Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. mája 2021, 11:49
Čas čítania 0:42
Viktor Kniš

Nominantka OĽaNO skončila za mrežami, je obvinená z korupcie. Riadila pritom úrad, ktorý mal skoncovať s podplácaním

NEWS POLÍCIA SR
Uložiť Uložené

NAKA zadržala osem osôb, medzi ktorými bol aj známy finančník Martin Kvietik, ale i dve riaditeľky pozemkového fondu. Gabriela Bartošová je nominantkou súčasnej vlády.

NAKA sa počas uplynulého týždňa zamerala na podozrenia z korupcie v pôdohospodárstve. V stredu zadržala osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom. 

Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Osoby sú obvinené z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

V sobotu Špecializovaný trestný súd rozhodol, že známy oligarcha Martin Kvietik, riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Gabriela Bartošová a ďalší piati obvinení budú za korupciu stíhaní väzobne. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Bartošová
Zdroj: TASR/František Iván

„Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS rozhodla tak, že uznala dôvodnosť trestného stíhania všetkých obvinených a súčasne všetkých obvinených vzala do kolúznej väzby. Dôvod preventívnej väzby neuznala ani u jedného z obvinených, a preto som podal sťažnosť na Najvyšší súd SR, ktorý o veci následne rozhodne,“ uviedol prokurátor.

Odporúčané
Boli sme s policajtmi na hraniciach: Vodiči sa zdržaniu netešia, ale úkony rešpektujú (Reportáž) Boli sme s policajtmi na hraniciach: Vodiči sa zdržaniu netešia, ale úkony rešpektujú (Reportáž) 7. októbra 2023, 12:30

Aktuality upozorňujú, že Gabriela Bartošová je nominantkou ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského. Podľa portálu ju minister za OĽaNO do funkcie nominoval s tým, aby v úrade bojovala proti korupcii. Podľa vyšetrovateľa sa však postavila na opačnú stranu. Okrem Bartošovej skončila vo väzbe aj bývalá šéfka SPF Adriana Šklíbová. 

Domov
Zdieľať
Diskusia