Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. apríla 2021, 6:25
Čas čítania 0:51
Marián Mauik Biel

Casio predstavilo prvé ikonické G-Shock hodinky so systémom Google Wear OS. Majú duálny displej na šetrenie batérie

Casio predstavilo prvé ikonické G-Shock hodinky so systémom Google Wear OS. Majú duálny displej na šetrenie batérie
Zdroj: Casio
TECH
Uložiť Uložené

Zároveň sú extrémne odolné a ešte aj zobrazia notifikácie alebo dovolia platiť cez Google Play.

Casio je legenda streetwearu, ale za takmer 50 rokov existencie tejto japonskej firmy oslovili asi všetky cieľové skupiny. Značka G-Shock sa stala synonymom robustných a len veľmi ťažko rozbitných digitálnych hodiniek. Najnovšie GSW-H1000 v tejto tradícii pokračujú. Ale už sú aj smart a bežia na systéme Wear OS od Googlu.

Odporúčané
Tvorcovia Pokémon Go chcú urobiť 5G technológiu zaujímavou vďaka ich hre Codename: Urban Legends Tvorcovia Pokémon Go chcú urobiť 5G technológiu zaujímavou vďaka ich hre Codename: Urban Legends 1. apríla 2021, 12:08

Plast, guma a oceľ, na zadnej strane titán. Casio G-Shock H1000 už na prvý pohľad vyzerajú, že by sa nimi dali zatĺkať klince. Okrem odolnosti proti nárazu zvládajú ponorenie až do hĺbky 200 metrov.

Casio, G-Shock, Wear OS
Zdroj: Casio

Špecialitou novinky je, že sa z čiernobieleho, vždy zapnutého šetrného displeja vedia prepnúť na druhý, klasický farebný displej so smart funkciami. Má to zásadný vplyv na výdrž batérie. Farebný vydrží na jedno nabitie len 1,5 dňa. Kombinované používanie týchto displejov však už má stačiť na nabíjanie len raz za mesiac. 1,32-palcový displej má rozlíšenie 320 x 300 bodov.

Casio, G-Shock, Wear OS
Zdroj: Casio

Casio G-Shock H1000 fungujú na systéme Wear OS od Googlu, takže podporujú všetky bežné smart funkcie, ako sú notifikácie, telefonovanie, ovládanie aplikácií alebo platenie cez Google Pay. Primárne sú však určené na šport. Rozoznávajú 25 indoorových a 15 exteriérových aktivít, počas ktorých potom hodinky merajú tep srdca, majú zabudované GPS, tlakomer, výškomer aj kompas.

Casio, G-Shock, Wear OS
Zdroj: Casio

Pravdepodobne najodolnejšie smart hodinky na trhu nie sú lacná záležitosť. Dostupné sú zatiaľ na anglickej stránke výrobcu v čiernej, modrej a červenej farbe za cenu 599 libier, čo je v prepočte okolo 700 eur.

Casio, G-Shock, Wear OS
Zdroj: Casio
Domov
Zdieľať
Diskusia