkyňa o jednej z útočníčok.

Situáciu z miesta činu sme pre teba zmapovali v tomto článku

Domov
Zdieľať
Diskusia