Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. júna 2021 o 13:22
Čas čítania 2:38
Dominik Vetrák

Recenzia: Riders of Justice je ďalšia veľká filmová pecka s Madsom Mikkelsenom

FILMY A SERIÁLY RIDERS OF JUSTICE
Uložiť Uložené

Nový dánsky film od dvojice Mikkelsen – Jensen nesklamal. Bude aj v našich kinách a ty by si mal sedieť v sále a užívať si ho naplno.

Mads Mikkelsen hrá v Riders of Justice vojaka, ktorému pri nehode zomrie žena. Neznámy muž mu však povie, že ju niekto zabil, a tak sa Mads vydáva na cestu pomsty. Snímka Riders of Justice je zrejme najlepším filmom známeho dánskeho scenáristu a režiséra Andersa Thomasa Jensena. 

Dej sa zameriava na vojaka Markusa (Mads Mikkelsen). Ten sa vráti domov po tom, čo pri nehode zomrie jeho manželka a matka jeho dcéry. Krátko po pohrebe sa však pred Mikkelsenom zjaví muž, ktorý nehodu prežil, a oznámi mu, že smrť jeho ženy nebola nehoda. Tým mužom je Otto (Nikolaj Lie Kaas), ktorý si vyčíta, že Markusova žena zomrela preto, že si s ňou vo vlaku, ktorý sa zrazil s druhým vlakom, vymenil miesta.

Odporúčané
TOP 5: Najlepšie hokejové filmy, ktorých príbehy a športové momenty zdvihnú zo sedačky úplne každého TOP 5: Najlepšie hokejové filmy, ktorých príbehy a športové momenty zdvihnú zo sedačky úplne každého 1. júna 2021 o 9:30

Otto vo vlaku tesne pred zrážkou videl netradičné správanie jedného muža a nezdalo sa mu ani to, že počas nehody zomrel kľúčový svedok vo veľkom prípade. Otto pomocou rôznych štatistík a ďalších hodnoverných argumentov presvedčí nielen seba, ale aj Markusa a dvoch svojich kamarátov, že šlo o teroristický útok s cieľom zneškodniť svedka. Všetko to vraj mal na svedomí gang Riders of Justice a Markus sa rozhodne, že sa pomstí. 

Riders of Justice
Zdroj: Nordisk Film

Pomáhajú mu v tom Otto, Lennart a Emmenthaler ako počítačoví experti a na svojej ceste pomsty stretne ešte niekoľko zaujímavých postáv. Potešilo nás, že práve títo traja chlapi nie sú len karikatúrami za počítačmi, ale skutočnými ľuďmi, ktorí majú na dej zásadný vplyv.

Každý z nich má nejaké psychické problémy a démonov, ktorým musí čeliť, a práve to z nich robí kamarátov. Zaujímavá bola obzvlášť scéna na poli, pri ktorej sme sa najprv začali smiať. Keď sme však pochopili, čo ňou chce režisér povedať, úsmev nám zamrzol a ocenili sme hĺbku vedľajších postáv. 

Pridaj sa do klubu REFRESHER+
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Menej reklám
150 kreditov každé 4 týždne na nákup benefitov
Ročné - 17 %
60 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Úplne bez reklám
2 000 kreditov ihneď na nákup benefitov
Zdieľanie článkov kamošom
Všetky možnosti predplatnéhoMám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
Zobraziť výsledky
Skryť výsledky
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia